Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol tudnak kanallal...

Mikortol tudnak kanallal rendesen enni a gyerekek es mikor kell elkezdeni tanitani oket?

Figyelt kérdés
2010. márc. 4. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Lányom egy éves, már szépen eszik kanállal, igaz a felénél már nekiáll játszani,kenegetni, akkor átveszem az irányítást. Én a hozzátáplálás keztetétől adtam a kezébe kanalat és mutattam neki hogyan kell enni vele. Sokat maszatolt és játszott, de kb 11hónaposan már evett pár kanállal önállóan.
2010. márc. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! A kislányom 6 hónapos kora óta kap szilárd ételt, kb. 8 hónapos kora óta ő is kért kanalat. 1 évesen már ügyesen kanalazott, most 18 hónapos és teljesen önállóan eszik. Az előkét nem tűri meg magán, de nincs is rá szükség, nagyon-nagyon ritkán cseppen le valami :) Eleinte még sok maszatolással járt a kanalazás, több ment mellé, mint a szájába. De mégis megéri, mert ez kell ahhoz, hogy önállósodjon. Sajnos sokan elég későn adnak a gyereknek kanalat, mert féltik, hogy félrenyel (nem fog!!!!!) vagy nem szeretik, ha maszatos lesz stb... Aztán még az óvodában se tudják rendesen használni az evőeszközöket... (saját tapasztalat).
2010. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Ezt egyszer én is megkérdeztem.

Azóta már 15 hónapos a babám, még mindig eléggé béna, nem igazán tudja használni a kanalat, bár ez biztos az én hibám, hogy nem engedem neki annyiszor.

2010. márc. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
21 hós, legtöbbször én etetem úgy, hogy neki is van kanala,villája,csak így többet eszik ha besegítek.
2010. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!