Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az anyák látják, ha a gyerekük...

Az anyák látják, ha a gyerekük nem szép? Vagy mindenki olyan elfogult a sajátjával, hogy tényleg szépnek látja?

Figyelt kérdés
Ezen azért gondolkodtam el, mert bizony sok olyan gyereket láttam már, aki elég csúnyácska. Mindegyik aranyos, cuki a maga nemében, de nem mindegyik szép. Sőt, én konkrétan jártam úgy egy gyerekkel, hogy mikor először megláttam, belenéztem a babakocsiba mosolygó arccal "Jajj, de ......, aranyos" lett belőle. Majdnem nem tudtam mit mondani. Szóval akinek csúnyácska a gyermeke az látja, észleli vagy annyira elfogult, hogy nem veszi észre, hogy nagyon nem az. Persze, a sajátja mindenkinek szép. De mégis? Nem tudom jobban megfogalmazni. Remélem értitek!
2016. okt. 14. 22:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, engem is érdekel. Én is szépnek látom az enyémet, persze látom a nem annyira előnyös részeit is, de azokat nem hangsúlyozom ki.
2016. okt. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Kollégámnak márciusban született meg a kisfia és hát oké hogy nagyon büszke rá, meg szépnek látják, de sajnos a gyereke nem éppen szép leginkább az arcocskája az ami nagyon furcsa főleg az orra. Azt a gyerek apja is beismeri hogy az orra elég furcsa, de mást nem igen lát amit még kellene. Lényegében teljesen egészséges a gyerek ami a legfontosabb, de viszont lesz probléma, ha nagyobb lesz és oviba, majd iskolába fog járni akkor lesz majd csúfolódás.
2016. okt. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
38%

Altalaban elfogultak a szulok. Kiraknak facebookra us ezer kepet kb napi szinten. Megha szep is lenne a gyerek se akarom mindennap nezni de raadasul ha csunya akkor meg vegkepp. Es biztosak benne hogy szep. De kell az ilyeneknek a visszaigazolas hogy tenyleg. A masik amikor olyan kepet tesz ki mikor oke hogy neki szep nah de ket kep kozott is csak latja mar a kulonbseget! Ha mar kirakok ezer kepet legalabb szelektalnek hogy az elonyosebb keruljon ki. De amiket sokszor latni borzalom. Ugy gondolom nem kell minden szart kirakni a nagyvilagnak az az o oromuk es kesz. Mibol gondoljak hogy masnak is orom ha epp eszik, alszik, sz**ik stb.. es mindenki kivancsi arra.

Szornyu hogy a legtobb szulo annyira elvakult. Aztan persze dicserni kell a gyereket ha talalkozunk mert ugy illik de az annyira nem oszinte es olyan kellemetlen.

-

A masik amikor vannak akik elkezdik hogy jajj egy gyerekre hogy lehet mondani hogy csunya. Hat ugy hogy az! Ha az. Ennyi. Attol hogy gyerek meg nem lesz szep. Ez annyira alszent es kamu!

2016. okt. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
33%

*negatív példával:

ha valakinek pl picike, vagy ráncos arcú a gyereke, számára a többi "normális" fog hatni "pufókfejűnek"

2016. okt. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%

A barátnőmnek kettő lánya van. Az egyik annyira szép, hogyha el kellene képzelnem egy angyalt, akkor tuti őt látnám magam előtt. Kék szem, szinte már fehér szőkeség, hófehér bőr. Egyszerűen gyönyörű, nincs más szó a kislányra.

Két évre ennek a kislánynak a születésére megszületett a húga. Imádom őket, pont egyformán. De a legjobb indulattal sem lehet a hugira azt mondani, hogy szép. Elálló fülei vannak és borzasztóan kancsal is. (kezelik születése óta, rengeteget javult)

A nagy lány csodaszép, a kicsi meg édes. Kimondhatatlanul aranyos.

Elmondom, hogy mi a meglátásom a szülőkről. Ők is látják a különbséget. Nem csak azért mert a nagy annyira szép. A bölcsiben is sokkal szebbek a lányok. De! Ezt idegeneknek szerintem SOHA nem mutatnák ki, ahogy a gyerekeknek sem. Arról nem is beszélve, hogy ők ismerik a gyerekeiket és a gyerek a szemükben észrevétlenül kompenzálja a jó tulajdonságaiv a "csúfságait". Szóval szerintem mind a kettő. Egyrészt, számukra eltörpül a dolog+másoknak nem fognak érthető módon arról beszámolni, hogy "Látod az én gyerekem mennyivel csúnyább?" (ezért nem tudhatjuk, hogy ki mit gondol a gyerekéről)

2016. okt. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

A fiamat az első hónapban Jabbának hìvtam, a lányom pedig úgy 4 hónapos kora körül úgy nézett ki mint Danny DeVito, szerinted?

Alapjában szépnek tartom őket persze, és abszolút nem elfogultságból, hiszen még én magam is úgy vagyok vele hogy vannak náluk jóval gyönyörűbbek is.

Utálom az olyanokat akik csak azért mondják hogy szép a gyerek mert ezt illik mondani

2016. okt. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Én láttam a gyereken, de sokan nem látják. Az is számít, hogy hányadik gyerek. Az elsőbe nagyon szerelmes az ember. :)
2016. okt. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
Énszerintem lehet, hogy nem érdekli. Meg a gyereknek a belsejéből kiragyogó az a csoda, és ő inkább azt látja. És akkor az nem is foglalkoztatja, meg akkora csoda, hogy esetleg észre se veszi, meg se látja. Pl annyira örül az érkezésének:) Vagy esetleg nincs is ideje ilyeneken agyalni.
2016. okt. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
*meg mindig tündéri jelenség, főleg, ha az ő tündérkéje:)
2016. okt. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"a lányom úgy nézett ki mint Danny DeVito" hat ezen nagyon jot rohogtem. :D

Amugy az en fiam szerintem gyonyoru ,de latom a hibait.Igaz ,edesebbet nem lattam tole ,nyilvan ez az elfogultsag.De bizony pl egy ismerosomnek olyan a kisfia ,hogy komolyan elgondolkozik rajta az ember ,hogy o most testi fogyatekos?Progerias?Vagy torzszulott szegenykem?Mivel ismerosok ugye ,tudom hogy teljesen egeszseges a kisfiu ,anyuka posztolja is nagy buszken a mar mar megdobbentoen ronda gyereket.A szulei ,fokent anyuka egyebkent szepek.Nyilvan o is rengeteget valtozik meg...Szoval ez csak egy pelda ,hogy bizony a szulok a sajatjukat fogjak mindig a legszebbnek latni.Edesanya kepes egy olyan kepet "gyonyoru szerelmem" cimmel felrakni a gyerekerol ,hogy mikor hirtelen ranezel ,azt hiszed ,hogy kismajom es akkor meg a jobbik eset...

2016. okt. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!