Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális, hogy egy ovis...

Az normális, hogy egy ovis korú gyerek pofon vágja a szülőjét?

Figyelt kérdés
Nem az első eset, hogy azt latom, hogy egy gyerek (onmagahoz kepest) teljes erővel felképeli az anyukáját, az meg cserébe angyalian mosolyog vagy meg sem szólal. Nem tudom mas hogy van vele, de en ovis koromban sem mertem volna ütni a szuleimet, de meg karomkodni sem rájuk.
2017. jún. 30. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem normális.
2017. jún. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem. De nem mindígy miért tette. Lehet beteg a gyerek és ezért viselkedik agresszívan. Egy pár peóces dolgból nem lehet messze menő következtetést levonni. Az is lehet játszott nem figyelt a gyerek és ezért ütötte meg az anyját.. Reagálnü én hogyan tenném? Nyugodtan elmondanám, hogy nem szabad megütni mást. Nem tudom te milyen reakcióra vártál?
2017. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Ezt a fiunk is csinálja néha. De ő ezt már nagyon korán kezdte. De ő magát is ütötte egy időben, verte a fejét a falba stb. Szerencsére most már elhagyta ezeket és nagyon ritkán üt felénk is. Akkor ha nagyon fáradt és valamibe nagyon belelovallta magát. De természetesen nincs szó nélkül hagyva és nem mosolygunk rá. Valószínűleg ha ráhagytuk volna korábban is, akkor nem hagyta volna el a sok rossz szokását. Mondjuk nála azzal magyarázták a csapkodast stb, hogy rengeteg légúti betegség miatt a beszédfejlődése lemaradt, az értelme viszont fejlődött, ezért nagyon szélsőséges gesztusokat vett fel. És ebbe a repertoárba sajnos beletartozott a mások és saját maga ütögetése is. Szerencsére ahogy beindult a beszéde, úgy elhagyta ezeket és ma már tényleg elvétve fordul elő, hogy pofon csapna minket vagy egyáltalán elindítsa a kezét és megállítsa ő maga (mert ilyen is van).

Szóval persze lehet fröccsögni, hogy nevelni kell a gyereket stb, de sose tudhatjuk mi áll a háttérben.

2017. jún. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Csöppet sem normális.

Nálunk az a tapasztalat, hogy oviba kerülve a gyerek egy csomó mindennel találkozik, amit neki nem szabad, más gyereknek meg igen, pl verekedés, csúnya beszéd, köpködés. Ilyenkor bemutatja a szülőnek az új tudományát, nem érti, miért nem szabad neki, ha másnak igen. Nálunk ütés nem volt, csak csúnya beszéd, és a gyerek, ha nehezen is, de megértette, hogy neki ezt nem szabad, akkor sem, ha a másiknak igen (mert az ő anyja letojja). Addig persze volt felháborodás, egyszer azt is közölte, hogy vigyem el az illető családhoz, akik romák, tizenegy gyerek van, alkoholisták a szülők, toprongyosak a gyerekek egyébként, mert ott biztosan jó, mert nekik bezzeg mindent szabad. Na, ez vicces helyzet volt.

2017. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem normális.
2017. jún. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Egyaltalan nem normalis.
2017. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem normális.
2017. jún. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem normális. Az enyémek utoljára talán 1.5 évesen csapkodtak, akár mérgükben akár játékból de én hamar lerendeztem, sok probléma ebből nem volt. Eleinte szóltam szépen, majd erélyesen, az 5.-nél már visszaütöttem (jelzés értékűen) és így le is szoktak róla. Az, hogy anyuka odamosolyog a gyereknek nem meglepő, a mai világban divat úgy gyereket nevelni, hogy a gyerek legnagyobb butaságára is csak mosolyognak anyukák és jajjjj picifiam ezt nem szabad ám de semmi baj, megsimizem a buksid. Aki így nevel az ne csodálkozzon ha pofozza a gyerek vagy ugyan azokat a butaságokat újra és újra megcsinálja. Te ennyi idősen (és én is, tesóm is, férjem is, akárkit megkérdezhetnék) persze, hogy nem mertél ilyet csinálni mert rendesen voltál nevelve, ennyi. Ha én véletlenül káromkodtam otthon egyet gyerekként (mondjuk akkor nem volt ennyire divat ez sem) akkor úgy lecsesztek mint a pengős malacot és örültem, hogy nem csaptak a számra.
2017. jún. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyetertek veletek, kulonosen az utolsoval! En sem szeretnem, ha idaig fajulna a dolog. Azt hittem, tobben fogjak azt irni h szerintuk belefer, mert manapsag en is iszonyatos merteku elkenyeztetest latok mindenhol.
2017. jún. 30. 21:25
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

Lehet, hogy aztán hazamentek és jól megagyalta a gyereket. Nem tudhatod.

Mindenesetre egy családon belül nem normális az ütlegelés. Senki részéről. Nem csak a gyerek pofozza a szülőt és a szülő pofozza a gyereket változat létezik, hanem van egészséges középút is.

2017. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!