Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekek manapság hány éves...

A gyerekek manapság hány éves korukban kapnak mobilt először, és milyet?

Figyelt kérdés
2017. máj. 28. 18:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nekem nagyfiam 9éves most, és mivel most cseréltem le a telefonomat, így ő megkapja az én régimet, egy Iphone 5C-t. De majd csak nyáron, mert 2 ottalvós táborba is megy- így majd tudunk beszélni vele.
2017. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
49%

7éves és még nem merült fel rá az igény. Ha kell, akkor az én egyik régi telefonomat adom oda neki, pl minap a boltba akartam leszaladni, és addig neki adtam, hogy ha gond van, hívjon. Kipróbáltuk, hogy működik (ő a szobában, én a fürdőben), nagyon élvezte... majd közölte, ő is jön a boltba inkább.


egyébként pont erre a célra van régi (de teljesen jó) nyomógombos és érintőképernyős (de nem okos) telefonom félretéve, hogy ha szeptembertől elsőbe megy, tudjak neki adni valamit azokon a napokon, amikor van mondjuk délutáni program, kirándulás, edzés, bandázás, stb.

2017. máj. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nálunk már kérdezgeti a 7,5 évesem mikor kap telót, de én úgy gondolom, hogy akkor, ha már egyedül fog hazajárni az iskolából, az meg még pár év biztosan. Addig szerintem tök felesleges, utána viszont jó, ha el tudom érni hazaért-e biztonságosan.
2017. máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én anno 12-13 évesen kaptam meg az első mobilom, egy elég alap Alcatel volt, bár akkor sztem a csúcskategóriás telefonok sem tudtak sokkal-sokkal többet. Akkor már sztem igenis szükség volt egy telefonra, és már mindenkinek volt nálunk.


Ha lenne gyerekem, én olyan 9-10 éves korában vennék neki először, és nem okosat, hanem vmi sima érintőképernyőset. Hogy ne szokjon rá azonnal, és tényleg tanulja meg arra használni, amire való egy tininek egy telefon elsősorban (hívás, sms). Plusz most nem azért, nem akarom az ördögöt a falra festeni, de sajnos az utcai tolvaj bandák a leggyengébbre mennek rá, ha lopni akarnak. Ha már anno a 15 éves kosaras fiúismerősömet is lazán kirabolták az utcán, meg pl. tolókocsis ismerősömet is nemrég, az ilyenek tabunak fognak tekinteni egy 9-10 éves kisgyereket vagy gyerekcsoportot? Sajnos nem. És amíg nem tudja magát megvédeni és nem tanulja meg azt teljesen, hogy nem vagánykodunk a telefonnal az utcán és tudjuk, hogyan használjuk úgy, hogy ne legyen nagyon feltűnő, addig 10 évesen fölösleges okostelefont adni nekik, mert sajnos van esély rá, hogy kirabolják miatta, megverik. És sajnos a legtöbb 8-10 éves kiskölök ezt még nem méri fel.


12-13 éves korában talán jöhet egy alapabb okostelefon, ha kér és mindenkinek az van (mert azt sem akarnám, hogy mindenki őt cikizze az osztályban). Komolyabbat csak 14+-osan, és akkor se drágát.

2017. máj. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék, hogy 8 éves kortól már aktuális, főleg ha a gyerek egyedül jár haza... de ha másra nem, táborra pl. az. Emlékszem, hogy 8éves lehettem, amikor egy barátnőmmel elmentem táborozni úgy, hogy az öccse osztályával mentünk, és fel kellett hívni a szüleimet vmiért... az öcsike osztályfőnökének a töke tele volt azzal, hogy mindenki az ő telefonjáról akar a szülőkkel beszélni, és 2 mondat után már kaffogott, hogy "ne itt beszéljük meg az egész életünket", és elvette a telefont. Na ilyen esetekre azért jó, ha van a gyereknek saját.
2017. máj. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

fene tudja... amikor én táborban voltam kisgyerekként, a falu fülkéjéből telefonáltunk haza, vagyis nagymamáméknak, mert még otthon sem volt vezetékes telefon.

akkor sem okozott gondot a hazaszólás

ja, és nem vagyok őskövület, 30egynehány ;)

2017. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

ezeket teljesen komolyan irjátok???óvodás korban??

vagy csak én vagyok naiv?

2017. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Felsos kortol.
2017. máj. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
16os... ugyan nem falu, de amilyen nálunk pl. a telefonfülke... átlagban heti-kétheti szinten nem működik, mert jön vmi alkesz v. cigány, aztán szétveri a berendezést, hátha ki tud belőle szedni aprót... arra nem apellálnék :).
2017. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kb. 10 éves korukban kapták, mert akkor már volt, hogy egyedül mentek el valahova. Addig nem érdekelt hány gyereknek van az osztályban.

Nálam a lélektani határ a gyerekek telefonjára a 20e Ft, mert ellophatják, összetörheti stb. A fekete pénteki akcióban azért elég jó Lenovot kaptam.

2017. máj. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!