Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom velem egyre...

A kislányom velem egyre undokabb, mindent az apjával szeretne?

Figyelt kérdés
Apás, dacos, oké. 3 éves. De ugye ez csak átmeneti....vagy tehettem esetleg valami olyat amivel ezt kiváltottam? Van valami olyan nevelési hiba amiről nem tudok, és ami ezt okozza? pl ma elesett a játszón, az apja vette fel, én meg ott álltam tőle egy meterre, pont wcrol jöttem vissza, erre elkezdett az apja öléből hisztive rám üvölteni hogy menjek onnan. Jó kellemetlen volt a játszó közepén, és nyilván rosszul is esett. És ez csak egy a sok ilyen eset közül. Pedig én vagyok vele örömben bánatban türelemmel, ugyanakkor nincs elkapatva sem, ésszerűen, kovetkezetesen nevelem.
2017. jún. 4. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk éppen fordítva van, pedig nekem is 3 éves lány. Senkivel sem hajlandó normálisan viselkedni. Hozza a mama a sapkát, kikapja a kezéből, ne hagyja hogy ráadja, hozza, hogy én. Megbolondulok ettől a nagy ragaszkodástól, egy idő után ez sem jó.

De ha az apja nincsen ott, akkor hogyan viselkedik?

2017. jún. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
3,5 éves a lányom, kb 1 éve megy nálunk az, hogy ha az apja otthon van mindent csak ő csinálhat vele! Én ezt annak tudom be hogy az apja sokkal engedékenyebb, türelmesebb, többet játszik vele, jobb fej mint én...
2017. jún. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Olvassatok utána az Ödipusz/Elektra komplexusnak!
2017. jún. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ha nincs otthon? attól függ. ha épp hisztis (mert pl nem aludta ki magát) akkor is kapom az ívet...kiabál velem, megüt - valahogy nem sikerul tudatosítani benne hogy ezt csak a felnottek csinalhatjak - sot nekik sem kellene - és pont hogy az apja hirtelenebb, igaz neha nekem is elgurul a gyogyszer es rakiabalok, de az apja is szokott....d eigyekszunk se nem kere csapkodni se nem kiabalni, csak hat ugye lat mar ezt azt mas gyerekeknel tvbe stb és eltanulja.

most ebbol az jon le hogy bazi tiszteletlen, de amugy azert osszesegeben jo gyerek, nyugis gyerek, 1-2 hiszti van egy nap ami hisszabb, szerinten az ebben a korban nem szamit soknak...csak zavar hogy pont velem undok...

2017. jún. 4. 21:20
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem még kisebb a kislány, de nálunk is eljön majd ez a korszak, ezért utána olvastam. Nem tudom, hogy igaz vagy hasznos-e egyáltalán, de te benne vagy, jobban tudod, van-e értelme:


A kicsik érzelmi fejlődésének kezdetekor (kb itt vagytok ti) megtanulja a szeretet, szerelem, kapcsolatok jelentését. Ehhez az ellenkező nemű szülőhöz való ragaszkodás társul, és elutasító lesz a másik szülővel, aki bitorolhatja a kicsi helyét az idealizált szülő szívében, életében.


Esetedben a kislány szeret, de most tanulja meg, hogy valójában milyen érzés és ez nagyon erősen nyílvánul meg az apja felé. Te, mint női minta, akit az apja szeret, vetélytárs vagy, akit elmarna mellőle. Amikor megérti a házastársi és a szülői szeretet közti különbséget és azt, hogy nem fontosabb egyik a másiknál, akkor helyrebillen ő is. Ugyanúgy fog szeretni, mint most, de akkor már kimutatja feléd is. :)


Lehet igaz és lehet hülyeség is, de ha így működik, akkor kitartás, van fény az alagút végén!

2017. jún. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1.Légy türelmes! A gyermeked a tükörképed! Ha kiabàlsz, kiabál, ha verekszel, verekszik.

Mert nem érti, hogy "csak a felnőttek kiabàlhatnak és csaphatnak valakire", aki mást gondol mint ők!


Van az a helyzet, mikor râ kell csapnod a fenekére. Velemenyem szerint elkerulhetetlen. De ez a kezcsapkodás, meg az apro dolgokert valo kicsit megrangatom, uvoltozok es racsapok egy picit.."hatha majd az segit" ez ji nagy hulyeseg.

Akkor inkabb talaj ki mas buntetest. Sokszor mondd el neki turelmesen, de erélyesen, nem kiabálva, de határozottan,hogy ilyet nem csinalunk.

Dícsérd ès jutalmazd, ha okosan viselkedik.

Indulás előtt mindig tisztázd le vele hgy hova mentek, mi fog ott törtènni, hogyan kell viselkednie.

Csak igy tanul.

Meg persze, megmondani, ha nem igy lesz nincs jatek/ edesseg/jatszoter... akarmi.

Es ezt kovetkezetesen betartani.

Hidd el par alkalom utan javul a helyzet.


Egy sajat pelda.

Kislanyom lekapott a bolt polcarol valamit es a foldhoz vagta.. uvöltött mert nem akart meg eljonni.

Felvettem a foldrol, megkertem szepen hogy fejezze be, vagy hazamegyunk.

Kijottunk a boltbol ( nem vettunk semmit) kb 2 km keresztul momdtam neki hogy mi mindent kaphatott volna ha okosan viselkedik.. meg hogy mentunk volna a jatszoterre is.

Hazajottunk. Megbeszelruk, hogy masnap ujra megprobaljuk, bebizonyithatja hogy okos kislany.( masnap gond nelkul bevasaroltunk)

Azota ha hiszti jon a boltba, csak annyit mondok hatarozottan, hogy ha nem fejezed be, hazamegyunk. Es abbahagyja.


Ami meg nagyon jó és alkalmazom, bármit kér, vegiggondolom(ez 1-2-3 mp ).es amit kimondok ahoz tartom magam.

Nincs olyan, hogy " jo rendben ..legyen akkor megis"

Ha kacifantos a dolog, pl jatszoter, meg fagyi... akkor visszakerdezek es letisztazzuk. Es arra mondok igent.

De ahoz kell tartanod magad amit kimondtal.

Igy nagyon ritkan probal meg konyorogni , mert tudja, hogy a nem nem-et jelent, es nem "talánt".


Aztán, sokat kell meselni neki. Akar azt a sajat szavaiddal, állatokra kicserélve ami történt vele aznap. A meselt mese nagy segitseg. Van mikor nalunk mar o kezdi el, a szerepjatekot, jobban megerti a torteneseket es konyebb a feldolgozas.

Bábozni is szoktunk, szituaciokba. Persze viccesen mokasan, de tanitani neki a helyes viselkedest.


A kiscsajom most majdnem 3 eves, de barhova vihetem, nincs vele gond.

Szoval errol a megutom a szulomet nagyon gyorsan le kell szoktatni.

Nalunk ha nagyon nagyon mérges, max rugdos...marmint nem engem, hanem az ajtot..vagy a falat. De odamegy es egyet beleerug. Mert tudja hogy anyat , vagy barkit tilos.

De mar ezen is dolgozunk...

A lenyeg hogy fel tudja dolgozni, ne maradjon benne dühh vagy feszultseg.

Csak ne rajtad vezesse le.

Ne engedj neki..es ne felj a hisztitol.

Ulj le vee szembe es higgadtan mond meg neki, hogy ez mar hatastalan. Nagylany ehez. Es ha nem fejezi be, kimesz a szobabaol...őt is várod nagyon mert szuper jo dolgokat csinalhatnátok, ha befejezte a hisztit...


Kitartas! Es turelem!

2017. jún. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6 os vagyok.. igy elolvasva nem is biztos hogy erre a kerdesre szantam a valaszt. Elnezest.

Apas korszak nalunk is volt/ van.

Pl anya puszijat letorli... apa kezet fogja..

Hagyd ra. Ne foglalkozz vele.

2017. jún. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6: koszi o alapvetoen jó kislany, boltba pl sosem hisztizik, elore megbeszelunk mindig mindent, es altalaban ha hiszti van az kizarolag abbol ered hogy eleg rossz alvo es emiatt sokszor faradt...ezert probalk turelmes lenni de foleg a kishugaval szemben tud agressziv lenni (vagy csak szeleburdi, nem bantani akarja csak jatsuani vele, csak hat mikor faradt eleve mindketto, akkor ebbol csak siras van) es ilyenkor durran el az agyam, amikor 45szkr raszolok hogy a hugi fejét nem tjuk meg es 46szor is meguti mert zizi, na olyamkor kiabalok). na de tehat alapbol nem az a bajom hogy nem birom kezelni a dackorszakot, egyenlore szerintem el vagyok még vele, csak nagyon fura nekem most ez a felém áradó elutasítás. nyilván a tesó is oka, de azert a teso 9 hónapos, ha csak az lenne az ok akkor mar 9 hónap alatt ez kijott volna rajta.
2017. jún. 5. 05:53
 9/12 A kérdező kommentje:
5: köszi! érdekes. lehet hogy így van. főleg kisfiú barátai vannak egyébként de lábyokkal is ugyanolyan nyitott és moaolygós ha pl játszón vagyok...szóval egyenlore sem a kozeli rokonok (papa mama) sem a barátoknál nem tesz ilyen megkulonboztetést...de persze lhet csak most indul ez ki
2017. jún. 5. 05:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogy olvastam, ez csak az anya vagy apa felé irányul, mások nem számítanak vetélytársnak. Veled is rendeződni fog. Lehet, hogy most nem tisztel és csúnyákat mond, de maga se tudja kezelni az érzelmeit. Jó lesz nemsokára. :)
2017. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!