Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hasznos-e tanítani/gyakoroltat...

Hasznos-e tanítani/gyakoroltatni a mozgólépcsőt egy kisgyermeknek/kisgyermekkel?

Figyelt kérdés

Az a tapasztalatom, hogy kezdetben minden kisgyerek megtorpan a mozgólépcső előtt, a helyett, hogy a járást megszakítás nélkül folytatva lépne rá a mozgó lépcsőfokra. Ezért a magam részéről szükségesnek tartottam egy (nagyon kis forgalmú) mozgólépcsőn először kézenfogva, majd önállóan is megengedve begyakoroltatni ezt a műveletet, végül pedig, amikor a kicsi már 'legyőzte a szörnyeteget', megengedtem, hogy 'győzelmi táncot' lejtsen (magyarul, hogy felfelé és lefelé is használja azt, akár a mozgásiránnyal szemben is).

De hogy ezért mit kaptam utólag a családomtól (ahol egyébként a kerékpár, a síelés, sőt még az utcai gördeszka is megengedett), azt nem írom le...



2017. júl. 6. 00:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nagyon is jo otlet tanitani, es elmenyt is jelenthet a gyereknek. 😁
2017. júl. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
62%
Szerintem jól tetted, én kb 12 éves koromig féltem a plázás mozgólépcsőkre is ráállni, majd 15 éves koromban (középiskola miatt) szembe kellett néznem a gyors, metrós mozgólépcsőkkel...
2017. júl. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is fontos. Főleg a felszállást és a leszállást róla. Nekem az ment mindig nehezen.
2017. júl. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Ja, bár az ilyenek mindig előttem csinálják ezt.


Azt nem értem, a jutalom miért a nem rendeltetésszerű használat. Ha át tud menni a zebrán, átszaladhat zebra nélküli helyen győzelmi tánc gyanánt?

2017. júl. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

felfelé és lefelé is használja azt, akár a mozgásiránnyal szemben is


gratulálok, hogy hülyeségre tanítod...

2017. júl. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
Marhaság, pláne a tánc része. Ha szükséges a lépcsőre lépni, akkor fogod a gyerek kezét és lépsz vele. Nem olyan bonyolult ez.
2017. júl. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%
Marhaság. Felnőttként is megtorpanok, lábad váltok, ha nem pont úgy jön a lépés - s ez kell, hogy biztonságosnak találjam a fellépést, de nem vesz ez el se az én se a mögöttem jövő életéből 5 mp-nél többet. Voltam már Tajpejben és Tokióban is, ahol egy csöppet több és nagyobb a mozgólépcső felhozatal, mégsem okoztam fennakadást sehol. Sőt, ott is sokan toporognak.
2017. júl. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%

A tanítás része teljesen rendben van. Az viszont, hogy utána hagytad hogy ne rendeltetés szerűen használja az már nem jó. Így pont arra tanítottad hogy fel tudjon lépni, de véletlenül se normálisan használja, és ez veszélyes nagyon (a gyerekre is, többiekre is). Nagyon könnyen el lehet esni.

A győzelmi tánc pedig táncot jelent, de lehetett volna az is hogy még mehet 2x le és fel egyedül.

2017. júl. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%

Az én anyám fél a mozgólépcsőn, gyerekkoromban mindig szorította a kezem mikor felléptünk és végig mondogatta, kapaszkodjál, ne nézz máshova, a lábadat nézd. Most itt állok 40 évesen és rettegek a mozgólépcsőzéstől. Hiába élek a fővárosban, képes vagyok inkább 40 percekkel többet utazni, minthogy metrózzam pl. De a plázákban is inkább liftet, vagy sima lépcsőt keresek.

Úgyhogy jól tetted a gyakorlást is, és azt is, hogy a gyerek megtapasztalhatta, hogy a mozgólépcső nem valami rémség, hanem csak egy praktikus eszköz.

2017. júl. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Szerintem az ANNYIRA nem nagy művészet fel-lelépni a mozgólépcsőre, de ha szerinted igen, akkor oké... Én mindenestre nem adtam külön mozgólépcső-leckéket a gyereknek, mégis valahogy rájött, mit kell csinálni. De a leszúrást miért kaptad? Nem értem.
2017. júl. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!