Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év körüli gyerkőcötök hogy...

3 év körüli gyerkőcötök hogy alszik el?

Figyelt kérdés
Hogy néz ki az esti rutin? Leírnád részletesen a vacsitól kezdve? AZ UTÓbbi hetekben borzasztó nehezen alszik el a gyerekem, 20.15kor beverte mindig a szunyát, mese után kijottunj a szobájából, max megfogtam a kezét, de 10 perc alatt simán elaludt...most meg egy órát kell ott lenni vele, pörög, kijon az agybol stb, tok mindegy hogy le van e fáradva, sőt delben is nagyon nehezen alszik, es ha alszik ha nem, este mindig megy a cirkusz, akkor is ha kimaradt a napkozbeni alvas es elvileg hulla fáradt. Nem tudom hogy a kesoi sotetedes kozre jatszhat e ebben, kb azota tart, de nem hiszem hogy csak ez az oka.
2017. jún. 19. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Fél hétkor már a szobában vagyunk, hétre megfürdik. Héttől kaja fél nyolcig, aztán pisi, fogmosás. Háromnegyed nyolckor már fekszik az ágyában és olvasunk. Nem túl sokat, nyolc előtt már a teljesen sötét szobában forgolódik. Kb 20-25 perc. Délben csak 10-15. Nálunk is volt ilyen időszak, akkor mindent még előrébb hoztam, hogy úgy férjen bele időre. Aztán amikor visszaállt, akkor megint feküdhetett később.
2017. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk hol sikerül 10 perc alatt elaludnia, hol csak hosszas marketinggel.

Kb úgy vettem észre, hétköznap amíg a bölcsi miatt jobban tartva van egy rendszer, addig könnyebben megy, de pl hétvégente amikor reggel és ebéd után úgy aludhat ahogy jolesik és este később is mehet ágyba, szoval amikor lazább a rendszer, akkor jönnek a hosszas, könyörgős, de néha már az ő részéről is a feszült altatások.


Hétköznapi esti rutin nagyban hasonlo pedig a hétvégihez. Az időbeni kevésbé rendszeresség válthatja ki.

Pl nincs konkrét időpontja sem a vacsinak hétvégén

2017. jún. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*vagy egyszerűen jobban fáradt a bölcsitől, hiszen ott nem hagyják 2-3 órákat aludni napközben
2017. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én elég laza vagyok és későn fekszenek a hároméveseim így nyáron. Itthon vagyok velük, megtehetjük, szeptemberben az ovikezdéssel biztos hamarabb fektetünk majd, de azért leírom.


Kb. egész nap a kertben vagyunk, este 7/negyed8 körül vacsiznak még a teraszon. Utána jövünk be és minimális benti játék után kezdünk fürdeni 20h körül, hét közben egyesével zuhanyoznak, hétvégén van fürdőkádas közös pancsolás. 20.45 körül megkapják még a kakaójukat, közben egy gyors mese, ágyba bújnak 9-kor, én bent maradok a szobájukban. A sötétben még sutyorgunk nagyon kicsit, mindenki elmondja mi volt a legjobb dolog aznap, én elmesélem mi a terv másnapra. Imádkozunk és utána mindenkit csendre parancsolok, ilyenkor már szigorú vagyok a csacsogóval mert zavarja a többieket. Kb 20 perc alatt alszanak el, utána jövök csak ki a szobájukból.

2017. jún. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az enyém reggel 6kor kel. Így jó lenne ha 8-9 kozott elaludna foleg h delutan se mindig alszik
2017. jún. 20. 05:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én épp 3 éves lett kisebb fiam is este 9 körül alszik el és reggel 6-kor kel, kivéve, amikor már 4-5-kor átjön hozzánk és ott durmol tovább pár tigrisbukfenc és hasunkbarugás után. A bölcsiben alszik 2-3 órát napközben (nagyon dicsérik is érte), hétvégén sokszor kihagyja a délutáni alvást, de akkor legalább alszik 7-ig, fél8-ig is és nem mászkál hajnalban.

Egyébként 6-fél7 körül vacsi, fél8-kor fürdés, aztán miénk a fürdőszoba, ők játszanak, aztán negyed-fél9 felé lefekszem a kicsi mellé, választ egy mese könyvet ő, választ egy hosszabb kép nélkülit a bátyja... aztán hol az egyik, hol a másik alszik el előbb - általában, de ha mégse jön össze 9-ig, kb. heti egyszer, a nagy elkezd könyörögni, hogy még maradjak és ha nem maradok, akkor mindenfélét kitalál, hogy még 3x kimegy pisilni vagy fél a sötétben, a kicsi csak hangosan énekel... De aztán max. fél10-re csak kidőlnek és meglóghatok - kivéve, ha elalszom és éjfélkor ébredek arra, hogy marha kényelmetlen.

2017. jún. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs túl meleg a lakában? Légkondi nélkül én sem tudnék aludni.

Írod, hogy hulla fáradt.

2017. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
24 fok van, tégla ház, nem vészes. de az tény hogy melegebb van, és azóta jobban kínlódik, na de azért nincs annyira meleg hogy kibírhatatlan lenne
2017. jún. 20. 14:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, 24 fok nem kibírhatatlan, csak éppen nem egészséges alvóhőmérséklet.


Teljesen egyéni, hogy ki, mennyire tolerálja a meleget. Pl. ebben a 24 fokban én sem tudnék már aludni.


Hűtsd le a szobáját! Klímával, toronyventillátorral, és sötétíts be rendesen! Szerintem aludni fog.

2017. jún. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!