Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjam el ezt a...

Hogyan mondjam el ezt a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
7 éves kisfiamnak van egy barátja akiről pár hónapja kiderült,hogy agydaganata van.Azt tudja a kisfiam,hogy nagyon beteg,mondtam neki,de eddig még nem nagyon fogta fel,hogy valószínűleg nem játszhat többet Zsombikával.Ma hívott a kisfiú anyukája,hogy válságos állapotban van a kicsi.Valószínűleg már nem éri meg a hétfőt.Hogy mondjam el a kisfiamnak?Bemenjen hozzá a kórházba elbúcsúzni?Vagy ez rossz ötlet?4 éves koruk óta barátok.

2017. jún. 23. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp beszélj vele erről, de a kórházba ne vidd be!

Ha megtörténik a legrosszabb, akkor másképp is segíthetsz neki elbúcsúzni.

2017. jún. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A kórházba nem vinném be, túl sok lenne már és ne úgy emlékezzen rá
2017. jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Édes istenem! De szomorú!

Igen, finoman beszéld át a kisfiaddal azt, hogy mi következik: hogy a kisbarátja el fog menni, nem találkozhat vele többet, de ha .... találjatok ki valamit, hogy ha mondjuk felnéz az égre, és halkan kimondja a kisbarátja nevét, ő hallani fogja. Legyen valami olyan fogódzója a kisfiadnak, amelynek a segítségével közel érezheti magához a kisbarátját. Esetleg rajzolhat neki valami szépet, írjatok neki egy levelet (a te segítségeddel), menjetek el a postára, adjátok fel, legyen meg a kisfiadnak az az érzése, hogy méltón elbúcsúzott tőle! Még sokféle dolgot ki lehet találni.

Istenem, annyira fájhat a kisfiú édesanyjának!

2017. jún. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Én azt mondanám, mert így hiszem, hogy a teste meghal, nem látjuk többé éketünkben, de a lelke, ő maga, tovább él és azokkal marad, akik szeretik. De előre nem mondanám el, csak utólag. El lehet mondani, ha kérdezi, hogy van, amikor a test úgy megbetegszik, hogy az orvosok nem tudják meggyógyítani. Például mint a mosógép, ha elromlik, és nem lehet megjavítani. Őszinte részvétem. A legszörnyűbb dolog, hogy ilyen megtörténhet. Szavak nincsenek.
2017. jún. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
:(((Hát ezt megkönnyeztem!!!Feldolgozhatatlan,a legeslegrosszabb,ami szülőkkel történhet.Sajnos az elmúlást már gyerek korban tapasztalni(kell) és szokni!Nyersen hangzik,de el kell neki magyarázni,hogy a barátjának a lelke jó helyen van,a kis teste pedig örök nyugalomban.Nagyon sajnálom ismeretlenül is!:((
2017. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Istenem :( Nem is tudom, hogyan lehet ezt egy ekkora gyereknek elmagyarázni. Feldolgozhatatlan :(
2017. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Zsombor most már fent játszik a többi gyerekkel. Valamit, de azt ne, hogy elaludt és nem ébredt fel, mert a gyerek rettegni fog aludni.
2017. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos,Zsombika tegnap éjjel örökre elaludt.Nem rég hívott az anyukája.Hirtelen azt sem tudtam mit mondjak szegénynek.Borzasztó,szegény Angyalka lett.Sajnos most már a mennyországból néz le ránk.Nyugodj békében drága Zsombika!
2017. jún. 26. 09:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Az élet annyira kegyetlen:(Őszinte részvétem Neked is és a Kisfiú Anyukájának is:(Bele sem merek gondolni,hogy mit érezhet most.Finoman próbáld elmagyarázni neki,hogy a kisbarátja elment,és többet sajnos nem találkozhat vele.Részvétem még egyszer!
2017. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!