Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem akarom, hogy a gyerekei...

Ha nem akarom, hogy a gyerekeim higgyenek a szokásos karácsonyi mesékben, akkor az mennyiben nehezíti meg az életünket?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogyha például megy a Mikulás az óvodába vagy ha a többi gyereknek ő (3 éves) azt mondja, hogy szerintünk ez nem igaz. Mit mondjak neki, arra úgysem kérhetem, hogy ne mondja, mivel ha akarja úgyis mondja. Ti mit mondanátok a gyereketeknek, ha egy olyan járna a csoportba, mint az enyémek és ilyet hallanának esetleg tőlük?

2016. dec. 3. 21:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerinte összezavarodna. Az óvónők és a többi gyerek mondja, a Mikulás megérkezik, ő meg nem érti, hogy mi van, mert te azt mondtad, hogy nincs Mikulás. 5 évesen már mondjuk könnyebben megérti a helyzetet, de 3 évesen még nem hiszem. Meg akkor minden alkalommal, amikor mondja az óvónéni, akkor majd kijavítja? Mondjuk ez a gyerek temperamentumától is függ, nem ismerjük, hogy a te gyereked milyen, de a mi fiunk simán kijavítja az óvónőt, ha szerinte valamit nem jól mond/csinál. Pl. mi először a sapkát, sálat szoktuk levenni, az oviban először a cipőt kell, és a fiunk simán megmondja az óvónőnek, hogy ez így nem jó, mert először a sapkát kell levenni és még ezer ilyen dolog.
2016. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

Miért nyírod ki a gyermeki lélek varázsát belőle???

Miért baj,hogy hisznek a Mikulásban?

Az én anyám is ilyen volt. Felnőttként mindig bőgök és szomorú vagyok karácsonykor,mert teljesen kinyírta gyerekkoromban ezt a karácsony feelinget.

2016. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is összezavarodna. Te azt mondod, hogy nincs, csak mese, mindenki más meg azt (óvónő, ovis társak, ovis Mikulás) hogy van. Én azokra, amiben nem szeretném hogy higgyenek (pl. fogtündér), azt szoktam mondani a gyerekeimnek, hogy szerintem nem létezik. Nagylányom, mikor kiesett a foga azt mondta, hogy szerinte nincs fogtündér, de azért ne tegyük a párnája alá a kiesett fogát, nehogy esetleg elvigye, ha mégis van.

Maga az, hogy azt mondja a többi gyereknek, hogy szerinte a Mikulás nem létezik, nem hiszem hogy probléma, a többi gyerek erre legfeljebb azt mondja, hogy de igen. Lányomnak egyszer feltűnt, hogy a Mikulásnak álszakálla van, mondta a csoporttársainak, hogy ez nem az igazi Mikulás volt, de senki nem hitt neki.

2016. dec. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Megnyugtattál utolsó, mivel azért a szülőkkel ilyen miatt nem akarok konfliktust. Valószínűleg úgy lesz, ahogy mondod, nem hisznek neki.
2016. dec. 3. 22:19
 5/23 anonim ***** válasza:
68%
azt mondjuk biztosan el fogja mesélni a gyerekek nagyrésze otthon, hogy a juliska azt mondta, hogy nincs is mikulás. Ajándékot sem kapnak amúgy, vagy csak tudják, hogy az ajándékot nem a mikulás hozza, hanem ti?
2016. dec. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem nincs ezzel probléma.

Ha te így szeretnéd,akkor így csináld.Bár egy kicsinek azért még szüksége van a "meseszerű" dolgokra szóval érdemes azért valahogy kompenzálni,hogy a karácsony jó móka legyen mikulás nélkül is..

Én soha nem hittem a mikulásban,bár anyáék azért próbálkoztak,mindig mondták,hogy a mikulás hozta a csokit stb de tudtam,hogy anyáéktól van.Ettől még nem lettem lelki sérült.


2-es,ne haragudj,hogy így ismeretlenül írok,de ha te felnőtt fejjel azon sírsz,hogy nincs mikulás,ott komoly pszichés gondok vannak,amit kezelni kell.

Felnőttként tudhatnád,hogy magadnak kell úgy alkotni az életed,hogy jó legyen,ha karácsonyi feelinget akarsz,akkor kezdj el díszíteni,karácsonyi filmeket nézni,esetleg bulit szervezni..

Nem a szüleiden múlik,hogy mily karácsonyt alkotsz magadnak.

2016. dec. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
2%
Szerintem jól teszed hogy nem hitegeted őket ilyenekkel
2016. dec. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
5%

Az en gyerekeim is tudjak,hogy se mikulas,se jezuska nem letezik.

Igaz nem 3 evesen jottek ra,csak par evvel kesobb.a nagyobb elobb,de o nem lotte le a poent a kicsi elott.ezt megbeszeltem vele (kb 5-6 eves volt)

Az oviban sem szolt egy szot se.mosolygott,es orult az ajandeknak.

Nem tudom egy 3 eves mennyire erti meg,hogy a tobbiek oromet nem rontjuk el,de ahogy mar irtak,valoszinuleg a tobbseg elnyomja a velemenyet.

Mi a kicsi 3eves koratol egyutt diszitjuk a fat.az a mese,hogy a jezuska hozza a fat is, eleg hamar megbukott,mivel mufenyonk van es szoktak latni a szekrenyben a dobozat :D :D :D plusz az utcan az arusokat a rengeteg fenyovel.hamar osszeraktak.

Egy ideig az ajandekot meg a jezuska hozta,de az is max 5 eves korukig.

Egyszeruen rajottek.

2016. dec. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%

Köszi 6-os,nem vagyok lelkisérült és nem azt írtam,hogy azért vagyok szomorú,mert nincs mikulás...jesszus!

Hanem az a bajom,hogy már kicsi gyerekként sem volt karácsonyi feeling otthon,felnőttként nehéz kialakítani,ha sosem volt benne részed. A sz,r gyerekkorom miatt (aminek ez is része volt) azért hadd legyek már szomorú alkalom adtám.

Nem.kell hinni ahhoz a mikulásban,én sem hiszek,sosem hittem,de igenis jó érzés mikor a gyerekeim arcán látom az izgalmat,várakozást,készülődést...na ez nekem nem volt. De örülök,hogy nekik van.

2016. dec. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Szerencsére utolsó leírtad,amit gondoltam. A te gyerekkorodban csak egyik negatív dolog volt ez a mikulás dolog a többi mellett. Az enyémeknek nem hiszem hogy sz*r gyerekkoruk lenne azért mert nem jön például a mikulás. Ettől függetlenül megyünk a szüleinkhez vacsorára, ebédre, sőt még a mi nagymamáinkhoz is. Lesz fa, feldíszítjük a házat és természetesen kapnak ajándékot. Annyi az egész hogy tudják hogy kitől van!
2016. dec. 4. 07:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!