Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a szülők ennyi...

Normális, hogy a szülők ennyi mindent megcsinálnak egy 10 éves gyereknek? Többi lent

Figyelt kérdés

A húgom 10 éves, 4. osztályos, és egyszerűen kiakaszt, ahogy a szüleim "nevelik" őt. Leírom miket csinálnak:

-hazakísérik minden nap gyalog az iskolából, anya viszi helyette a táskát, reggel kocsival viszik (kb 15 perc gyaloglásra lakunk az iskolától, én 2. osztály végétől egyedül jártam haza kb 8 éve)

-minden este estimesét olvasnak neki

-fürdésnél bent ülnek vele (az apukám!!) és segítenek fürdeni neki

-miután lefektetik kint kell maradni az egyiküknek a nappaliban egy ideig

-nem képes 5 percre sem egyedül otthon maradni a lakásban, így mindenhova elviszik magukkal, még egy kisboltba is, ami a ház előtt van


Lehet hogy ezek a dolgok csak engem idegesítenek, nem tudom, máshol ez hogy van. Szóval mondjátok el, hogy szerintetek is túlzás-e.

-



2017. ápr. 22. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Kérdeszted már a szüleidet, hogy miért teszik ezt?

Nem lehet, hogy a testvérednek valami baja van, vagy vissza maradott, és nem képes önállóan ellátni magát, vagy képes lenne magában kárt tenni?


De Mo-n egy divat és a gazdagság jeleként használják az emberek, hogy igen ök még a 10 éves gyereket is autóval viszik az iskolába...


Amivel viszont egyetértek, hogy esti mesét olvasnak neki. Mindegy hány éves a gyerek az az egyik legjobb dolog amit tehetnek, hogy az olvasni tudo gyereknek is felolvasnak...

2017. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
A dolgok velem is hasonlóak voltak, még tovább mint 10 éves kor :)
2017. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Volt feleségem is így nevelte az akkor még 10 éves lányát, én sok mindenben nem értettem eggyet vele. Személy szerint túlzásnak tartom, de beleszólásom nem lehetett. A kislány el is lett kényeztetve rendesen, szinte mindent megkapott és nagyon anyuci szoknyája alá bújós lett, no meg hisztis ha nem az van amit ő akar. Mondjuk a mese olvasással egyet értek, rendkívül haszons a gyerek értelmi és szellemi fejlődésének, de azt sosem értettem, hogy miért kell mindenhová magával hurcolnia, akár 2 percért is. Az anya nem is dolgozott, mert a lánya nem bírt egyedül lenni, sírt olyankor, így az apa nyakára akasztottak minden anyagi terhet, az apa meg imádja a lányát és mindent megtenne érte, hiába elvált a gyerek anyjától, viszont a nevelésébe nem engedi, hogy beleszóljon.
2017. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem normális. De megkérdezhetnéd tényleg, hogy miért csinálnak a testvéredből életképtelen pudingot.
2017. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem látom a problémát. Miért ne lehetne egy 10 éves még gyerek, amikor az is?

Régen így, régen úgy...

Igen, már első osztálytól egyedül jártunk haza, de nem azért, mert hű de érettek, fejlettek voltunk, hanem mert senki nem volt aki hazakísérjen, pedig jobb lett volna.

Egyes országokban 12 év alattit nem is hagyhatsz egyáltalán felügyelet nélkül, mert elveszik tőled.

Bent ülnek vele fürdéskor? És? ~2 év és menstruál, akkor már biztos nem fogja hagyni.

Esti mese fejlesztő, hasznos.

2017. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Alsó tagozatos gyereknél szerintem normális, hogy az iskolába el- és hazakísérik. Azt is megértem, hogy reggel kocsival viszik, ha utána sietnek dolgozni. Az esti mesével sincs semmi probléma. Ha nem akar egyedül maradni, és inkább felöltözik és elmegy ő is a boltba, szerintem azzal sincsen baj, ebben a korban még belefér, hogy fél. Az egyetlen, amit túlzásnak tartok, az az, hogy még nem tud egyedül fürdeni.

Lehet, hogy Nálad azért nem így volt, mert hamarabb megértél ezekre a dolgokra, vagy nem volt rá lehetőség, hogy mindig kísérgessenek.

2017. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Én sem engedném egyedül gyalog, még gyerek.


12 évesen majd tömegközlekedhet és mászkálhat, de csak a barátaival.


A meseolvasás tökjó, fürdés közben gondolom játszanak vele, nem a hónalját mossák meg.


Nekem még rémlik az ezerkilós iskolatáska, hogy többször meg kellett állnom pihenni, pedig csak a kocsiig kellett vinnem. Nagyon örültem volna, ha a szüleim felajánlják, hogy viszik.


Pont mostanában kellene elkezdeni az otthonhagyást. Először csak 5 percre, majd tízre.


Normálisak a szüleid.

2017. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Van olyan apuka, aki még 12 évesen is megfürdeti a kislányát. Nem baj az.
2017. ápr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen ,normális 2 dolog kivételével fürdés én sem tartom annak,illetve hogy nem tud 5 percig sem elmaradni egyedül lakásban

De hazakisérés, táska cipelés kocsival vivés semmi gond mesélés tök szuper,

Kicsit nem vagy te irigy a tesodra?

2017. ápr. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
irigy vagy szerintem. Irigy vagy rá mert vele törődnek és veled nem! Ne légy ilyen pufátlan! örülj annak hogy te tudsz bánni magaddal!!! TANULJ MEG NEM IRIGYKEDNI MÁSRA
2018. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!