Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 4 évesen nem rajzolt a...

Akinek 4 évesen nem rajzolt a gyereke, iskolás korában tudott írni?

Figyelt kérdés

4 évesem nem hajlandó rajzolni. Amikor nagy nehezen sikerül motiválni, akkoris szörnyen rossz rajzokat hoz össze. Pl. rajzil embert, de alig felismerhető.

Kicsit félek, hogy mi lesz így vele az iskolában.


2017. jún. 18. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Minek félsz 4 éves korában, hogy mi lesz vele majd több mint 2 év múlva?! Szerencsétlen gyerek, hagyd békén! Majd rajzol, ha akar! 4 évesen nem is kell tudni embert rajzolni!
2017. jún. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát azért az előző kicsit érdekesen gondolkodik. Én még nem láttam olyat, hogy egy gyerek ne rajzol volna.

Viszont van olyan ismerős gyerek, aki még nagycsoportos korában is olyan pálcikaembereket rajzolt, mint amit nálunk kb. kiscsoportban rajzoltak a gyerekek. De később ettől függetlenül megtanult mindent, nem zseni, de nem is buta, olyan átlagos képességű.

2017. jún. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki a festést - tempera, nagy papír - , az nagyobb buli. Vagy dekoráljatok ki egy kartondobozt garázsnak (tűzoltóság/rendőrség) vagy robotnak. Egyébként tényleg még mindegy milyen a rajza és sokat változhat 2 év alatt az érdeklődése is. Finommotorikát meg lehet mással is fejleszteni: tésztagyúrás vagy szendvicskenés, gyöngyfűzés, gyurma, szerelés, ragasztás, vágás, kirakó, legó... - ezek is jók e célra.
2017. jún. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát a nagyobbik gyerekem utált rajzolni. Embert sem tudott még nagycsoport elején. Az ovi végére azért megtanult. Most elsős volt, rajzversenyt nyert, illetve egy másikon második helyezett lett. Valahogy megérett rá, vagy nem tudom, de amint hazajön az iskolából rajzol valamit. Amúgy bal kezes, az első évet igazgatói dicsérettel végezte. A kicsi öt éves, ő szeret rajzolni, de csak most kezd felismerhető dolgokat alkotni.
2017. jún. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4 évesen alig rajzolt a fiam, pedig leültünk többször, nem azon múlott, hogy nem látta tőlünk. Aztán nagycsoportos korára egész belejött, rajztagozatos és gyönyörűen ír.
2017. jún. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ugyanezzel kínlódunk, csak már 6,5 éves, és egyszerűen nem tud rajzolni. de nem is érdekli, nem szereti.

azt javasolták, hogy bármilyen més finommotorikát fejlesztő játékot, feladatot csináljunk.

így pl mindig vesszük az oviban a ragasztós mozaikos képeket, illetve imádja a labirintusokat, pontösszekötős foglalkoztatókat.

gyurmázni sem szeret kifejezetten, vagy max csak kilapítja és szaggat belőle... de legózni szoktunk, gyöngyöt fűzni, gumikarkötőt készíteni... szóval tök mindegy mi, csak finommotorika legyen.

és csak reménykedem, hogy szeptembertől rendben lesz a suliban.


jah, amúgy meg nem kell, hogy szép írása legyen... nem találkoztam még olyan orvossal, akinek olvasható írása volt ;)

2017. jún. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Tudtommal még egy gyerek se érettségizett le úgy, hogy nem tudott írni. Ugyanúgy, ahogy senki se ment pelenkában a diplomaosztójára.

Szóval az ilyen anyák igazán leállhatnának azzal a rosszindulatú és idegesítő szokásukkal, hogy mindig a hibát keresik a gyerekben, legyen szó evésről, szobatisztaságról, rajzolásról, vagy bármi másról, amiben a gyerek elvileg "le van maradva" a korabeliektől, ahelyett, hogy hagynák, hogy élvezze a gyerekkort.

2017. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és kitűnő tanuló lett. Rajzolást iskolás korában kezdte megszeretni, mára nagyon jól rajzol.
2017. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Sajnos ő sokmindenben el van maradva, állandóan küldözgetnek minket orvosokhoz, nevelési tanácsadóba, felmérésekre. A szakszolgálatnál mondták, hogy nagyon rossz a finommotorikája, fejlesszük itthon gyurmázással, krétarajzolással stb. A gyurmázást csak-csak csinálja, de rajzolni nem szeret. Nem is erőltetem, mert azzal csak ártok szerintem. Ezt csak a morgó anyukák miatt írtam le. Szóval nem az én heppem ez az egész, csak folyton nyaggatnak minket minden irányból.

A többieknek köszönöm, megnyugodtam!

2017. jún. 19. 18:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Próbálj vele csipesszel mindenféléket felszedegetni, először mutató-hüvelyek, középső-hüvelyk, és így tovább. Jobban szokták szeretni, mint a gyurmát. Lego, tésztagyúrás, bármi jó.
2017. jún. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!