Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiam febr végén tölti a...

Fiam febr végén tölti a hármat, érdemes óvodába járatni már márciustól?

Figyelt kérdés
Nagyon szégyenlős, érzékeny gyerek, a közösség és a foglalkozások miatt hajlanék erre. Ugyanakkor a hugával itthon vagyok, lehet mégis csak jobb itthon továbbra is, 16 hónap van köztük. 4000es településen élünk, még mielőtt vki írná, h elveszem a helyet előle. Meddig tart nyáron egyébként az óvodai szünet, hogy ne kelljen kétszer beszoktatni? Sokat foglalkozunk vele, rajz, foci nagyon jól megy, egyébként mondóka, rövid mesék, fejlesztő játékok, de félek ez kevés neki már.
2017. jún. 13. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Egy próbát megér, max szeptemberben újrapróbálkoztok, ha a kezdeti hetek nem úgy alakulnak.
2017. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én így, ha itthon lennék, nem adnám be tavasszal. Mifelénk gyeses anyuknak nem igazán javasolt nyáron is járatni az óvodást, így 3 hónap ovi után jönne 2 és fél hónap szünet.

Ellenérvként azért felhoznám, hogy mivel már terhes voltam, és messzire költöztünk, annó kivettem a ballagás után a bölcsiből a 2 és félévesemet, és a születésnapja után ment csak óvodába, a kettő között volt 4 hónap szünet, és gond nélkül beilleszkedett az óvodába.

2017. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem majd szeptembertöl,inkább.
2017. jún. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még van idő eldönteni,de én nem biztos hogy beadnám. Pont akkor van a fertőzős náthák javarésze, ne vigye haza nektek. Augusztus utolsó hetétől mennek oviba. Nálunk még kisebb a korkülönbség, az oviban nem volt gond, de nagyon hiányzik nekik az "anyával levés". Kicsit csalódtam az oviban, azt gondoltam én kevés vagyok nekik, de be kell látnom, hogy az oviban lévő foglalkozás nem elég ... ovi után még kell foglalkozni velük vagy vinni foglalkozásokra, sokszor vacsira érünk haza. Foglalkozáson értem azt is ha végre kiszaladgálja magát, közben biciklizünk, mondókázunk, énekelünk, és ami érdekli. Az oviban nem mindig mennek ki, mert ha már egy felhő van az égen vagy fúj a szél nem kockáztatnak, benti játék van a 28-as csoportban 10 orrfolyóssal.

Viszont a közösség is fontos már számukra hogy korosztályával együtt töltsön néhány órát - ennek hátulütője is van, hogy a vegyes csoportokban a 7 évestől eltanulja a pici a trágár viselkedést és koránérő lesz ebben a tekintetben.

2017. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha otthon vagy, próbáljátok ki, hogy csak délelőtt megy,4 órára, ha nagyon nem tetszik neki még mindig otthon maradhat.
2017. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is az utolsó válaszadóéhoz hasonló megoldást javasolnék: egy kvázi ovifelkészítés keretében részidőben járatnám márciustól. Hátha van arra lehetőség (kicsi településen laktok, hátha meg lehet beszélni), hogy fél napokra add be, sőt, akár csak heti 3 délelőttre, bár mivel állami ovi, ennyire valósznűleg nem lesznek rugalmasak.

A kisfiam is tavaszi születésű. Nem adtam be 3 évesen oviba, otthon voltam az egyéves kislányommal, otthon tartottam a kisfiamat is. Viszont elkezdtünk ovielőkészítőbe járni a közeli családi napközibe. Heti 2x 3 órát voltunk ott. Az első hetekben én is bent voltam Vele, sokszor az akkor már mászni tudó kislányom is ott bandázott😃

Jó tapasztalat volt, tudtuk, hogy min kell erősíteni az ovikezdésig, és ősszel (3,5 évesen) minimális sírással ugyan, de szuperül beszokott, most 4 éves nagy ovis, lassan végetér a kiscsoport, imádja a közösségét.

2017. jún. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!