Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem akar kanállal, villával...

Nem akar kanállal, villával enni a 22 hónapos kislányom, pedig tud. Ez normális?

Figyelt kérdés
Már egész szépen tud kanállal, villával enni a kislányom, de nem nagyon akar, szívesebben használja a kezét. Kér evőeszközt, mikor elérakom a kaját, de aztán vagy hozzá sem nyúl, vagy csak kotorászik, játszik vele, és a kezével eszik. Legtöbbször akkor használja a kanalat vagy a villát, ha rászólok, hogy azzal eszünk, nem kézzel. Olyan, mintha túl macerásnak érezné, mert kézzel gyorsabban megy, sajnos egyébként is minden fontosabb neki az evésnél, alig bír megülni 5 percig az etetőszékben. Más is tapasztal ilyet?
2017. máj. 2. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Egyrészt megmondanám neki, hogy vagy evöeszközzel eszik, vagy nem kap semmit.


Másrészt nem világos, hogy mit jelent, hogy "alig bír megülni 5 percig az etetőszékben", de ha azt, hogy evés közben mászkál, akkor erre is érvényes, amit az elöbb írtam.


Ekkora gyerektöl elvárható, hogy igyekezzen normálisan enni (nem kézzel, hanem evöeszközzel és a helyén ülve), és azt is meg kell tanulnia, hogy az evéssel na kapkodjon, hanem rendesen rágja meg az ételt.

2017. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem mászkál evés közben, azt nem engedem, viszont inkább nem eszik. Egyszerűen abszolút nem érdekli az evés, ha éhes, eszik 4-5 falatot, hogy ne érezze az éhséget, és már menne is tovább. próbáltam ezt, hogy vagy evőeszközzel eszik, vagy nem eszik, de azon a 4-5 falaton túl képes inkább nem enni. Azt nem tudom, hogy tudnám elérni, hogy ne kapkodjon, ő egyszerűen sajnálja erre az időt. Nem tőlem látja, az biztos, én nagyon lassan, kényelmesen szeretek enni. Ő meg, ha rajta múlik elvan 3 falat kaján egész nap, ha nem ültetem le enni, magától nem kér.
2017. máj. 2. 14:26
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Majd megtanulja oviban. En biztos nem zsarolnám, meg szidnám, stb.

Az evéshez nyugodt korulmenyeket kell teremteni.

2017. máj. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem elvárható ekkorától. Nekem is rosszevőm van. Engem nem is érdekel, hogy kézzel vagy lábbal, de a lényeg hogy egyen valamennyit. Kanál villa előtte, bátorítom, hogy használja, de ennyi.
2017. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hm, igen, én is alapból így álltam hozzá, hogy tökmindegy, csak valahogy egyen. De közben meg látom, hogy más vele egyidős gyerekek teljesen magától értetődően használják az evőeszközöket, és felmerült bennem, hogy talán nem csinálom jól. Habár tény, hogy egy olyan gyerekkel, aki szeret enni, ez nyilván sokkal könnyebb, mint egy olyannal, akinek az evés csak valami muszáj dolog.
2017. máj. 2. 14:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is a kezét használja amikor gyorsan akar enni és vacakolós lenne a kanállal vagy a villával mert pl belemarkol a rizsbe és hű tök jó úgy betömni :) mindig szólok neki,hogy nem kézzel eszünk és akkor szépen megfogja az evőeszközt. Nagyon szépen evett kanállal és villával, viszont mióta bölcsis a villa miatt mindig szólnom kell, mert nem igazán használta....nem értettem a dolgot,de amikor ezt megemlítettem a bölcsibe kiderült,hogy ott nem kapnak villát és még ovi kiscsoportjába se fognak.
2017. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

20 hós a lányom, és elég ügyetlen még evőeszközzel....

Inkább ő is a kezét hadsználná még ha hagynám.

Nekem pedig már többen megjegyezték ( védőnő gyerekorvos, egy bölcsiben dolgozó anyuka)h milyen ügyes, mert még az ő korosztálya nem nagyon tud evőeszközzel enni.

2017. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

22 hónapos fiam van. Tudna kanállal enni, de nem érdekli, a villával csak bénáskodik és széttúrja az ételt. Nagyon nincs türelme az evéshez, ő sem tud 5 percet sem nyugodtan ülni.

Igazából kézzel is lusta enni, és mivel iszonyatosan rossz evő, annak örülök, ha egyáltalán eszik valamit, ezért nálunk nem játszik az a szigor, hogy akkor nem kap semmit, mert akkor egész nap csak fényt enne. Próbáluk többször, de ha rajta múlna, már éhenhalt volna.

Engem már az sem érdekelne, ha kézzel enné a levest, vagy kiinná a tányérból (ezt tudja), csak akarjon magától enni, mert a bölcsiben senki nem fogja etetni.

2017. máj. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó, valami ilyesmi a helyzet nálunk is. Bevallom, én már azért is próbáltam ki az "akkor nem kapsz semmit" szigort, hogy hátha dacból nekiáll enni, ha én azt mondom, hogy akkor ennyi, lehet elmenni az asztaltól :D de nem jött be. Bölcsi nálunk nem játszik, nem is fog, szóval ideje van még megtanulni, csak kicsit megijesztett, hogy sok gyerek ennyi idősen mennyivel ügyesebb, türelmesebb ebben. Inkább a türelem a kulcs, mert ha olyanja van, és hajlandó próbálkozni, szépen megy neki, csak max. 1 perc, és meg is unta. De azért jó tudni, gogy nem olyan kirívó ez ennyi idősen, megnyugodtam.
2017. máj. 2. 20:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Az első gyerekem elég rossz étvágyú volt,piszkálta az ételt,dobálta,durván válogatott,az elvesszük a kaját stb soha nem hatotta meg mert 1 kiflivel kihúzta volna az egész napot. A második gyerekkel nem volt ilyen probléma, bármit elé raktam gyönyörűen megette , imádta a hasát kb 4 éves koráig :S
2017. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!