Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés alatt mi a leg...

A szülés alatt mi a leg fájdalmasabb dolog/rész?

Figyelt kérdés
Melyik az a rész szülés közben, ami legeslegjobban fáj? És mi a legkevésbé fájdalmas? Első babás vagyok, fogalmam sincs, hogy mikor mire kell majd számítanom, de szeretnék kicsit felkészülni...

2016. aug. 17. 17:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos itt sokan imádnak (és fognak is) rémsztorikat írni, de nem muszáj mindent elhinni. Igen, fájdalmas a szülés, de nem kibírhatatlan, meg ilyenek. Nekem a legrosszabb akkor volt, amikor már tolófájásaim voltak és azt mondták, hogy még ne nyomjak. Na az rossz volt, aztán mikor már nyomhattam, hát sokkal jobban viseltem. Viszonylag gyors lefolyású szüléseim voltak, 4 babát szültem már.
2016. aug. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az volt, mint az elsőnek. Ugyanis nem tágultam, és vártam a műtőre. Bár amikor már szinte összefüggő fájásaim voltak pár másodperces szünetekkel, az sem volt kellemes, nem is tudom, melyik volt a rosszabb. Vagy amikor kézzel tágítja a méhszájat az orvos.

Legkevésbé fájdalmas az eleje, aztán egyre jobban fáj. De ne hergeld be magad, egyrészt mindenki és minden szülés más, másrészt van amit nem lehet elkerülni.

2016. aug. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden szülésemnél az volt a legrosszabb, amikor a váll bújt ki.
2016. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A tágulás utolsó félórája.A kitolás már jó volt, ott már aktívnak éreztem magam.
2016. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az oxitocin.
2016. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A tolófájások a legdurvábbak.

De nem kell nagyon parázni, tény hogy fáj a szülés, de a benned lévő adrenalin visz előre, és hamar túl leszel az egészen.

2016. aug. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a varrás (gátmetszés után) volt a legrosszabb :(

De mindenkinél más.

2016. aug. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Az oxitocint hála Istennek nem adják mindenkinek, szóval azzal ne számolj előre. Én 4x szültem, de sosem észleltem, hogy jaj most a vállak jönnek és az jobban fáj, nem is értem. Ha már a feje kibújt, onnan már semmi nem fájt jobban, még egy-két fájás és kint volt az egész baba. Ha már nyomhatsz, akkor már sínen vagy.
2016. aug. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ja és a varrás már semmiség a szülés után, normális esetben. Jó ha valakinek 30 öltése van, az nyilván más, de az sem normális.
2016. aug. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vajúdás vége fájt a legjobban, kb. fél-egy óra. A tolófásnál már nem annyira fájdalmat éreztem, inkább leküzdhetetlen ösztönt. Nagyon nehezen is viseltem, mikor azt mondták, nem szabad még nyomnom. Mindhárom szülésemnek ez volt a legnehezebb része.
2016. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!