Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6-7 év körüli gyereket milyen...

6-7 év körüli gyereket milyen angol tanfolyamra/nyári táborba érdemes íratni?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő szintről, iskolába szeptemberben indul, tehát írás-olvasás nem megy még.


Milyen tapasztalatotok van a téren?


2017. máj. 27. 10:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Semmilyenbe. Eleget fog tanulni majd az iskolában, teljesen felesleges már a nyarát is tönkre vágni
2017. máj. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem én erőltetem, magától vetette fel, hogy szeretne angolul tanulni.
2017. máj. 27. 10:31
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Aha. Akkor írd be a Google-ba a város nevét, ahol keresed és máris meg van, hogy van e egyáltalán ilyen lehetőség
2017. máj. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%
Az iskolában nem fog normálisan megtanulni angolul. 4. osztályban kezdik a durva akcentusos magyar anyanyelvű tanárok a nyelvtan központú nyelvtanítást, ráadásul nem kis csoportos foglalkozás. Nemcsoda, hogy a magyar ember nyelvtudása az egyik legpocsékabb Európában. Na meg a hozzáállás, mint pl. az első válaszolóé. Nem szabad vissza fogni a tanulni vágyó gyereket. Igenis szokja meg kicsi korától a folyamatos tanulást (és házimunkát is), mert később már lehet nem tudod rávenni, mert azt szokta meg, hogy az egész napja játék. Nem hal bele a gyerek napi 15-20 perc tanulásba. Amelyik gyereknek is megerőltető az első osztály, annak is a tipikusan hagyjuk a gyereket egész nap játszani szülei vannak. Tapasztalat. Az 5 éves kishúgom angolul tanul és imádja. Játékos angol órákra jár és angolul néz meséket. Hiába nem tud még írni - olvasni egy gyerek, attól még beszélni tanul más nyelven, méghozzá akcentus nélkül vagy minimálissal. Erre nem sokáig van lehetőség, mert az ember később csak nagyon nehezen vagy sehogy nem tud új hangot elsajátítani. Már 4-5 évesen, legkésőbb 7-8 érdemes nyelveket taníttatni neki. Ilyenkor nagyon fogékonyak. Mi is úgy tanultunk magyarul, hogy még írni-olvasni sem tudtunk, nem ?Szép is lenne, ha addig nem tudna egy gyerek kommunikálni, ameddig nem tud írni. Fel kellene fogni, hogy a kicsik még másképp tanulnak. Magyarország minden téren le van maradva minimum 50 évvel a normális országoktól. Legyen az oktatás, gyereknevelés, étkezés vagy állattartás.
2017. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%

Ő is szeretne menni?

Én másodikba írattam be nyelvtanfolyamra, heti 2 óra. Iskolához igazodva tehát iskola szünetbe a nyelvtanfolyam sincs (nyáron se) habár ő ennek nem örül,mert imádja a németet.Oviba is tanították már nekik játékosan és német nemzetiségi iskolába is jár.

2017. máj. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
PlumPuding-ra keress rá.
2017. máj. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, ismerem a google-t. Azért vagyok tapasztalatokra kíváncsi, mert nyilván minden ilyen tanfolyamos honlapon leírják, hogy az ő módszerük egyedülálló, meg a legjobb, stb.
2017. máj. 27. 11:16
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen, ő szeretne, menni. Soha nem is említettem semmi hasonlót, magától mondta.
2017. máj. 27. 11:17
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Az első válaszoló koszoni szépen, semmi baj nincs a hozzá allasaval. Szíves tajekoztatasodra közlöm, hogy én pl felnőttként tanultam meg két nyelvet, gond nélkül.

Magyarországon elég ritkán anyanyelvi nyelvtanár, aki pedig van, az nem egy általános iskolában és nem is egy kisgyerekeknek induló nyari táborban tanít. A kérdésből nem derült ki, hogy a gyerek akár tanulni.

Az, hogy az éves rokongyerek angolul tanul nagyszerű, remélhetőleg azért hagyják mellette játszani is. Bár esélyes, hogy elsőben már az angol mellé német, balett, buvaruszas, nepitanc és matek különora is betarsul, hiszen az ilyen szuloknel ez a normális.

Annyit elarulnek, hogy mi külföldön élünk és itt a gyerekek 7. osztályban kezdenek el nyelvet tanulni, középiskolában jön hozzá még iskolától függőben egy vagy kettő. Ennek ellenere itt a legmagasabb az angolul ertok/beszélők száma Európában.

2017. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Mellesleg az anyanyelvi tanulása és egy idegen nyelv elsajatitasa még csak nem is hasonlít, de ne zavarjon
2017. máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!