Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálok rosszul? Minden...

Mit csinálok rosszul? Minden egyes nap kiborítanak a gyerekeim.

Figyelt kérdés
Van egy két és fél éves fiam meg egy 9 hónapos lányom. Cukik, imádnivalóak, de égetnivalóan rosszak. Természetesen a nagy a főkolompos. A kicsi döbbenetesen gyorsan tanul a bátyjától. Ha itthon vagyunk, csak a hülyeség megy egész nap. A nagy felmászik a nappali bútorra, konyhabútorra, ugrál az ágyon, leugrál a kanapéròl. A minicsúszdáján nem lecsúszik, hanem leugrik. Dobálja a játékait, minden eltörik, tönkremegy. A kicsi próbál utána mászni. Mindenhova. Az altatás 2-3 órás cirkusz. Ha elmegyünk otthonról, egy óra könyörgés, hoguy jöjjön öltözni. A nagy leszedi, amit rá adtam, a kicsi elforog, elgurul, elkúszik. Már délre idegroncs vagyok. Bölcsi, csana tele. Nagyszülők 600 km- re. A férjem viszont nagyon szuper. Mindenben segít, heti egyszer el tudok menni itthonról egyedül. De még így is sok. Más hogy csinálja ezt? Hogy éritek el, hogy szót fogadjon a gyerek? A nagyot már megmutattam a házi gyerekorvosnak, meg beszéltem vele a problémámról. Hiperaktivitásra gyanakszom. A doki szerint nincs semmi baj, próbálgatja a gyerek a határokat. Mit gondoltok? Én ma nagyon kiborultam. Hitler dühkitörései szerintem kismiskák ahhoz képest, amit én műveltem. De én nem akarok így élni! Nyugodt,kiegyensúlyozott anyuka szeretnék lenni. A férjem is kivan már. Az ő idegeit is kifacsarja a két miniördög.
2017. júl. 5. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A kilenchónapos csecsemő nem tud rossz lenni. Ő csak utnozza, amit lát.

A nagy vagy nincs kimozgatva, vagy figyelemkereső.

Kicsit több határozottság se ártana, lehet. Ha leugrik a csúszda tetejéről, elveszem / elrakom a csúszdát. Hogyha az altatás cirkusz, akkor lefekszenek két külön szobában aztán alszanak, ahogy akarnak. Nem könyörgös senkinek semmiért egy órát, kétszer elmondom, harmadjára odamegyek érte és a karjánál fogva odevezetem a ruhához, felöltöztetem. Ha leveszi, amit rá adtál, hár nyár van, be a ruhát a kocsi aljába aztán jöjjön egy szál gatyában. Könyörögni semmiképp, senkinek. Magadban meg kell húzni azokat a határokat, amiket a gyerek nem léphet át. Fejben dől el.


Hiperaktivitás egész picikét elhamarkodott vélemény :)

2017. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Legyél következetes. Ők egy csecsemő és egy bölcsis, nem ördögök :)
2017. júl. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én ennél jobban nem tudom kimozgatni. Egész nap rohangál, motorozik, vagy rosszalkodik. Szerencsére jó nagy házunk van, így bőven van hely ilyesmire az esős napokon is. Úgy érzem, hogy egész nap körülöttük ugrálok, mégse elég soha semmi. Állandóan még több és még több kéne. Csak akkor értik meg, hogy a határhoz értek, amikor már torkom szakadtából üvöltök. Akkor (de csak akkor) hirtelen sikerül szót fogadni, elaludni, szépen eljátszani.
2017. júl. 5. 16:19
 4/14 anonim ***** válasza:
Határozottabbnak kell lenned. Van valami következménye a rendetlenkedésnek? 2,5 éves lányom van és max. 2x mondok el valamit.(természetesen csak olyan témában, ami fontos szabály, muszáj, azonnal kell csinálni.) Ha nem csinálja, akkor irány a büntiszék és kedvezmény megvonás következik. Nem sűrűn kell alkalmazni.
2017. júl. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%

Önts le egy pohár vizzel h észre vegye magát,nyár van nem lesz semmi baja. Vidd el őket játszótérre 1-2 órára.

Vagy találj ki vmi büntetést pl. nem nézhet tv-t,rakd el a távirányitót vagy a kedvenc játékait és csak akkor add oda ha megérdemli.

Ha nem akar aludni mond neki h Jézuska ezt látja és nem jön Karácsonykor stb…

Legyél erélyes vele mert így a fejedre fog nőni

2017. júl. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem akar aludni mond neki h Jézuska ezt látja és nem jön Karácsonykor"


Mert egy kétéves érteni fogja, hogy ha most nem alszik, a Jézuska fél év múlva nem fog jönni. F*ck logic.

2017. júl. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Amikor már nagyon nem bírom, beteszem a kiságyába. De az is hasztalan, mert 3 hete ki tud mászni. Amúgy hogy marad ott a büntisarokban a gyerek? Ezt sose értettem. Esetleg ha gúzsba kötözöm, van esêlyem, de amúgy felejtős.
2017. júl. 5. 16:37
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Hát igen nehéz időszak elé nézel, ha még csak ekkorák és már ennyire kivagy bukva. Nekem ez még a második mellett is a rózsaszínködös időszak volt. Majd amikor a kicsi 1,5 éves lett, akkor kezdődött, hogy olykor azt éreztem vagy mind a kettőre rácsapok vagy kerülök egyet az udvaron (nyilván minden esetben az utóbbi mellett döntöttem, nem hiszünk a verésben). Egy idő után rájöttem, hogy amikor ilyenkor sikerült beszélnem anyukámmal vagy a férjemmel, azonnal megnyugodtam és nyugodtan tudtam visszamenni hozzájuk. Tudatosan ilyenkor elkezdtem valami más felé terelni a gondolataimat, amikor mondjuk ugráltak és lesték, hogy mit lépek. Van hogy ilyenkor keresek egy tollat és egy lapot és látványosan leülök közéjük és összeírom a másnapi bevásárlólistát és egy idő után, mikor leesik nekik, hogy sz**rok a hülyeségre, őket is megpróbálom kizökkenteni a dologból például egy ilyen kérdéssel, hogy "nektek felírjak valamit? kértek holnap valamit a boltból?" Általában ha jön az egyik, akkor jön a másik is, és ilyenkor már lehet velük beszélni.

Most 3 és 5 évesek. Sokkal elevenebbek, mint valaha voltak. Mondanám, hogy majd az ovival jobb lesz, de akkor sem biztos, mert a reggeli készülődés és a délutáni hazahozatal sem az igazi. De az is tény, hogy amikor egész nap bicikliztünk (nem volt 40 fok), akkor nem volt velük baj.

2017. júl. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

A férjed segít, van 1 napod. Túl kevés korkülönbséggel vállaltál másodikat, ezek szerint ez nem neked való így. Következetességgel éri el az ember általában a szófogadást. Vannak nehezebb gyerekek, nekem is olyan volt a nagy. Sok figyelmet és gondolkodást igényelt. Állandóan foglalkozni kellett vele.

Ha bármore gyanakszol, vizsgáltasd ki.

2017. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Önts le egy pohár vizzel h észre vegye magát,nyár van nem lesz semmi baja.


Hát te biztosra nem vagy normális!


Több türelem, szabályszegés ellen kisszék, vagy egyedül ülhet az ágyán. Mozgasd ki a nagyot kinnti programokkal. Légy következetes. Olvass a témában a neten.

Jobb kedvvel áll hozzájuk, tudom nehéz, de a nagyod êszleli ha ideges vagy, ha mérges, és pont mostanság kell megtanulni, hogy kontrolálja az indulatait. Legyen kevés szabály, de azok szilárdak. Vond el a figyelmét, pl hé nézd ez sokkal mókásabb ez a játék. Nevelni kell őket, ennyi a titok. Az én nagyom 2 múlt, iszonyú rossz volt. Járunk nevelési tanácsadóhoz. Ő sokat segít nekem, nekünk.

Mindennap legyen 1 vagy 2 feladat amit kötelezően meg kell csinálni. Nekünk most az, hogy reggeli után segít pakolni ,vmit betesz a hűtőbe. És kicsi lasztikat szortírozunk ,szinek szerint kis kosárba. Mosásnál bepakolja a szennyest a gépbe amit súrolni kell a kádba. Bevobhatod a házimunkába. Törölgetésnél én pl adok neki egy kis nedvestörlőt, megmutatom, hogy kell ,és azzal töröl. Aztán odaviszem a kisautóihoz, nézzd csak töröljük le ezeket is. Ilyesmik. Kitartás, rengeteg türelem ,ez az időszak sem tart örökké.

2017. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!