Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesen tudnia kellene...

3 évesen tudnia kellene elmondani, vagy körbeirni mi történt? (leesett a laptop. )

Figyelt kérdés

Egy jo nagy puffanásra értem a nappaliba.

Laptop a földön.


1. Tudja, hogy az neki tabu

2. Van saját játéklaptopja, játéktelefonja, amiken keresztül is tanitom az értékekre valo fokozottabb odafigyelésre

3. Ha elhanyagolva érzi magát, nagy ritkán előfordul, hogy nem szabad dolgokkal hivja fel a figyelmet

4. Látja, hogy engem néha leköt a laptop, ismeri, hogy az igazin mese is megy, kíváncsi


Ezeket összerakva, pont nem tudok következtetni, hogy esetleg dacbol levágta, vagy csak mesét akart nézni.

(Szóval sajnáljam e, hogy szegénykémnek még egy mesenézés is a "mindenhato" anyjátol függ es korlátozva van önállosságban (az ő szemével nézve), vagy haragudjak e szándékos rongálás miatt.


Annyi biztos, hogy először levette, és eltipegett vele a szoba közepére.


Kérdeztem, hogy történt, a kanapén akartál mesét nézni, és véletlen hoppá leesett, vagy irgumburgum mérges voltál és direkt bumm lelökted?

A hangsulyt is direkt affektáltam is, hogy biztos értse a kérdést, mert csak értetlenül nézett és ismételgette a szavaim. Leesett, bumm. A reakcioján sem tudok eligazodni abszolut.


De mindez után már ott tartok, hogy nem kéne tudnia egy 3 évesnek egy röpke multidős történetet akár kézzel lábbal is, de előadni??mégcsak nem is a napjárol kérdeztem, vagy a tegnaprol, vagy az elmult hétvégi programrol, hanem ott azonnal helyben. Persze először felrobbantam ("kidobtam" az övét a kukába ill csak annak közelébe tettem, persze semmi értelme nem volt mert ezzel pont azt erősitem benne hogy károkozás az problémamegoldás, szoval olaj a tűzre, de hirtelen nem gondolkodtam), DE aztán teljes nyugodtan leültünk játszani, beszélgetni.


Ha már most nem tudok "kíhúzni" belőle semmit, de még egy támpontot sem, amin elindulhatnék, mi lesz később...?vagy egyszerűen nem tudnak még "eleje-közepe-vége" típusú történeteket(röpke eseményt!!) előadni? Vagy csak az én 3 évesem nem tud?

Balesetetrol pl annyit mond csak, elestem, vagy beütöttem. Nem irja körbe kérdésre sem, pl hogyan, hol, mit csinált.


2017. jún. 27. 22:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a dühöddel ráijesztettél,akkor egyik 3 éves se fog történetet mesélni neked,mert leblokkol.
2017. jún. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy felnőtt eltol valamit, akkor ott is beáll egy blokk, főleg, ha fölérendelt helyzetben levő ember kéri számon. Pl. a főnöke.


Ráadásul 3 évesen a vágyak, fantázia erősen keveredik a valósággal és ez normális. A lányom is három éves, tegnap azt mesélte, hogy rászállt egy pillangó a kezére, aztán jött a rendőrség és beszélgettek a pillangóval. Se rendőrt, se lepkét nem látott aznap. Valahogy összerakott egy mesét a fejében és előadta. Fél órával később már ő volt lepke. Gondolhatod, ezeknek is mennyi valóságalapjuk volt.


Érdekességképpen mondanám, hogy komolyabb bűvésztrükköket 7-8 éves kor előtt még tehetséges gyerekeknek se tanítanak. Hiába van meg a kézügyessége, 7-8 éves kor előtt képtelenek átlátni a "szándékos megtévesztés" fogalmát, amire a bűvészet épül. Ergo lebuktatná saját magát. Míg egy felnőtt bűvész úgy áll ki mások elé, hogy most valami valótlant mutat, amiről tudja, hogy az, de valóságként tálalja.


Ugyanez az oka, amiért nem beszélhetünk szándékos hazugságról iskoláskor előtt.

2017. jún. 28. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, én konkrétan emlékszem több esetre is, amikor direkt hazudtam oviban, sőt egész kicsi koromban, hogy ne bukjak le.


Most egy három évesem van, ha megkérdezem, hogy felmászott e valahova(láttam), kapásból rávágja, hogy nem. Nyilván nem kreál sztorit, de hazudni azt tud.


Tegnap egymásrarakta a könyveket, hogy elérje az ajtó redőnyhúzóját, felhúzta, pedig tudta, hogy nem szabad. Láttam a könyveket, meg hallottam a puffanást.


Odamentem, jól volt, megkérdeztem mi történt. Csend. Megkérdeztem, hogy felhúzta e a redőnyt. Nem. Megkérdeztem, hogy akkor miért van felhúzva. Széttette a kezét és azt mondta nem tudom.


Alig beszél, de már füllent. Mondjuk én sem álltam a helyzet magaslatán, mert elnevettem magam és ő is. Vicces volt.

2017. jún. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Olyan aranyosak tudnak lenni :)


Gyermekemnek meg a kekszet szokása ágy alá "spejzolni", igy amikor legközelebb kekszet kért és az eltűnt, kérdeztem hol a keksz, ágy alatt vagy a pocakodban? És nagyban mutogatta hogy a pocakban. Aha.. ágy alatt volt..:)


Cselekedeteiben ugyan látok tervet, hogy valamit valamiért tesz, összefüggő eseményeket épit egymásra, de bárminemű közlésben én még hasonlo pillangos sztorit sem kaptam...hogy valami igy ugy volt, aztán ez meg az lett, végül amaz..szinte szöveg nincs is, sem halandzsázva, sem sehogy. Max annyi, hogy vegyem le a labdát labdázni. Ez már két dolog összekapcsolása ugyan (levenni-játszani), de ennyi..

2017. jún. 28. 07:46
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Az lehetett a baj, hogy megijedt a reakciódtól. Ilyenkor nehéz beszélni.

Amúgy egy 3éves simán el kell, hogy tudja mondani, mi történt, de ez nem jelenti azt, hogy meg fogod tudni az igazat.

Enyém 3évesen strandolni volt a mamával. Másnap beszélgetünk, milyen volt... simán elmesélte, hogy homokoztak, ettek ropit, lefröcskölték a papát... majd az unokatesó átúszott a túlsó partra (akkor volt 5 éves :)), hogy egész végig kólát ittak, de a másik unokatesó (akkor 10 hónapos) kapott sört is, mert azt szereti... és amikor látta, hogy élvezem a sztorit, a végére már jött cápa meg krokodil is :)

2017. jún. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
46%

Egy 3 éves már komplett történeteket mesél sokszor kiszínezve. Kevesem tudják magukat kifejezni ebben a korban csak tőmondatokban, az átlag jellemzően már összetett mondatokban kommunikál. Az én fiam biztosan.

De te is furcsa vagy, kérdező! A laptopját nagyon nem kellett volna kidobnod, valamint a te fogalmazásoddal sem stimmel valami, nagyon zavarosan fogalmazol.

Szerintem mutasd meg a gyermekedet szakembernek, azzal nem ártasz.

2017. jún. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvasom a fogalmazásodat, nem lehet, hogy nem is úgy beszélsz hozzá, mint ahogy kéne? Értem az alatt, hogy ne tőmondatokban beszélj hozzá, hanem szépen kifejtett mondatokban, amennyiben ez így van.

Pl. hol a keksz? Ágy alatt, pociban? Te se múlt időben tetted fel a kérdést akkor és nem kötöttél össze semmit se cselekvéssel. Ehelyett: Hová tetted a kekszet? Az ágy alá tetted, vagy megetted?

2017. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok. Ezt én is akartam írni amit a 17-es, csak a végére elfelejtettem :D. Szóval nagyon furcsa az ahogy kommunikálsz vele. Pl. " véletlen hoppá leesett, vagy irgumburgum mérges voltál és direkt bumm lelökted?" - és még ehhez affektáltál is. Egy 3 éves alapesetben már mindent de mindent megért, nem kell vele ilyen gügyén (ne haragudj...) kommunikálni, ez kinézhetett volna így is: "Kisfiam mit csináltál a laptopommal amíg kint voltam? Mérges voltál és lelökted, vagy meg akartad nézni és leesett?" nem kell irgumburgum meg puff lelökted.. nem baba, nem kell vele gügyögni, szerintem amúgy egy babával sem, de oké, abba még belefut az ember, mindenki, én is te is, rendben van.

Nekem is 3 évesem van, és úgy beszélek vele mint bárki mással. Vagyis: "Hová tetted a kekszeket, megetted? Vagy az ágy alatt van?"

Mindig így beszélsz hozzá? Nem bántásból, de ez szerintem nem tesz jót...

2017. jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Nem volt leblokkolva, írtam, hogy lapoztunk, nevetés, játék alatt hoztam fel a miérteket a laptoprol.


Igen, megesik, hogy egyszerűsítve kérdezek tőle, ha valamit ugy kell kihúzni, mert válasz helyett csak értetlen tekintetet kapok. Így kb már mutogatok is, mintha nem lenne magyar, különben soha nem tudom meg mit akarok. Oviban kap logopédust, eddig csak a kiejtésével volt bajuk szakembereknek.az genetika/felmenői miatt van valószínűleg

2017. jún. 28. 18:18
 20/23 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ideje vele rendesen beszelned,egy 3 evesnek szerintem sincs szüksége puffra,bummra a beszedhez..nekem az irasodbol az jott le,hogy nem egyszerusitesz,hanem cifrazol,o meg lehet nem is erti miről beszélsz..tulbonyolitod az egészet. Egy "hogy esett le?"bőven elég lett volna.Ha te így beszélsz hozzá,mint egy babahoz,hogy varod el tőle,hogy ő ugy beszeljen hozzád,mint egy felnott?( logopedus meg csak nagy csoportos korban foglalkozik velük altalaban,addigra sok beszedhibat maguktol kinonek)
2017. jún. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!