Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesen tudnia kellene...

3 évesen tudnia kellene elmondani, vagy körbeirni mi történt? (leesett a laptop. )

Figyelt kérdés

Egy jo nagy puffanásra értem a nappaliba.

Laptop a földön.


1. Tudja, hogy az neki tabu

2. Van saját játéklaptopja, játéktelefonja, amiken keresztül is tanitom az értékekre valo fokozottabb odafigyelésre

3. Ha elhanyagolva érzi magát, nagy ritkán előfordul, hogy nem szabad dolgokkal hivja fel a figyelmet

4. Látja, hogy engem néha leköt a laptop, ismeri, hogy az igazin mese is megy, kíváncsi


Ezeket összerakva, pont nem tudok következtetni, hogy esetleg dacbol levágta, vagy csak mesét akart nézni.

(Szóval sajnáljam e, hogy szegénykémnek még egy mesenézés is a "mindenhato" anyjátol függ es korlátozva van önállosságban (az ő szemével nézve), vagy haragudjak e szándékos rongálás miatt.


Annyi biztos, hogy először levette, és eltipegett vele a szoba közepére.


Kérdeztem, hogy történt, a kanapén akartál mesét nézni, és véletlen hoppá leesett, vagy irgumburgum mérges voltál és direkt bumm lelökted?

A hangsulyt is direkt affektáltam is, hogy biztos értse a kérdést, mert csak értetlenül nézett és ismételgette a szavaim. Leesett, bumm. A reakcioján sem tudok eligazodni abszolut.


De mindez után már ott tartok, hogy nem kéne tudnia egy 3 évesnek egy röpke multidős történetet akár kézzel lábbal is, de előadni??mégcsak nem is a napjárol kérdeztem, vagy a tegnaprol, vagy az elmult hétvégi programrol, hanem ott azonnal helyben. Persze először felrobbantam ("kidobtam" az övét a kukába ill csak annak közelébe tettem, persze semmi értelme nem volt mert ezzel pont azt erősitem benne hogy károkozás az problémamegoldás, szoval olaj a tűzre, de hirtelen nem gondolkodtam), DE aztán teljes nyugodtan leültünk játszani, beszélgetni.


Ha már most nem tudok "kíhúzni" belőle semmit, de még egy támpontot sem, amin elindulhatnék, mi lesz később...?vagy egyszerűen nem tudnak még "eleje-közepe-vége" típusú történeteket(röpke eseményt!!) előadni? Vagy csak az én 3 évesem nem tud?

Balesetetrol pl annyit mond csak, elestem, vagy beütöttem. Nem irja körbe kérdésre sem, pl hogyan, hol, mit csinált.


2017. jún. 27. 22:55
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Neki már le van fixálva az ovis logopédus. Ovival is le lett beszélve. Orvosi véleményt is megkapják/ták.


Amúgy ma...

Ledobta a nagy mentőautot

Be akarta konnektorba dugni a vasalot

Szétszedte a matracárol a vatelint (ágynemű húzás előtt)

Mind a hátam "mögött"..es tudja hogy féltem a mentőautot, veszélyes a vasalo, matracot is lebeszéltem vele korábban

Ma nem "dobtam ki" haragbol semmilyét. De gőzöm se volt hogyan reagáljak..abszolut. kb szohoz sem jutottam..


A miértekre válasz sehol persze..


De ma pl elmesélte, hogy autozni akart, és nem tudott, mert x elvette tőle. De kb barkobamodszerű kérdésekre válaszol. Pl arra nem, hogy mi volt a bölcsiben, de arra igen, homokoztál? Es mondja igen, házat épitett.



Ma kiprobáltam a fantáziát. Mondta hogy épp kiüritette a szemetet (kisasztala volt a kuka). Kérdeztem tovább hogy és utána? Semmi válasz. Kérdezem hova ment a kukásauto, te vezeted? Kb olyan fejjel nézett rám, mint aki két lábbal áll a realitás talaján, hogy dehát nincs is itt kukásauto..


Kezdem azt hinni, hogy nem találok a gyerekemmel hangot, vagy nem is tudom

2017. jún. 28. 22:38
 22/23 anonim ***** válasza:

17-es vagyok. Úgy érzem kicsit félsz, de nem szabad. Tegyél meg minden tőled telhetőt, tudom, sok kitartás és erő kell ehhez. Beszélgess vele sokat, olvass neki könyvből sok mesét, nézzetek szép meséket. Ne add fel, fog ez menni neki/nektek. Egyébként a 3 éves körüli kor erősen dackorszak. "Nagyjából három és fél éves korig tart az úgynevezett dackorszak, ami arról nevezetes, hogy ilyenkor kezd kialakulni a gyermek éntudata, és rájön arra, hogy saját, mindenkitől független vágyai, igényei, szükségletei vannak. Ezzel párhuzamosan az is kiderül számára, hogy a környezete elképzelései gyakran nem esnek egybe az övévivel, ezért folyamatosan teszteli a határokat – mind a sajátjait, mind azokét, akik vele élnek."


[link]


Az is lehet ezeket a dolgokat amiket leírtál, ezért tette. Én kívánok sok erőt és kitartást :)

2017. jún. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Olvasgass arról, hogy ezzel a korosztállyal hogyan érdemes kommunikálni! Az a kérdés, hogy mi volt a bölcsiben, egyszerűen megfoghatatlan egy 3 éves számára. Erre az én gyönyörűen, összetett mondatokban beszélő 2,5 éves kislányom, de még az ugyanilyen gyönyörűen beszélő 4 éves nagyfiam is csak annyit tud kinyögni (kínlódva), hogy "háááát, jó volt." Viszont én olvastam gyermekpszichológiai írásokat rengeteget (imádom a témát), és azt javasolják, hogy konkrétumokra kell rákérdezni: rajzoltál ma? Mit rajzoltál a bölcsiben? Finom volt az ebéd, és mi volt? Ettél belőle? Aludtál? A vécébe pisiltél, kakiltál?

Szval ez így rémuncsinak és szájbarágósnak tűnhet, de egy átlagos beszédű gyermek ezekre a kérdésekre kisregényt képes előadni. Az elvontabb, túl tágabb kérdésekre viszont csak hümmög, zavarba jön, szval fókuszáld a kérdéseidet! Ne a választ add a szájába: "Leejtetted vagy leesett magától?" Mert ez így tényleg szájbarágós, de ne is azt kérdezd, hogy "Mi történt a laptoppal?" Helyette fogalmazd meg úgy, "Csináltál valamit a laptoppal? Ha igen, mit?" Ha a gyermeked rendben van mentálisan, erre a kérdésre el kell tudnia mondani, hogy lelökte-e a laptopot, vagy épp látta, ahogy a huzat becsapta az erkélyajtót és a meglebbenő függöny széle lebillentette a laptopot az asztalról😁

Direkt a smiley, ugyanis egy átlagos 3 éves kisgyermek rengeteget rizsázik, hadovál, ember legyen a talpán, aki követni tudja. Legalábbis az én két gyermekem kiver az észből az állandó karattyolásukkal, főleg úgy, hogy résen kell lennem, mert simán megvezetnek😁

Próbáld ki ezt a fajta fókuszált kérdésfeltevést a gyermekeddel! Ne várj azonnali eredményt, ezt is gyakorolni kell! Az eddigi nem megfelelő kommunikáció után szoknia kell, hogy anya segít neki összerakni a mondandóját pusztán a helyes kérdésfeltevéssel. Viszont ha nem javul a helyzet, mutasd meg gyermekpszichológusnak. Én nem a logopédussal kezdeném rögtön, hiszen (persze, nem akarok okoskodni) nincs szervi baja, hangképzésbeli nehézsége, legalábbis nem írod. A gyermekpszichológus titeket, kettőtöket (anyát és gyermekét) kezeli, és szerintem neked sem árt egy kis útmutatás!

2017. jún. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!