Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesen tudnia kellene...

3 évesen tudnia kellene elmondani, vagy körbeirni mi történt? (leesett a laptop. )

Figyelt kérdés

Egy jo nagy puffanásra értem a nappaliba.

Laptop a földön.


1. Tudja, hogy az neki tabu

2. Van saját játéklaptopja, játéktelefonja, amiken keresztül is tanitom az értékekre valo fokozottabb odafigyelésre

3. Ha elhanyagolva érzi magát, nagy ritkán előfordul, hogy nem szabad dolgokkal hivja fel a figyelmet

4. Látja, hogy engem néha leköt a laptop, ismeri, hogy az igazin mese is megy, kíváncsi


Ezeket összerakva, pont nem tudok következtetni, hogy esetleg dacbol levágta, vagy csak mesét akart nézni.

(Szóval sajnáljam e, hogy szegénykémnek még egy mesenézés is a "mindenhato" anyjátol függ es korlátozva van önállosságban (az ő szemével nézve), vagy haragudjak e szándékos rongálás miatt.


Annyi biztos, hogy először levette, és eltipegett vele a szoba közepére.


Kérdeztem, hogy történt, a kanapén akartál mesét nézni, és véletlen hoppá leesett, vagy irgumburgum mérges voltál és direkt bumm lelökted?

A hangsulyt is direkt affektáltam is, hogy biztos értse a kérdést, mert csak értetlenül nézett és ismételgette a szavaim. Leesett, bumm. A reakcioján sem tudok eligazodni abszolut.


De mindez után már ott tartok, hogy nem kéne tudnia egy 3 évesnek egy röpke multidős történetet akár kézzel lábbal is, de előadni??mégcsak nem is a napjárol kérdeztem, vagy a tegnaprol, vagy az elmult hétvégi programrol, hanem ott azonnal helyben. Persze először felrobbantam ("kidobtam" az övét a kukába ill csak annak közelébe tettem, persze semmi értelme nem volt mert ezzel pont azt erősitem benne hogy károkozás az problémamegoldás, szoval olaj a tűzre, de hirtelen nem gondolkodtam), DE aztán teljes nyugodtan leültünk játszani, beszélgetni.


Ha már most nem tudok "kíhúzni" belőle semmit, de még egy támpontot sem, amin elindulhatnék, mi lesz később...?vagy egyszerűen nem tudnak még "eleje-közepe-vége" típusú történeteket(röpke eseményt!!) előadni? Vagy csak az én 3 évesem nem tud?

Balesetetrol pl annyit mond csak, elestem, vagy beütöttem. Nem irja körbe kérdésre sem, pl hogyan, hol, mit csinált.


2017. jún. 27. 22:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
25%

Harom evesen mitol ne tudna elmondani?! Nem beszel?!

Mindharom gyerekem beszelt ennyi idosen.

Most voltam oviban kisegiteni par napot, az osszes ekkora gyerek sztorizik.

2017. jún. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyszerűen annyira meglepődött az első reakciódtól, hogy leblokkolt. Megijedt, ennyi az egész.
2017. jún. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés nem a laptop sztori szempontjából , én bölcsődében dolgozom jelenleg nagy csoportban ők már majdnem mind 3 évesek , és mégis nagy különbségek vannak köztük , van olyan kisgyerek aki az ég világon a legapróbb részletig elmond elmesèl , és van olyan is aki csak egy-két szavas mondatokkal fejezi ki magát . Bár vagy átlagban jellemzőbb hogy ilyen korban már összefüggő mondatokat alkotnak.

A szakirodalom szerint 3éves kor után beszélünk megkésett beszédfejlődésről. De minden esetre érdemes oda figyelni , ha most lesz óvodás vagy esetleg volt bölcsis az ott dolgozok remélhetőleg segítségedre lesznek .esetleg érdemes megfigyelni hogy a hallása rendben van e mert ebből adódóan lehetnek elmaradásai beszédben.

Remelem sikerül hasznos választ adnom.

2017. jún. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%
Egy ennyi idősnek el kell tudnia normálisan mondani a történteket
2017. jún. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Akkor nagy bajok lehetnek itt.


A beszéde még nagyon nem tiszta, nem viszi tulzásba sem, de összetett mondatok is mennek pedig, de apai ágon is későn beszélt mindenki.


De akkor még nem el kéne mutogatnia? Vagy szándékosan nem közli esetleg?


Meg vagyok ijedve most

2017. jún. 27. 23:19
 6/23 A kérdező kommentje:
Szeptembertől megy oviba.
2017. jún. 27. 23:20
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint és a tapasztalatok alapján megvárnám az ovit , remélhetőleg tudnak majd segíteni és elmondani milyen szakemberhez kell fordulni ha esetleg a későbbiekben is fenn áll majd a helyzet . De ne aggódj ha egyébként minden rendben akkor ez még nem utal komoly problémára , lehet egyszerűen ilyen típus , minden gyermek más és más :) lehet az oviban kortársak között neki is megered a nyelve :)
2017. jún. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Na várj. A saját gyerekedről van szó? Csak mert olyan furán fogalmazol, hogy "most meg vagy ijedve" meg "akkor nagy bajok vannak". Gondolom nem most történ először olyan szituáció amit el kellene mesélnie, csak most reagált így vagy úgy általában nem tudja elmesélni mi történt vele? Az én fiam is ennyi idős, gond nélkül elmesélné, ill.el is mesél ennél összetettebb dolgokat is DE pl.összezavarhat egy ennyi idős gyereket ha szájába akarunk verziókat, mint amit te csináltál. Illetve leblokkolhatja ha tudja hogy nem szabad dolgot tett és előre tart a következményektől. Ugyanakkor a dacból lelökős dolgot kizárnám, ugyanis ezek mindig a szülőnek szólnak, nem suttyomban csinálta volna ha dacból teszi, hanem pont hogy úgy hogy te is lásd. Esélyesebb hogy csak kíváncsiskodott, utánozni akart, stb.
2017. jún. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

De ezt a 2 szot pl tudja.

Odavittem, leejtettem.


Nem is a beszédén vagyok kiakadva igazábol, hanem hogy nincs történet.

Pedig olyanokat mond pl, én rajzoltam, én is ültem benne(egy autoban), épitettem házat. De pl olyat, hogy valami után valami lett...két ige egymás után, egymással öszefüggésben..


(Időközben rájöttem amúgy, hogy véletlen volt. Ezért aztán "kidobhattam" a laptopját. Most furdal a lelkiismeret is :()

2017. jún. 27. 23:54
 10/23 A kérdező kommentje:
Lehet a szájába adtam a szót..de nem voltam biztos abban hogy érti e ha csak annyit kérdezek, direkt vagy véletlen volt e. Mivel értetlenül nézett. Ezért ragoztam tovább.
2017. jún. 27. 23:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!