Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire gáz, hogy...

Tényleg ennyire gáz, hogy felébresztem?

Figyelt kérdés

Van egy majdnem 3 éves és egy két hónapos kicsim. A kisebbik szokott egy jó sosszút aludni ilyenkor az ebéd utáni időszakban. A nagyobb csak akkor alszik délután, ha fél 8 - 8 között felébresztem. Ha magától már 8.15-kor is akár felkel, akkor nem alszik el.

Ha nem alszik el egyrészt már kb. 5 -től nyűgös és hisztis, ha alszik, akkor nincs semmi gond.

Másrészt megmondom az őszintét: egyszerűen szükségem van arra a másfél órára délután, hogy kicsit rendet rakjak, igyak egy kávét, esetleg tornázzak fél órát, stb.

De többen azt mondták (ismerős anyuka, anyósom, stb..) hogy az nagyon rossz hogy felébresztem reggel, és nem alhat ameddig akar. Valóban nagyon rosszat teszek ezzel?

Nem rég óta van így, korábban aludt akkor is ha később ébredt.

Úgy gondolom, hogy nemsokára ovis lesz, amikor majd úgyis kelnie kell, és nem baj ha hozzászokik ahhoz hogy ébresztem.

Nem 6-kor keltem, hanem olyan 3/4 8 felé...

A harmadik, hogy az oviban is gondot fog okozni ha addigra leszokik a délutáni alvásról, mert ott ugye kell aludni majd...

Szerintetek?


2017. máj. 29. 13:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Nem gáz. Háromnegyed 8 egyáltalán nincs korán, az ovi idején ennél korábban kell majd kelnie. Én is ébresztettem mindig a fiamat, hogy ne legyen gond a következő alvással.
2017. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Ha oviba megy, akkor úgyis kelteni kell reggel, ráadásul korábban. Szerintem egyáltalán nem gond.

Ha ovis lesz és úgyis korábban kell felkelnie, szerintem aludni fog ott is :)

2017. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha hatkor kellene kelnie, megsúgom, akkor se lenne semmi, csak este időben le kellene fektetni. Ennyire nem szabad "kímélni" egy gyereket, sőt, jobb is neki, ha délután alszik, hiszen az oviban is KELL majd aludni délután...
2017. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem gáz, elvégre nemsoká ovis lesz. Akkor pedig nem aludhat 8-ig, vagy ameddig akar. Majd alszik ebéd után. Én sem hagyom túl sokáig, pedig közel sincs még 3 éves. Az ok ugyanaz, kimarad a déli alvás, aztán 5-kor már nyűgös, aludna. 2x jatszottuk el ezt, mióta 1x alszik soha többet. Akkor napokba telt visszarendeződni, amit nem szeretnék még egyszer eljátszani.
2017. máj. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz. Sőt már el is kell ketdeni az ébresztést, ha nemsokára ovis lesz.

Oda is időben be kell vele érni, nem alhat majd akkor sem addig ameddig akar.

És nyilván efyszerűbb lesz beszoknia us ha hasonlít anapirend az oviéhoz

2017. máj. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz egyáltalán, én is ébresztettem anno
2017. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Fiam is nyáron lesz 3, de 1 éve bölcsis, így reggel fél 7-kor keltem. Az égvilágon semmi gond nincs ebből, ez azért nem a kínzás kategória.
2017. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sem gond. én is keltem reggel a fiamat ha kell, "sajnos" elég ritkán kell. már 6kor fent van +/- fél óra, de ha valamiért tovább alszik fél8kor már szoktam simizni, vagy épp csörögni zörögni...és délután is alszik még szerencsére. fél 1kor már alszik és olyan 2 fél3ig. de ha tovább én keltem 3kor mert fél 9kor már alszik este, így a köztes idő sztem kell hogy ébren legyen.

nekem azzal szerencsém van hogy ilyen korán kel így ha kezdi az ovit szeptemberben akkor nem lesz probléma hogy nem tudom kirázni az ágyból.

amúgy én azért is keltem mert szeretem azt ha nem borul a napunk.

2017. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

az enyém 2éves kora óta 6kor kel, mert mennem kell dolgozni. nyilván nem a legideálisabb, de semmi baja nem lett tőle, sőt, most, hogy iksolába megy szeptembertől, talán jobb is, hogy nem most kell átállnunk majd a korán kelésre.


szerintem nyugodtan ébrsztheted még korábban is, max 7-f8 teljesen ideális lenne.

2017. máj. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi gond. A te feladatod az, hogy a napirendet beallitsd a gyerekednel es egy 3 evesnel az ebreszes mar boven belefer.

Nyilvan babat hatyunk aludni ameddig akar, de a kisgyereknek mar napirendre van szuksege, illetve az eesz csaladnak.

Az enyemek eleve azt szoktak meg, hogy 7-kor ebredunk, en korabban keltem, a ferjem 7 korul kezdett munkaba keszulodni, igy a gyerekek is felebredtek mar akkor a zajokra. Ehhez szoktak hozza.

Ha kesobb ebredtek nagy titkan, akkor ugyanez volt, mint napatok: nem aludtak ebed utan egybol, mert nem voltak almosak, 4 korul mar aludtak volna, de ha elaludtak, akkor este 8-9 helyett ejfelig porogtek es ezzel bukott a kovetkezo reggel ebredes es a kovetkezo napkozbeni alvas is.

De ha 7-kor keltek, akkor kb deltol 2 ig aludtak, este 8-ra agyban voltak, max fel kilenckor aludtak.

Kesobb ugyis ez lesz minden gyereknek, sot, az enyemeknek pl ovis/sulis idoszakban 6-kor kell ebredniuk, de nem jelent nekik gondot, mert ezt szoktak meg. Hetvegen is max 7-ig alszanak, maguktol ebrednek es este ugyanugy igenylik, hogy normal idoben agyba keruljenek. Pedig mar nem olyan kicsik.

2017. máj. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!