Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedülálló szülők, ti végigcs...

Egyedülálló szülők, ti végigcsináljátok ezt a hercehurcát, vagy van valamilyen kiskapu?

Figyelt kérdés

Gyermekemmel nem tartja a kapcsolatot az apja.


Nemrég jött az információ, hogy ovibairatáshoz, lakcímmódosításhoz, iskolaválasztáshoz, személyi csináltatáshoz is kell majd az apja(aki, hamarosan elérhetetlen lesz külföldreköltözés miatt), mert hiába én gyakorlom a szülői felügyeletet(jegyzőkönyvezve közös megállapodással), neki a háttérben ezek a jogai megmaradnak, ezekről csak közösen dönthetünk..


Abszolút nem él és nem is akar a jogaival élni, de a gyámügy úgy tájékoztatott, hogy nem mondhat le a jogairól. Felhívtam az ügyvédünket, megerősítette ezt, akkor is beleszólása lenne, ha a bírósag szüntetné meg a szülői felügyeleti jogát.


Mit csináljak, ha nem tudom előkeríteni, mikor szükség lesz a jóváhagyására? Pl most költözünk 3 hét múlva, azt se tudom, hogy fog zajlani.


Ti hogy csináljátok?


Felkeresek holnap egy másik ügyvédet is, mert nem családjog a szakterülete az ügyvédünknek, hátha van valami kiskapu, hogy leválaszthassam az apát, aki le akar választódni..


2017. júl. 5. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem, az ügyvéd hülyeséget beszélt. Apuka lemondhat a szülői felügyeleti jogáról és a bíróság jóvá is hagyja ezt -a kötelezettségeirol nem mondhat le. A szülői felügyeleti jog megszüntetése pedig azzal jár, hogy a gyerek akár aznuj házastárs által örökbe is fogadható. Igaz ehhez az egyhez kell elvileg a verszerinti apa beleegyezése is, de ilyen esetben -ha a keresere szüntették meg a felügyeleti jigot- a bíróság minden esetben az orokbefogadás mellett dönt.
2017. júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
A jegyzőkönyvben mi áll?Közös a felügyeleti jog vagy kizárolagosan a tiéd?Mert ha a tiéd,akkor erről kell egy igazolást vinned a kormányablakba,és akkor nem kell a másik szülő aláírása.
2017. júl. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Mindegy, hogy mi all a jegyzőkönyvben, szülői felügyeleti jogot csak és kizárólag bírósági ítélet szüntet meg.
2017. júl. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Oviban, iskolában nem okozott gondot. De útlevele csak úgy lehet, ha megjelenik személyesen az "apa", vagy írásban nyilatkozik, hogy beleegyezik az útlevél megrendelesebe
2017. júl. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A gyámhivatal osztályvezetője után az ügyvedet hívtam fel, ugyanazt mondták.


Elvileg csak én gyakorlom a szülői felügyeleti jogot papíron és valójában is(eddig), a közös felügyeletet megszüntettük közös megállapodással, de pár fontos dologról nem dönthetek egyedül, mint pl a lakhatás és az iskoláztatás, mert erről nem mondhat le az apa.


Elvileg bíróság sem szokta véglegesen és teljesen megszüntetni, csak ideiglenesen felfüggeszteni, és azt is csak részben.


Azt mondta az ügyvéd, hogy a teljes végleges megszüntetés csak durva esetekben van, mondjuk bántalmazásnál..


Na de majd holnap a másik ügyvédet is megkérdezem.


Az örökbeadhatóság másdolog..

2017. júl. 5. 18:38
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd kérdező, nálunk pont ilyen esetben megszuntettek az apuka szülői felügyeleti jogát. Csaknem kizárólag a bíróság tehet ilyet és csakis akkor, ha igen komoly indok van rá, illetve akkor, ha a szülő ezt maga kéri. Kérni ritkán szokták, mivel a bíró azonnal elmondja, hogy a kötelességek, mint a tartasdij fizetés nem szűnik meg.

Az örökbefogadás pedig pont ide tartozik, ugyanis ezt is kiemelte nálunk a bírónő : amennyiben apuka lemond a szülői felügyeleti jogáról ez azzal is jár, hogy a gyerek a házastársam számára orokbefogadhatova válik, ilyenkor ugyanis felteszik ugyan a kérdést a verszerinti apának, de a válasz nem számít, mert önként mondott le rola.

2017. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha tiéd a 100%os felügyeleti jog, akkor csak a te aláírásod és jelenléted kötelező bármihez. Az apa lemondhat a jogairól, de akkor pl nem kapsz gyerektartást. De ha nem mond le róla, viszont nincs is felügyeleti joga, akkor nem kell semmihez, csak papíron az apja a gyereknek.
2017. júl. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha van papirod rola hogy te vagy egyedüliként felügyeleti jog gyakorloja akkor viszed a papirodat az oviba beíratáshoz és kész suliba ugyan ez lesz .és elfogadják .
2017. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Van itt egy-két igen éles tévedés....

Olvastam pl olyat,hogy az oviba íratáshoz kell az apuka....nem kell.... -mivel van papírod róla,hogy a kicsi a te háztartásodban él,és Te gyakorlod a szülői felügyeleti jogot.

Ugyanígy nem kell az iskolába íratáshoz sem.

A személyi-, és egyéb igazolványokhoz sem...

Mielőtt valaki sikoltozni kezdene,hogy dedededede,hasonló cipőben jártam...bírósági, és gyámhatósági papírunk nem is volt soha (szándékosan hagytuk ki a hivatalokat ebből,mert csak gondot okoznak), mi ketten megírtuk a papírokat, tanúval aláírattuk,és slussz...


Egyedül intéztem ezentúl minden dolgát a gyerekünknek,az iskolától,a hivatalos dolgokon át, az utolsó bármiig. Vittem a papírt magammal,és kész...tehát a saját tapasztalataimat írom le,nekem hogy történt.



Az útlevélhez tényleg kell a beleegyezés,de csak egy bizonyos korig. Ehhez elég egy meghatalmazás és egy beleegyező nyilotkazot,amit az apa megír a nevedre,és két tanúval aláíratja...nekem így működött.



A másik érdekesség: a legutóbbi családjogi jogi törvény-változás óta (ha jól emlékszem 2017-18) bármikor lemondhat a szülői jogairól a gyámhatóságnál az apa (vagy anya): ezzel megszűnik a szülői jogainak gyakorlása...baromira nincs beleszólása,hová jár pl a gyerek suliba... ..ám! -és itt jön az érdekesség,nincs ilyen hogy nem fizet gyerektartást!!

Kötelessége fizetni.

Az örökbefogadást illetően a szitu: amint lemond a jogairól a nevelőszülő örökbefogadhatja -itt viszont nem emlékszem pontosan,megmarad-e a gyerektartásfizetési kötelezettsége.

2019. júl. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A költözéssel kapcsolatban: bárhová költözhetsz az apa engedélye nélkül,ha aláírta,hogy Te gyakorlod a szülői felügyeletet,akkor csak annyi a teendőd,hogy értesíted arról hol találja a gyereket (mivel amíg vannak szülői jogai,tájékoztatási kötelezettséged van: nem gátolhatod semmilyen formában a láthatási jogát,és a kapcsolattartási jogát-akkor is ha pont letojja a kérdést...)Lényegében: elköltözöl,és írsz egy sms-t,vagy küldesz egy levelet,hogy itt és itt vagy,ezen és ezen a számon éri el a gyereket,és ha lefixáltátok mikor láthatja,a megbeszélt időben mehet..
2019. júl. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!