Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szorulas vagy normalis 3-napon...

Szorulas vagy normalis 3-naponta szeklet 5 evesen?

Figyelt kérdés

A lanyomnak eddig nem voltak kakilasos gondjai, minden nap ment rendesen, pedig soha nem evett alman kivul mas gyumolcsot, zoldseget pedig egyaltalan. Az utobbi idoben viszont gondok vannak a kakilassal. Mult vasarnap kakilt, aztan majd csak szerdan sok siras es erolkodes aran, de ugy hogy itattam vele kamillateat es evett almat. Na azota megint semmi. Minden nap belebeszelek legalabb egy fel almat (nagy nehezen), kis joghurtot, kamillateat es igy sem sikerul. Tegnap este mar barack befott levet is itattam vele. Hiaba ultetem wc-re, nem megy es kesz, pedig konyvet is visz magaval :)

Ovodas, tejtermeket is fogyaszt minden nap.

Mit csinaljunk? Mi lehet a gond?



2013. okt. 5. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem eszik elég rosttartalmú ételt.

Illetve lehet hogy az innivaló mennyisége és milyensége sem megfelelő.

Amúgy ha csak 3 naponta van széklete és az kemény, és nehezen megy, akkor az nem jó.

Adj neki rostos innivalót és ennivalóban próbálj neki több rosttartalmú ételt adni.

Amit te csinálsz, hogy hajtatni próbálod, az csak tüneti kezelés. Alapvetően az étkezését kell megváltoztatni. És akkor minden nap lesz megfelelő, lágy széklete.

2013. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Napkozben nem tudom mit eszik, vagyis elvileg amit kap az oviban, reggeli, ebes, uzsonna. Otthol csak vacsora van, ami ritkan leves, de mindig fott etel.

Ma is mar ivott tejet, szendvicset, krumplit csirkehussal, pudingot, kamillateat. Megprobalok valami gyumolcsot beletukmalni...

2013. okt. 5. 13:27
 3/8 anonim ***** válasza:

hát ha egyáltalán nem eszik zöldséget és gyümölcsöt akkor az a csoda, hogy eddig nem volt szorulása.

egyáltalán nem normális... nehogy bélcsavarodást kapjon!!!

változtass étrendet neki. az alma egyébként fogja a székletet, a kamilla tea is csak cukrosan hashajtó hatású, de nagyon enyhén, mondjuk ekkora problémánál én már ezzel próbálkoznék hanem laevolac szuruppal, kúra szerűen, tehát minden reggel 5ml, majd tej, ezután rendes reggeli, 10óraira gyümölcsös joghurt ebédre meg leves+ főzelék.

olyat adj neki ami eleve lazítja a székletet, tehát kevés szénhidrát mert az fog (kenyér, tészták, krumpli, rizs...)

és sok zöldség, leves, paradicsomos ételek, stb

ne adj neki se csokit se kukit, ropit és hasonló nasikat, inkább lekváros palacsintát mondjuk, a lekvár is hajt a cukor tartalma miatt

2013. okt. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha sok a tej a tobbi etelhez kepest, az is foghatja. En se hittem, orultem, hogy legalabb azt megissza, mert nagyon rossz evonek gondoltam, de amiota napi 2 deci tejet kap mar nincs gond
2013. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Dr Hummel mikrorostos gélt. Kislányom sem eszik szinte semmi rostosat, gyümölcsöt, zöldséget, de mióta ezt adom neki nagyjából rendeződött s kakilás probléma. Keress rá és sok jó dolgot fogsz olvasni róla. Remélem segít!
2013. okt. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!Sok rostosat, folyadékot adjál neki.Naponta kell, hogy legyen széklete.Jobbulást!
2013. okt. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Sajnos a gyümölcs és zöldség fogyasztás sehogy nem fog rendeződni, mert ha csak a szájához érint például egy epret, már öklendezik és hány.

Tegnap este evett almát, körtét, tejet és kamillateát cukrosan. Aztán eszembe jutott, hogy van itthol Normaflore, azt adtam neki és ma reggel egy akkorát nyomott :) És nem sirt, hogy fáj, mint szerdán.

Kb 3 hete beteg volt, elég sok gyógyszert kapott, lehet hogy a bélflórája borúlt fel. Adom neki a Normafloret és meglátjuk mi lessz.

iszik eleget, még soknak is vélem néha. Vitamint pótolom szirupban, de nem tudom hogyan oldjam meg a zöldség evést, mert még a főzelékeket sem eszi meg.

Édességet nem szereti, csokit szinte soha nem eszik, de szereti a krumplit és a tésztaféléket, meg a rizst.

Megfogadtam a kistesóban nyomni fogom a zöldséget és a gyümölcsöt ahogy lehet lesz (3 hét múlva fog megszületni:) ).

Mégegszer köszönöm mindenkinek és bármilyen hasznos tanácsot szivesen fogadok továbbra is.

2013. okt. 6. 08:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Már a kistesónak is azonnal adhatod a stabilizált aloe vera natur rostos italt.
2013. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!