Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit változott, fejlődött...

Mennyit változott, fejlődött a gyereketek 2 és 2,5 éves kora között?

Figyelt kérdés
2017. jún. 26. 14:29
 1/8 A kérdező kommentje:

Lemaradt a magyarázat.

A minap voltunk a játszótéren és sokkolt egy folyékonyan beszélő, barátságos 2,5 éves kislány látványa. Óriási volt a kontraszt a majdnem 2 éves, teljesen szótlan, félős lányom mellett, aki sírva bújt mögém, amikor a másik egy kis ropival kínálta.

Nem, nem hasonlítgatok, tudom, hogy minden gyerek más, csak elgondolkoztatott, hogy vajon milyen lesz az én lányom, ha most ennyire zárkózott.

2017. jún. 26. 14:34
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Könnyebb lenne, ha 3-ig kérdeznéd..

De ami talán 2,5-ig a legbiztosabb:

Tud zsepibe orrot fujni

Váltott lábbal lépcsőn felfelé menni

Páros lábbal ugrani

Nem derékfogos babahintában magát tartva hintazni

Kb 8-9 epitokockat egymasra tenni

Nem csak forma hanem szint szerint valogatni

3-ig a szamfogalom pl egyik kezembe 3 kavicsot kérek, masikba 2-t

Mutatja hogy ket eves

Nagylabdát elkap

Szimbolisztikus játekokat is játszik

Pohárbol iszik, tud lassan is csurgatni amikor pl kádba önt vizet, pohár vizet egyensulyozva visz asztalra

Kört rajzol es nem folyamatos vonalat is tud huzni pl három rövidebbet egymás mellé

Ecsettel is fest

Gyurmázásnál sodor, gömböt szétlapit, játékkéssel vág

Olloval mégcsak csipkedni tudta a papir szélét tehát hosszant előre vezetni az ollot vágás közben 3 évesen megy

Kicsi nagy fogalmát erti, de pl harom kulonbozo nagysagu labdat nem tud sorba tenni

Öltözesnel segit

Furdesnel pocakot kezet lábat mos

Stb

2017. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg nagyon változó.

A lányom (2 éves)ugyan úgy reagált volna mint a tiéd.

Viszont amit az 1# es válaszoló leírt,( 2 dolgot kivéve) azt tudja.

Emellett most lett szobatiszta.

De nem mond szavakat sem.

Szóval hatalmas különbségek van gyerek, és gyerek között.

Ne aggódj. Kb sulira beérik egymást :)

2017. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Eddig nem aggódtam, mert amikor korban közelebbi (1-2 hónap) gyereket láttam az enyém mellett, nem volt ilyen ordító különbség. Ki ebben, ki abban tart előrébb.

De most volt egy olyan érzésem, hogy a kislány és az anyja is ufónak néz minket, vagy ami rosszabb, azt gondolhatták, "mi baja ennek a gyereknek?". Vajon milyen lehetett az a lány ennyi idősen? :)

2017. jún. 26. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Tényleg e feleslegesen tipródsz ezen. Tudom, h elgondolkodtató h a tiéd miért nem, de ne törődj azzal h xy-é már ezt is tudja. Azzal meg főleg ne h mit gondolnak!!!


Nálunk a játszón is van olyan kislány (2 éves) aki 2 nyelven beszél folyékonyan.

Bosszant? Persze! De tovább lépek

2017. jún. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem két és fél éves kora körül kezdett beszélni. Az egyik nagyon magabiztos és barátkozós volt már 2 évesen, neki ez most is erőssége (mások instruálása:) ), a másik most 3-ként is bújós, de ő szépen énekel :) Szobatiszták az ovi előtti nyáron lettek. Nincs velük semmi lemaradás, értelmes, ügyes gyerekek, pl. a nagyobbik nyár végiként már 6 évesen mehetett suliba és nagyon jól bírta.
2017. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Persze, nem kattogok ezen, csak most egy kicsit. Minapot sikerült írnom, de ma történt. Tehát friss.

Azt lehagytam, hogy azért is volt furcsa, mert majdnem egymagasak voltak a lányok, lehet ezért is várt az anyuka és a másik gyerek többet (=hogy lehet vele játszani) és az emiatti döbvenetet olvastam le az arcukról. Na tényleg mindegy. :)

2017. jún. 26. 17:09
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Fél év alatt simán megtanulhat folyékonyan beszélni a semmiből, nyugi :)

Az enyém most 27 hónapos, ő már 2 évesen is folyékonyan beszélt, azóta még hosszabb, bonyolultabb összetett mondatokban beszél.

24 hónaposan 9-12 darabos kirakósokkal kezdett, most simán kirakja a 30 darabosat is, de nem igazán kirakósozik, már nem érdekli.

Egy hete levettük a pelenkát, mert bölcsiszünet van, azóta szobatiszta is lett.

2 éves kora óta megtanult ügyesen motorozni és futóbiciklizni, ezeket se tudta eddig, és sokkal ügyesebben mászókázik.

Másban nem igazán fejlődött, vagy legalábbis nem tudok róla.

2017. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!