Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, Ti mit tesztek, ha a...

Anyukák, Ti mit tesztek, ha a 2 év körüli gyerkőcötök földhöz vágja magát az utcán/boltban és hisztizik? Van valami bevált tipp?

Figyelt kérdés
Itthon remekül tudom kezelni a helyzetet, mert otthagyom, és átmegyek egy másik helyiségbe, szinte mindig meg tudom oldani a szitut. De ha kimegyünk, akkor az én drága 21 hónapos kisfiam mindig a legforgalmasabb helyeken szokta ezt a műsort előadni, és ugyebár ott nem tehetem meg, hogy magára hagyom, sőt, gyakran arrébb se nagyon tudok menni, mert annyira forgalmas helyekről van szó. PRóbáltam nem tudomást venni róla, úgy tenni, mint akinem látja, elővettem a telefonom stb....de komolyan annyira kitartó, 10 percig is ott állunk ilyenkor a főutcán :D Mit tehetek ilyenkor? Vagy van esetleg módszer a hiszti megelőzésére is, nem csupán a kezelésére? Előre is köszi!
2014. ápr. 9. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom igaz-e, de állítólag Jáksó László megcsinálta a fiával, hogy mellé feküdt a bevásárlóközpontban és elkezdett ugyanúgy toporzékolni. A gyerek felkelt és rászólt, hogy ne égesse már. (Nyilván nagyobb volt a gyereke, nem 2 éves)
2014. ápr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:D Hát, elég vicces lenne mindenesetre, ha én is megcsinálnám, főleg a 33 hetes óriáspocakommal :D
2014. ápr. 9. 13:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ez nehéz ügy..-ezt a korszakot egyszerűen csak át kell vészelni. én azt szoktam csinálni,hogy felkapom,és "bevágom" a kocsijába (vagy az autóba) és irány haza. otthon elmondom neki,hogy nagyon bután viselkedett stb.

Legközelebb ha elindultunk otthonról,akkor elmondtam neki,ha megint hisztizik akkor azonnal hazajövünk.és ha játszón itt,ott rosszul viselkedett-akkor valóban haza mentünk. tied még nincs kettő tudom-de pár hét/hónap alatt megérti hogy tényleg van következménye a hisztiknek!


nem irirgyellek mert ez a baba születése után valószínű még jobban kijön rajta

2014. ápr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

megelőzni csak úgy tudod,ha előre felkészülsz azokra a szitukra-amikor tudod hogy valószínű hisztizni fog.

nem írtál konkrét példákat.

de pl. ha a boltokba is szokott ilyet csinálni,akkor a legjobb a figyelem elterelés,beszélgess vele végig.és közbe dicsérgesd,hogy:milyen ügyesen viselkedik

2014. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek 3-as válaszolóval, ezt túl kell élni, nálunk ilyen idősen volt ez, nagyon kínos tud lenni és tehetetlen az ember. De pár hónappal később már megvolt a bevált "fenyegetés" amivel rendre tudtam teremteni, pont ahogy 3-as írja, hazamegyünk, vagy nálunk az adu ász, hogy ha nem fogadsz szót, akkor nem olvasunk mesét. Erre mindig megjózanodik :) 2 éves, szóval ha szerencséd van, hamar okosodik majd annyit, hogy meg lehet vele beszélni.


De nálunk is volt pár ilyen szituáció, már ott tartottam, hogy féltem vele elindulni :( Volt olyan, hogy az egyik boltban rákezdte a hisztit, ott kb 5 percet tartott, amíg végre fizetni tudtunk, addig mindenki őt sajnálta hogy szegény kislány, hogy sír. Hiába beszéltem vele nyugodtan, hiába tereltem volna el a figyelmét, kicsit lenyugodott, aztán megint rákezdte. Onnan még 10 perc volt, mire hazaértünk, végig üvöltötte az utcát, borzasztó volt :(


Szóval szerintem is kitartás, amint okosabb lesz, kevesebb ilyen szituáció lesz ha egyébként jól kezeled a kirohanásait...

2014. ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

melőzni esetleg úgy tudod hogy már mielőtt elindultok otthonról mondod neki,hogy csak akkor kapsz pl túró rudit ha ügyesen viselkedsz,nem hisztizel.

Ha mégis csinálja akkor leguggolsz hozzá,átöleled,megmondod neki hogy "tudom,hogy nagyon rosszul esik hogy nem vehetjük meg azt a kisautót",merthogy önekik a meg nem értés a rossz hogy Anya nem érti meg hogy nekem kell az a kisautó!Az ölelés és a megértés után a szemébe nézel és nyugodt hangon mondod neki hogy hagyja abba a sírást,vegyen mély levegőt,majd fújja ki!Ha abbahagyja tehát beválik akkor nagyon dícsérd meg hogy milyen ügyes hogy abba tudta hagyni a hisztit!

Ha ez nem vállik be akkor én megfogtam betettem a babakocsiba(ebben az időben még pont ilynek miatt vittem a babakocsit)és nem foglalkoztam az üvöltő gyerekkel,hazamentünk és betartottam a büntiígéretem pl nem olvasok mesét,eltettem egy játékját 1 napra stb!

Kitartást!Biztos hogy érzi ő már a kistesó érkezését és fél hogy kiesik a pixisből!

2014. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
melőzni=megelőzni!
2014. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem ha leült a fiam (feküdni szerencsére nem), akkor azt mondtam neki, hogy jaj, de elfáradtál, majd ha kipihented magad, akkor megyünk tovább. Én is álltam vele hosszú percekig. Szintén nagy pocakkal. Kinőtte. Persze volt olyan is, hogy a hónom alá kaptam és vittem egy darabon, de ugye pocakosan ennek vannak határai.

Boltban pedig mindig adtam neki feladatot. Ezt neked kell hoznod, te adod a kártyát, te pakolsz ki, vidd vissza a kosarat, stb. Ne legyen üresjárat, nálunk ez működött csak.

Ja, és mindig elmondom előre, hogy hova megyünk, mit csinálunk. Részletesen.

2014. ápr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi lányok! Hát igen, nem egyszerű a helyzet...egyébként valamikor meg tudom vele beszélni, hogy ne hisztizzen...pl ha az udvarról fel kellene már mennünk, és ő hisztizik, mert nem akar még, akkor mindig mondom neki, hogy kap egy kis szőlőt, vagy epret, ami épp van otthon, és szeret is. Ez mindig meggyőzi...Egyedül a forgalmas helyek "zavarják" meg...lehet azért, mert ott van nagyobb közönség? Nem tudom...mindenesetre szegénykém annyira megkergül, annyira sok inger éri pl a plázában, hogy szinte kapkodja a fejét, és teljesen behergeli magát, hogy ő márpedig mindent meg akar fogni, nézni, hogy természetesen ennek általában egy óóóóóriási hiszti a vége...na és én ezzel nem nagyon tudok mit kezdeni még...próbáltuk azt, hogy motorral mentünk,de ennek is az a vége, hogy cipelhetem a motort is,meg a gyereket is. Próbáltam adni neki egy kis ropit, vagy nápolyit, hátha lenyugszik, miközben csócsálgat. Hát nem sikerült....szóval, 100 szónak is egy a vége, vannak helyzetek, amiket nagyon szépen el tudunk simítani,de plázákban, forgalmas utcákon egyszerűen nem működnek a máshol bevált módszerek. És ami röhej,hogy ilyenkor természetesen mindig körülnézek, hogy más gyerkőcök is hisztisek-e, és szinte egyet sem látok, az én gyerekemen kívűl :D
2014. ápr. 10. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!