Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálok rosszul? Minden...

Mit csinálok rosszul? Minden egyes nap kiborítanak a gyerekeim.

Figyelt kérdés
Van egy két és fél éves fiam meg egy 9 hónapos lányom. Cukik, imádnivalóak, de égetnivalóan rosszak. Természetesen a nagy a főkolompos. A kicsi döbbenetesen gyorsan tanul a bátyjától. Ha itthon vagyunk, csak a hülyeség megy egész nap. A nagy felmászik a nappali bútorra, konyhabútorra, ugrál az ágyon, leugrál a kanapéròl. A minicsúszdáján nem lecsúszik, hanem leugrik. Dobálja a játékait, minden eltörik, tönkremegy. A kicsi próbál utána mászni. Mindenhova. Az altatás 2-3 órás cirkusz. Ha elmegyünk otthonról, egy óra könyörgés, hoguy jöjjön öltözni. A nagy leszedi, amit rá adtam, a kicsi elforog, elgurul, elkúszik. Már délre idegroncs vagyok. Bölcsi, csana tele. Nagyszülők 600 km- re. A férjem viszont nagyon szuper. Mindenben segít, heti egyszer el tudok menni itthonról egyedül. De még így is sok. Más hogy csinálja ezt? Hogy éritek el, hogy szót fogadjon a gyerek? A nagyot már megmutattam a házi gyerekorvosnak, meg beszéltem vele a problémámról. Hiperaktivitásra gyanakszom. A doki szerint nincs semmi baj, próbálgatja a gyerek a határokat. Mit gondoltok? Én ma nagyon kiborultam. Hitler dühkitörései szerintem kismiskák ahhoz képest, amit én műveltem. De én nem akarok így élni! Nyugodt,kiegyensúlyozott anyuka szeretnék lenni. A férjem is kivan már. Az ő idegeit is kifacsarja a két miniördög.
2017. júl. 5. 15:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már attól is jobb, hogy kiírtam magamból. A nagy szuper baba volt. Szépen elvoltam vele, semmi komolyabb gondunk nem volt. Nem gondoltam, hogy így megvadul. :) a kicsi egy roppant érzékeny babus. Az első fél évét végigüvöltötte. Az is megterhelő volt. Ezt nem láthattam előre. Amióta tud kúszni-mászni, azóta jó kedvű baba.
2017. júl. 5. 19:39
 12/14 anonim ***** válasza:
87%

Úgy marad ott, hogy vissza viszem, ha eljön és újra kezdődik az idő. Gyorsan megtanulta a leckét.

Persze könnyebb nekem, mert van tekintélyem. Nem amiatt, hogy félelemben élnek a gyerekeim, hanem azért mert a határok pontosak és nem rugalmasak az első pillanattól. Pl. 8 hónaposan sem lehetett az ágyon ugrálni (bár minden rokon engedte volna, mondván kicsi) és most sem és egész kicsi kortól volt következménye a rendetlenkedésnek. A 9 hónapost is odébb lehet vinni, elterelni a butaságtól és "tájékoztatni", hogy mi miért történik.


Az üvöltéssel nem érsz el semmit, mert megszokják. Higgadtan szerezd vissza az irányítást. Amikor nyugodt a gyerkőc, akkor is mond el, hogy milyen viselkedést vársz és dícsérd a jó pillanatokat.


Kitartás!:)

2017. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
51%

Én a nagyobbnak feladatokat adnék. Épp olyat, amit meg tud oldani, oda kell figyelnie. Eggyel több gombot begombolni, mint amennyit képes. Rajzolni, festeni, sorbarakni, válogatni. Összehajtogatni a tiszta ruhát, hogy hasznosnak érezze magát. Helyére rakni a vásárolt dolgokat. Verset tanulni, énekelni. Furulyázni, zongorázni tanulni. Az is 5 perc figyelem, és lehet, hogy érdekli.

Segíthet fölmosni a padlót.

Amit szívesen csinál, amiben hasznosnak érzi magát, abban szót fogad.

2017. júl. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A házimunkában segít. Jön magától teregetni, együtt főzünk, imádja a mosogatógépet kirámolni (amikor beleül, annak nem szoktunk örülni), egyre ügyesebben rak rendet maga után. Aztán valami egyszercsak bekattan, és kezelhetetlenné válik. Pár napja működik, hogy nem hagyom magam ugráltatni. Attól tudok nagyon ideges lenni, amikor nem tudja eldönteni, mit akar. Egyik percben még mesét nézni, a másikban hintázni, a harmadikban inkább enne, mire elkészítem a kaját, mégsem kéri, és én akkor felrobbanok. :D Kipróbáltam, hogy nem ugrom neki azonnal. 5 percet hagyom várni. (befejezem, amit éppen csinálok) Ha 5 perc múlva is kell neki ugyanaz, akkor megkapja. Ha nem, akkor csak ugráltatni akart megint. Így most nyugodtabb tudok maradni.
2017. júl. 9. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!