Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjam meg 3éves...

Hogyan mondjam meg 3éves kisfiamnak, hogy a nagymamái már nincsenek, meghaltak?

Figyelt kérdés

Kivittük a temetőbe is, de azt mondja nem akar oda menni, mert nincs ott senki.Ha azt mondom neki, hogy fentről nézik és vigyáznak rá,akkor is azt kérdezi,hol?

Segítsetek,ha tudtok! Köszönöm előre is!


2009. szept. 20. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Angyalkákkal vannak, mert meghaltak.
2009. szept. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudod megmondani neki,mert nem érti meg,hogy mi a halál.Tapasztalat ! MOndd neki azt,hogy a mamái elmentek olyan messzire,ahonnan nem tudnak visszajönni.De ott is szeretik őt,és vigyáznak rá.Ezt valószínűleg megérti.Ha megkérdezi,hogy hol az a messz,mondhatod neki,hogy fenn a z égben a felhők között.Vagy ha vallásos vagy,akkor,hogy a Jó Istennél.
2009. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért akarod a temetöbe vinni?

Még túl pici, hogy a haláltól fogalma legyen.


A nagymamáit meg ha jól értem, nem ismerte.

2009. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk most ez a téma, megértik a halál fogalmát nagyjából, az ő nyelvükön elmondva persze.

Nálunk: Meghalt és felment az égbe, onnan figyel minket.

Kérdései: és ott mit eszik? Ott is átöltöznek pizsamába este? És hol alszanak???

Mi azt mondjuk: A temetőben vannak eltemetve és onnan felmennek az égbe.


Találkozik a halállal nélkülünk is, az oviban is pl. mesélik egymásnak, ha meghal valaki a családban. Vagy pl .ismerősnél a kutya halt meg, őt is eltemették. Nagyon megfogja őket a téma, most az oviban "meghalósat" játszanak mindig, hanyatt vágódnak a porban... Nem tudom, honna szedték, az ovónéni meséli és tele a haja fűvel, onnan tudom...

2009. szept. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!