Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tesztek különbség nagy korkülö...

Tesztek különbség nagy korkülönbségű tesók között? 5-13 éves fiúk között?

Figyelt kérdés

Akkora veszekedések hisztik vannak amit már nem bírok kezelni és elfogadni.

A nagyobb a szomszédoknál gazol, füvet nyír. Mi nem kértük meg rá, ő szerette volna csinálni,a pénzét ami nem sok gyűjti is, de megelőlegeztük neki a telefont amire gyűjtött

A kisebb mindenre féltékeny, ő megkapta a régi telefont, de ő újat szeretne szerinte ez egy régi sz,r. káromkodik morgolódik, veregszik... a nagyot harapja karmolja.

Pedig ő azonos értékben kapott is Legot.


Sosem volt különbség közöttük, inkább a nagyobb lehetne féltékeny rá.

Édesség napi szinten van de korlátozva mert mértéket nem ismer a kisebb, két doboz van a hűtőben (hogy ne olvadjon össze amit belerakok). Ott van mind a kettőjüknek a nasi a napra. A nagyobb rendszerint nem eszi meg, inkább gyűjti egy napra mikor film maratont tart az apjával. A kicsi lopkodja az édességet, többet akar, hisztizik.. Mit csináljak? Ne adjak egyiknek se? Vagy mi legyen? Azt nem kérhetem, egye meg rögtön a nagyobb ha nem kívánja.


Sok időt töltök pedig a kicsivel, sütizés, séták, állatkert csak mi hárman nagytesó nélkül. Azt hittük ez volt a gond. De már látom, fáj leírni kis undok zsarnok kisebb :(

Tegnap az ablakból láttam a tesója a közelében sem volt de elkezdett ordítozni, hogy megverte a tesója.


2017. júl. 7. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Teszteld... Mond neki hogy ugyanazt szeretnéd mint a nagy? Ok, mond neki hogy akkor akkora méretű ruhákat hordjon, csinálja ugyanazt amit ő. Lehet belemegy, de hamar megunja... Akkor majd mondhatod majd eljön annak is az ideje, meg esetleg ecseteld neki miért jobb neki vagyis miben.
2017. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én voltam a nagy. Anyumék simán megmondták az öcséimnek, hogy meg kicsik ehhez vagy ahhoz (pl.telefon) Én akkoriban 15 évesen kaptam, mikor gimnáziumba mentem. Tesóim persze hisztiztek, de megmondták nekik, hogy majd ha annyi idősek lesznek, ők is kapnak. 5 éves gyerek már fel kell tudja fogni, hogy igenis van köztük különbség és nem körülötte forog a világ.
2017. júl. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy tennék különbséget (teszek is, de nálunk kicsik még 8-2 éves lányok). Tudod: amit szabad jupiternek...

Biztos nem adtam volna 5 évesnek telefont (nincs is a nagyobbamnak), de ha követelőzik, akkor elvenném.

A nasival nem tudom mit lehetne kezdeni, de ez a módszer nem az igazi, mert nàlatok csak vitát szül. A lopkodást szigorúan büntetném.

Átfogó és gyors megoldást nem tudok, de a kicsivel sokkal szigorúbban kell fellépnetek. És azért egy 5 éves nem áll azon a szinten, mint egy 13 éves.

2017. júl. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen tenék különbséget ,5 évesnek nem kell telefon én elveném töle azonal ,közölném vele hogy kicsi ehez és ha emiatt hisztizik hagy hisztizen szobájában csinálhatja közölném vele .és tovább nem foglalkoznék vele.

Az édeség lopkodást is büntetném mégpedig ha a napi limiten tul lopot szerzett magának ,akkor másnap nem kap üres lenne a doboza és ha kérdezi miért nincs közölném vele tegnap megeted a mai adagodat.

Hisztizik akkor beküldeném szobájába had hisztizen és nem törödnék vele ilyenkor.

2017. júl. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!