Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok milyen büntetések...

Nálatok milyen büntetések vannak/voltak?

Figyelt kérdés
Ne gondoljatok semmi rosszra csak ha mar milliószor elmondtad szépen es nem segit volt valami pl a kolegnőm kukába dobta a jatékát a fianak, vagy hallottam olyat hogy bejött a 3ig számolok módszer vagy nem kap valami edesseget vagy mondta egy masik kolegnőm hidegvizes módszert. Azt ki is zárnam itt meg mielőtt nekem esne valaki.
2017. jún. 8. 13:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%

Semmiféle büntetés nem volt és nincs is.


Elmagyarázom. Egy gyerek tanulja az emberré válást, a szabályokat, így azért fenyegetni és büntetni, mert valamit még nem tanult meg elég jól, ostobaság. Ráadásul azzal csak meg van erősítve a negatív viselkedés, mert felhívod rá a figyelmet.


A gyereknevelés azt jelenti, hogy ezerszer milliószor elmondod, ez a dolgod. Mi mindig jutalmazunk. Azaz a jó viselkedést erősítjük meg. Gondolj bele: azért dolgozol nagyobb lelkesedéssel, hogy fizetésemelést kapj, vagy azért dolgozol nagyobb elánnal, hogy a főnököd nehogy leüvöltse a fejed?


Ezzel együtt, a határok ugyanúgy ki vannak jelölve, szabályok vannak, és ha kell, százezerszer elmondjuk a dolgokat, de nem büntetünk. Az nem normális, hogy ha a gyerek nem viselkedik az elvárt módon, akkor kidobjuk a játékát vagy egyéb bántalmazások ... soha nem tennék ilyet.


Minden gyerekünk megfelelően szabálykövető, nem, nem nőnek senki fejére, nyitott, érdeklődő, önbizalommal teli gyerekek, mielőtt valaki elkezdene hülyeségeket emlegetni. Az egyetemista is és a kisiskolás is (4-en vannak).

2017. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Bünti/jutalomtábla

vannak ilyen tapadókorongos kis figurái, meg van előre szabva hogy miért milyen jutalom vagy büntetés jár.


például ha egyedül öltözik, mos fogat hiszti és nyöszörgés nélkül, felrakunk egy ilyen figurát a táblájára, ha szépen összepakolja a játékait a dobozaiba akkor két figurát teszünk fel, ha megdicsérik az oviban(ezt az óvónéni mindig a fiam előtt mondja meg nekem) akkor tudja hogy ha hazamegyünk szintén egy figura kerülhet föl.


ám ha szófogadatlan(kétszeri felszólítás után is) akkor egy figura lekerül, ha visszabeszél, vagy kétszeri kérésre sem pakol el maga után, akkor két figura kerül vissza a dobozba(tehát ugyan annyit veszek le mindig, mint amennyit a pozitív cselekedetért adnék).


10 ilyen figurát kell összegyűjtenie péntekre és akkor választhat egy programot(olyat amit csak úgy nem kaphatna meg pl nálunk aludhat hétvégén unokatesója vagy a legjobb barátja és rendelünk pizzát vagy grillezünk az udvaron. Meg persze megdicsérjük hogy milyen ügyes volt a héten.


Ám ha péntekre nincs fent egy bábú sem(bár ilyen még sosem volt)akkor azon a hétvégén nem megyünk sehova csavarogni(minden szombaton megyünk valahova).


Persze ezeket a szabályokat elmondtuk neki előre, és olyan nincs hogy önkényesen megváltoztatok valamit benne. A bábukat mindig együtt tesszük fel és együtt is vesszük le, hogy lássa, minden este pedig közösen megszámoljuk hogy mennyi van már fent, és megbeszéljük mit lehetne tenni azért hogy gyorsan meglegyen a tíz. Ha több gyűlik össze(ilyen is volt) akkor még egy pici jutalmat választhat.


Most 4 és fél éves, egy éve kezdtük ezt a módszert, akkor még 8 figurával. Évente kettővel növeljük azoknak a figuráknak a számát amit össze kell gyűjtenie a jutalomhoz.

2017. jún. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
1 éves vagy 16?
2017. jún. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
Az Isten mentsen az olyan gyerektől, akit semmiért nem büntetnek meg. Lehet az #1-es kölykei pont normálisak,de én sokkal több elkényeztetett, neveletlen liberálisan nevelt gyerekkel találkoztam, mint normálissal. Nem minden gyereknél alkalmazható a beszéljük meg ezerszer módszer. Egy volt osztálytársam is ilyen szülők miatt halott.
2017. jún. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk ami működik az, hogy rászolok 2x majd akkor már mondom, hogy ha mégegyszer szólnom kell elveszem a játékot és nem játszhat tovább vele. Ha ez nem hat akkor elveszem, természetesen jön a hiszti és akkor elmondom neki, hogy előre szóltam Ő nem élt a lehetőséggel.

Ha felesleges hiszti van akkor elküldöm a szobájába és mondom neki, hogy ott nyugodtan kihisztizheti magát és ha befejezte akkor várjuk vissza. 2,5 éves

2017. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

3 evesről van szó. Bocsi azt lehagytam.

Eddig a milliószor elmondas volt, de be kellett latnom nem elég. Kevés mert szajba röhög.

Mondok egy példat. Felmaszik a székre majd az asztalra es az apjanak a filterét gyűri össze.

Vagy behúzza a szeket a fürdőszobába és leveszi a tükrörszekrényről az orrszörnyiróját.

A plafonra nem fogok pakolni. Elmondtam mar sokszor nagyon nagyon miert nem szabad.. de nem érti. Van egy ugrálóhelye ahonnan nem eshet nagyot de megis az agyon ugrál amiről mar leesett semmi eredmenye nem volt a szónak.

Az utcán mikor megyünk fegyelmezetten jön mellettem ez az erdekes. Mondom neki gyere ne szaladj mert jön a kocsi fogja a bevasárlókocsit. Vagy pl mondom neki megállsz az auto mellett meg bepakolok akkor nem mozdul, utana megkapja a jégkrémet vagy csokit vagy valamit.

Itthon meg kifordul magaból.

Ezért kerdeztem a módszereket.

2017. jún. 8. 14:22
 7/24 A kérdező kommentje:
Ilyen tablat hol táblát hol lehet venni?
2017. jún. 8. 14:23
 8/24 anonim ***** válasza:
51%

2 éves és nem szokott rosszalkodni, kisebb korába se. Ha olyasmit csinál, amit nem kéne, egyszerűen elmagyarázom, hogy ne csinálja, mert ezért és ezért nem szabad.

Ezzel általában ennyiben is marad, ha mégsem, akkor megemelem a hangom vagy felajánlom neki a lehetőséget, hogy mehet a lépcsőfordulóba vagy a zöldségeshez ;)

2017. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

A szobafogság jutott eszembe meg.

Hogy bemehet 5 vagy 10 percre meg tart a hiszteria ha nem úgy van ahogy ő akarja.

2017. jún. 8. 14:26
 10/24 anonim ***** válasza:
82%

Mivel kisgyerekek kategóriába írtad... Dackorszakos kicsik hisztijeit szerintem nem feltétlen kell büntetni. Ha pl. 2 percenként mást szeretne hazafelé (enni, inni, vidámparkba menni, boltba menni, ölben vitetni magát, a másik irányba menni, megállni és nézni egy hangyát fél órán keresztül a tűző napon...) és mindenen sír, akkor egyszerűen fáradt (és te is). Ezen inkább segít a türelem vagy semmi :) de fenyegetőzésből vagy büntetésből szerintem semmit nem fog megérteni. Ilyenkor többet ér, hogy "anya szeretne hazaérni, mert éhes", mint az, hogy "ha most rögtön nem jössz, nem lesz esti mese". Ha olyan, akinél végképp elszáll minden és csak ordít, akkor meg azért felesleges bármit mondani, mert épp nem hallja - így a hónod alá csaphatod vagy álldogálhattok, szitutól és türelemtől függően.

De ha a homokot szórja, akkor célszerű kivinni a homokozóból. Ha másodszorra szalad a hinta alá és már az elsőnél megígértem, hogy hazaviszem, ha ilyet csinál, akkor bizony muszáj hazavinni. Ha játékkal veri a bútort, a játék "felrepülhet" a szekrény tetejére. Ha kiborított valamit, no para, segítsen feltakarítani. Az is büntetés lehet, ha "nem érek rá veled játszani, mert utánad kell takarítanom" vagy egyszerűen a "most nagyon haragszom rád, elszomorítottál / megijedtem". Olyanokért meg öngól büntetni vagy veszekedni, mint hogy nem eszik, mert attól nem fogja megszeretni azt az ételt, sőt. Egyébként szerintem azzal sincs "gond", ha ijedtedben szőkőévente egyszer kap egyet a fenekére, ha kiszaladt az úttestre vagy belenyúlt a konnektorba, az viszont már náci kategória, ha útközben sziszeged a fülébe, hogy majd így meg úgy, csak érjünk haza (akár beváltod, akár nem). A "háromig számolok és ha nem hagyod abba, kitalálok valami büntetést" jó ötlet lehet olyan 3, de inkább 4 éves kortól, előtte nem értik.

2017. jún. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!