Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális dolog, ha egy kisgyer...

Normális dolog, ha egy kisgyerek azt tervezgeti, hogy világgá megy?

Figyelt kérdés

Jó anyagi körülmények között él - az apja sokat dolgozik -, ruhából, ennivalóból, utazásból sosem volt hiány. Mindene megvan.

Viszont nem él boldogan, mert az anyja rendszeresen rajta vezeti le a feszültséget, többször előfordult már hogy megütötte (az arcán, többször egymás után), mondjuk ez nem gyakori. Ezzel az a gond, hogy érzékeny fiú és nehezen viseli hogy szinte napi rendszerességgel szidják és kiabálnak vele, semmi önbizalma sincs és képtelen kiállni magáért az elnyomásban élés miatt. Már szinte azt is sajnálja hogy megszületett (ez a gondolat nagyrészt az anyja kijelentései mjatt fogalmazódott meg benne).


A kérdésben szereplő dolog nem egyszeri fellángolás; föbbször is felmerült benne és a saját 7 éves szintjén elég részletesen kidolgozta, hogy hogyan fog megszökni és "eléldegélni". Előfordult már, hogy egy nagyobb hátizsákot telerakott élelemmel, takaróval és pénzzel, arra az esetre, hogyha egy helyzet valóban eldurvul. Mit lehetne tenni? A helyzet abszurd, ndm lehet elvenni az anyjától, hiszen nem bántalmazzák (fakanál és hasonlók), mindent megadnak neki, de lelkileg a padlón van. Ezt a szökés-dolgot pedig komolyan gondolja.


2017. júl. 5. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Te ki vagy a tortenetben ?


7 evesen teljesen normalis, hogy vilagga akar menni.

2017. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az apám előző házasságából született lánya. Szerencsére nem lakom velük.
2017. júl. 5. 14:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem normális,ahogy az anya viselkedése sem. Ha valóban komolyan gondolja. Te miből gondolod,hogy meg is tenné? Nem vagy elfogult az anyuka ellenében? Anyuka miért viselkedik úgy,ahogy leírtad? Nem bántásból kérdezek,csak hogy tisztábban lássak.
2017. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Te ki vagy a sztoriban? Az apa? Együtt élnek a szülők? Az apa szerepe hol van a pénzkeresésen kívül?

Egy kis szidástól, de még kiabálástól se lett szerintem baja egy gyereknek se, a legtöbb családban ez előfordul néha, még ha nem is helyes.

Annak nem tudom, mi köze a helyzethez, hogy utaznak meg sok a ruhája meg hasonlók.


Mit értesz az alatt, hogy a helyzet eldurvul?


Nem mindegy, hogy csak tervezgeti vagy meg is teszi. Azt egy szakamber tudná csak megmondani, hogy mi normális, annak ismeretében, hogy a háttérben mi zajlik. Lehet, ez egy figyelemkeresés a részéről, úgy érzi, nem törődnek vele. Nem tudom, csak egy tipp.

2017. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem ez egyfajta mesevilág neki.

Keresztlányom mindig az mondja 100 éjszakát akar nálunk aludni. Pedig szeretik a szülei és nincs problémája.

Szokott is nálunk lenni, de mikor hazamegyünk nagyon örül a szüleinek.

2017. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok elfogult, csak ugye én látom mi van a 4 fal közt. Örültem, hogy elváltak a szüleim. Az eldurvult úgy értem hogy már volt olyan hogy azzal fenyegette hogy addig üti amíg mozog, és nen viccből.
2017. júl. 5. 14:10
 7/9 anonim ***** válasza:
És apuka ilyenkor mit tesz?
2017. júl. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Apuka alig van otthon. Amúgy lapít.
2017. júl. 5. 14:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor ő is ugyanannyira ludas. Szerintem figyelemkeresés. De látni kellene, anyuka milyen valójában. A részletek is számítanak.
2017. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!