Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kb mennyi idős kortól képesek...

Kb mennyi idős kortól képesek egyedül rendesen megfürödni a gyerekek?

Figyelt kérdés

Minden segítség nélkül!

Ti kb mikor fürdettétek utoljára a gyereketeket? Ill. meddig nem "gáz", ha a szülő fürdet?


2017. máj. 26. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Teljesen egyedül? Rendesen?

Tapasztalatból nem irhatok, mivel még csak óvodás, de reményeim szerint, mire iskolába megy már ezt is sikerül.

2017. máj. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Most 8 éves..ami bizti,hogy sulit már úgy kezdte,hogy rendesen és nem csak úgy kb mosta meg magát,szólni se kellett semmiért. Lányról van szó és hosszú a haja,szóval a haját még én mosom. A második gyerek 5 éves,ő is szépen megmossa magát ahogy kell,de arra azért emlékeztetni kell,hogy a kukacot se hagyjuk ki, a fél centis haját én mosom.
2017. máj. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7,5 évesen egyedül zuhanyzik a nagyobbik lányom, haját én mosom, mivel nagyon hosszú. A kicsi 4,5 éves, a vizet beállítom neki, néha én fürdetem néha magától fürdik, a haját neki is én mosom.
2017. máj. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Átlagban 6 évesen tudnak. Ráadásul még 5 éveseket nem merek magukra hagyni a fürdőkádban, mert még nem 100, hogy tökéletesen vigyázni tudnak magukra, pl kádból/-ba ki-belépésnél (elektromos eszköz meg eleve persze ne legyen a fürdőszobában).


Óvodás korra bármikor megjelenhet a testi szégyenlősség -igaz, többnyire a 6. szülinap táján jellemző legtöbbeknél, de ez kultúrafüggő, nevelésfüggő is-, de ettől függetlenül ha egy 5 éves, vagy adott esetben egy 3 éves gyerek ha testileg már szégyenlős, akkor se vagyok hajlandó magára hagynia fürdőkádban, ha én vigyázok rá, a fenti okokból (szoktam sitterkedni olykor).


És még egy fontos szempont:

a 2. alakváltás is a 6. szülinap körül indul meg a legtöbb gyermeknél, tehát amikor arányában "nyúlnak a végtagok", a törzshöz képest, és ezáltal már képesek lesznek önállóan hátukat is, popsijukat is megmosni.


De persze az egész folyamat nevelésfüggő is, tehát ha a szülő pl e téren kellő önállóságra neveli a gyermeket, akkor a 6. szülinap körül kialakult az önállóság e téren.


A gyerek meg úgy is szól, hogy egyedül akar fürödni (az ügyessége, és/vagy szégyenlőssége okán).

2017. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Fiam 3,5 éves és egyedülfürdik.Csak a haját mosom meg,persze a kukacán a bőrt együtt húzzuk fel.
2017. máj. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 évesen már azért meg kellene egy gyereket tanítani hogy szappannal meg tudja magát mosni,csak azért figyelni kell rendesen csinálja ám.Elég szomorú ha iskolás korú gyerek ezt még nem tudja
2018. máj. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ha babysitterként ha egy 5-6 éves gyerekre vigyázol vagy idősebb gyerekre akkor egy ennyi időst meg kell kérdezni,hogy szégyenlős vagy sem,nem feltétlenül mer egy ennyi idős gyerek szólni,hogy nem szeretne levetkőzni előtted,egy idegen előtt,de a szülőkkel is célszerű letisztázni mit tartalmazzon az az napi gyerek vigyázás,ha egy nap fürdés,hát mosás kimarad abból még nem lesz semmi baja a gyereknek.
2018. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves előző, és ez hogy jön ide, e kérdéshez...?
2018. máj. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6 éves korától lett napi szintű az egyedül fürdés. CSak akkor tusolom le én, ha sérülése van :D

Már 3 évesen elkezdtük szépen lassan haladva, bent ültem a kád mellett és mondtam mit kell csinálni. 5 éves korától, ha egyedül akart fürdeni, ki is küldött :D :D de az ajtó nyitva maradt, hogy mindent halljak (csúszás, esés stb) szerencsére sose volt baj.

2018. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!