Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen szép emlékeid vannak...

Milyen szép emlékeid vannak szülőkkel kisgyermekkorból?

Figyelt kérdés

Kb nem csak pl egy nagy nyaralás, hanem aprobb dolgok(pl apu tanitott biciklizni)is érdekelnének, amikre most is szívesen, mosollyal, jolesően emlékszel, de mégha összességében rossz gyerekkorod volt is, mik azok a nagyobb/aprobb szívet melengető emlékek, amik megmaradtak szülőkkel és nem a nagyszülőkkel?


Gyermekem bölcsis, próbálom széppé tenni a gyerekkorát, de belegondolva, hogy minden ki fog esni, még a gondozóra sem fog emlékezni...kicsit "rossz". Már arra sem emlékszik, hogy amit repülős-csikizőset játszunk, babakorában is játszottuk, de arra sem, hogy bepánikolt a kukásautótól 8 hónaposan, pedig szinte "most" volt.


Nekem szinte a barbimániás korszakom maradt csak meg, hogy anya varrt ruhákat, de macit is és volt "szexi" bugyink (így hívtuk)mert anya vett olyan selymes szatén piroskockás megkötős cuki bugyit is :) ill hogy amikor apát kerestem hogy hol van, es kiderult épp babázik, akkor odajött hozzám játszani, pedig nem is kértem. Ennyi..


A gyermekemben is ennyi fog megmaradni vajon...?


2017. jún. 9. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésed jól elgondolkoztatott.

Sokáig gondolkodtam, hogy egy ilyen kérdésre mit tudnék válaszolni. Nekem az szép emlékeim főleg nagyszülőkkel kapcsolatban vannak. Persze pár emléket össze tudnék "kaparni" a szülőkkel kapcsolatban is.


Viszont ne essen rosszul, mert bár ténylegesen a gyerekeink nem fognak emlékezni az első időszakokra, de ha itt is már boldog és felhőtlen baba és kisgyerekkort adunk nekik, akkor megalapozzuk a későbbi időket, amikor már valódi emlék lesz.

2017. jún. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy mindebből inkább a szeretet, biztonságérzés, törődés (vagy azok ellenkezője marad meg)és ezen alapszik majd a magabiztosság, "önhit" is, de szeretném,ha konkrétabbat is hozzá tudnék tenni, hisz ahogy a babakor, a kisgyermekkor is elrepül.
2017. jún. 9. 08:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Amúgy nem biztos hogy el fogja felejteni, érdekes nekem nagyon sok emlékem megmaradt úgy 2 éves koromtól.


- kicsi koromban voltak nyulaink, és minden nap mentünk nekik füvet szedni a mezőre

- minden nyáron esténként beültünk az ágyba egy-egy fél dinnyével és filmet néztünk

- a húsvéti csokitojás vadászatok

- mikor esténként kimentünk kutyát sétáltatni az erdőbe, terméseket gyűjtöttünk, majd otthon kézműveskedtünk vele

- mikor hétvégente csináltunk szendvicseket és kimentünk horgászni

- cserebogár fogó verseny apával

- mikor tanítottak fűszállal dudálni

- a közös sütés-főzés (4 évesen kezdtem el anyának segíteni, 6 éves voltam mikor már az első egyszerűbb ételemet készítettem, akkor ő volt a "kukta":-D)

-apával az autószerelés, még saját overálom is volt, úgy hívott hogy mesterasszony

- mikor már nagyobb voltam 5-6 éves, nyaranta kifeküdtünk este a fűbe és meséltek nekem a csillagképekről, és a hozzájuk kapcsolódó legendákról

- az esti meseolvasások anyával



Nagyon sok minden van még, ezek nem pénzbe kerülnek,nem is nagy dolgok, de én a mai napig emlékszem rájuk, és jó érzéssel tölt el.

2017. jún. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a strandolások, tollasozás, sátrazás, közös társasjáték, amikor vihar volt és éjszaka bebújtam az ágyukba, amikor a nyaralóba leköltöztünk egy teljes nyárra(a legjobb volt!!) amikor apu tanított úszni a Holt-Tiszába.az autóban való utazások amikor nyaralni mentünk.most ennyi jutott eszembe, de jó volt most visszagondolni kicsit :)
2017. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Unokatesóimmal fürödtem a gumikádban.

Nagymamámmal rántotthúst paníroztam.

Apukámmal sötétedésig szánkóztam.

A tengerparton lépkedtem a barna tűleveleken.

Öcsémmel kijöttünk a Balatonból, és csurombizesen belefeküdtünk a homokba.

Lángost ettem egy tóparton.

Idegen gyerekekkel barátkoztam össze nyaralás alatt.

Iskolatársam születésnapi buliján számháborúztunk.

A patakparton sétálgattumk a patakparton.

Nagynéném kiscicáit gyömöszöltem.

Mindenféle óriáscsúszdát kipróbáltam.

Békákat gyűjtöttem a játszótér mellett.

Nagymamámnál bottal kergettük a csirkéket a bátyámmal.



Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Anyukámról nincs sok jó emlékem. Szigorú volt és sokszor kiabált.

2017. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szadizmus. De a rendőrt korrumpálták, amikor évekkel később már ki mertem hívni.
2017. jún. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem volt jó gyerekkorom, de amire jó szívvel emlékszem vissza:

- állatkerti látogatások

- 3éves koromban Marokkóban éltünk egy évet, onnan van pár mozzanat, pl. játszóterezés, szamáron lovagolás, szamarat kacsás keksszel etetés (kacsa volt a keksz logóján :D)

- jégkrémevés

- moziba járás

2017. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!