Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves gyerek esetén milyen...

7 éves gyerek esetén milyen széklet fér még bele a normális kategóriába?

Figyelt kérdés

És mi az ami már problémás?


Aminek alakja van;

aminek nincs alakja, de nem nagyon híg, csak ilyen pürés;

aminek "öntet" van a tetején;

ami híg, szétfolyós

stb.


Ezek közül napi szinten melyik fér bele abba a kategóriába, ami még nem olyan nagy gond és mi az amivel már orvoshoz kell fordulni?


És napi hányszor normális?


2017. máj. 31. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez változó.

függ mit mikor mennyit evett.

Nyílván ha nagyon folyós hasmenénes és büdös is ami olyan virus jellegű az úgyis kiderül..

ameddig nem fáj semmije addig jó.


7 éves kislány anyukája.

2017. máj. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy gyerek már teljesen ugyanaz a kategória e téren akkora korától, hogy mindent eszik, mint a felnőtt.

Hogy milyen az állaga, attól függ mit evett és mit ivott és mennyit. Aztán van, aki alapjáraton szorulásra hajlamos, van, akinél meg megszokott, ha napi 3-4x is megy nagydologra.

Az ad gyanakvásra okot, ha valami megváltozik a szokásaiban és egy új étel nem okolható érte. Tehát ha rázza a hideg és hót folyósat fosik egy-fél napig sokszor, akkor valami vírust szedett össze (de ez is magától rendbejön általában, ha minden kijött), ugyanez lehet baci ha több napig fennáll a hasmenés rossz közérzettel, görccsel párosítva (ilyenkor doki). Ha viszont csak egyszer fordult elő, mert pl. turmixot evett, akkor no para. Aztán pl. gyanús lehet az is, ha tejes dolgok fogyasztása után fél-egy órával kell kiszaladnia. Ha eddig formáltat kakilt, de most kezdte ezt a pürésítést, akkor állhat akár a háttérben valami gyulladás (főleg, ha nyálkás), de előfordulhat antibiotikum után is hasmenés, ilyenkor a bélflóra pótlók segítenek pár nap alatt. Ezer féle verzió létezhet...

2017. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért én elvinném dokihoz ha legalább 1 hónapja az első kivételével valamelyik fenn áll..mert valamire utalhat.
2017. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

még hígfosással sem viszem orvoshoz, ha csak 2-3x fordul elő rövid időn belül, majd utána nyugi van, esetleg fél nap vagy 1 nap múlva már normál széklet.

hasmenést az is simán tud okozni, hogy az ember megeszik valamit, amit nagyon nem szeret, nem kíván, rosszul esik neki.


egyébként napi 3 és 3naponta 1 között minden verzió normálisnak tekinthető, ha mindik kvázi ugyanolyan.

a székleten lévő nyák pedig önmagában nem kóros.

2017. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

alakos, és pürés elmegy...

a többi, ha napi szinten fennáll, akkor doki.


és szrtem a napi 2x-i kaksi okés, de ha minden napi 3-4-5-6x jár budira, az gáz..meg hát ha fogy a súlya, vagy egyáltalán nem hízik, sápadt, fáradékony, stb.

2017. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Valahol azt olvastam, hogy hasmenésnek az számít ha valaki napi 3-nál többször ürít, akkor is ha nem híg.

Szóval ha napi 3-szor van híg széklet akkor az még elmegy? Szerintem nem.

2017. máj. 31. 14:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a határvonalat nem lehet vonalzóval meghúzni. Ha mindig is előrdult ilyen széklet, de a gyerek változatosan táplálkozik, nincsen semmi panasza, hasa nem fáj, se láza se bőrtünete nincs, gyarapszik, nő, nem fáradékonyabb a többieknél... akkor ilyen és kész. Mondjuk az öntet ha ilyen nyálkás cucc, azért az megérne egy misét.
2017. máj. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!