Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gyakori ez 2 éves...

Mennyire gyakori ez 2 éves gyerekeknél?

Figyelt kérdés
Agresszív ,sokszor ütlegel,játékait földhöz vágja.Nagyon ritkán tűr meg szeretgetést,puszit ,csak tőlem (anyja vagyok).Mindenkivel élből elutasító,nehéz vele barátkozni ,de nem lehetetlen.Bármit kérek,azonnal elutasítja.Körülbelül óránként lezajlik egy nagy hiszti.Én vagyok már csak aki nagyjából tudja kezelni,a család többi tagját kiborítja.Engem eddig nem aggasztott ,úgy gondoltam majd kinövi ezt ,de többen mondják ,hogy ez nem normális,a családom szerint meg én nem nevelem meg.Úgy gondolom,ez nem igaz.Közösségbe nem jár még.
2017. júl. 8. 23:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Annak kivételével hogy mindenkivel elutasító, minden igaz volt az én fiamra is 2 évesen. Most 3, és már ez alatt az egy év alatt is rengeteget változott, látom a fényt az alagút végén, hogy talán nem marad ilyen :D. Már sokkal árnyaltabban fejezi ki a negatív érzelmeit, és a szeretetét is kezdi kimutatni, de a szeretgetést még mindig csak akkor tűri ha neki kedve van hozzá. Nagyon lecsökkent az olyan esetek száma, hogy bántana bárkit. A hisztik száma is jelentősen csökkent, 2-3 naponta van komolyabb.
2017. júl. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Az én 2 éves fiam is sokszor ütéssel, harapással fejezi ki nem tetszését. Az enyém még most kezd beszélni tehát én sokszor annak tudom be, hogy másképp még nem tudja magát kifejezni. Nehéz korszak, mert kb. amit kérünk, annak az ellenkezőjét csinálja a legtöbbször és gyorsan ki lehet ám fáradni :D. Én is bizakodom hogy kinövi gyorsan és ha már tud beszélni el is tudja mondani mi bántja. Persze a legtöbb ember akik már idősebbek és nem emlékeznek már milyen volt mikor pici gyermekük volt vagy akiknek még nincs azok kritizálnak, jobban tudják. Legyetek vele következetesek. Lehet amúgy egy kis hasonló korú közösség nem ártana neki néha :)
2017. júl. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Ezen lehet változtatni, neveléssel.

Szólj rá, ha engedetlen a család többi tagjával. Nem csak anyának kell szót fogadnia.

Ha a földhöz vágja a játékát, elveszed tőle. Ha most nem tanítod meg rá, hogy ilyet nem lehet, később az IPhone-t fogja földhöz vágni (nem egy ilyen eset előfordul).

Ha téged próbál megütni, kapd el a kezét egy határozott "NEM" kíséretében.

A hisztikkel nem kell foglalkozni; azért csinálja, mert van közössége. Ha látja, hogy senkit se érdekel, hamarabb abbahagyja.

Olyan nincs, hogy amit kérsz, azt élből elutasítja. Amit kérsz, azt csinálja meg, ne tágíts ebből.

Elvihetnéd közösségbe, ott sokat tanulhat róla, hogyan kell másokkal viselkedni.


Eddig sem kellett volna mindent ráhagyni, mondván, hogy kicsi. Az élete első éveiben szerzett tapasztalatok jelentős szerepet játszanak a személyisége kialakulásában. Most dől el, hogy stresszes, kellemes vagy mogorva személyiség lesz-e, és a te gyerekedé igencsak a harmadik felé hajaz. 1 éves kor környékén már lehet, sőt kell is tanítgatni, hogy a "nem" az nem, hogy nem ütjük a másikat stb. De mivel még csak 2 éves, a helyzet még menthető a helyzet. Mostantól viszont tényleg nevelned kell, ami azt jelenti, hogy nem hagyod rá a dolgokat, hanem igenis megtanítod neki, hogyan kell viselkedni. A gyereked jóval okosabb, mint hinnéd.

2017. júl. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

Hatalmas b@romsagot irt elottem a hozzaszolo, valoszinu konyvben latott csak gyereket.


Kerdezo, az en 2 evesem is ilyen, ez egy ilyen korszak, kinovik.

2017. júl. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem akkora baromság amit írt...és van gyerekem,mielőtt felmerülne,hogy én is csak könyvből láttam gyereket...
2017. júl. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy ilyen korszak. Nyilván előfordul másnál is, ahogy látod, de egyáltalán nem ez a jellemző.
2017. júl. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Kontár szülőknél elég gyakori. Nem, nem ennek kéne jellemzőnek lenni 2 éves korban sem. Én miért nem viselkedtem így ? Másik 5 tesóm miért nem ? Nagycsaládos rokonaimnál, ismerőseimnél sincsenek harapós, verekedős 2 évesek.

Ez "majd kinövi" szöveg pedig akkora baromság. Nem szabad semmit ráhagyni már a kicsi gyerekre sem. Egy könyvben olvastam, hogy 3 éves kor után már késő. Szerintem is.

2017. júl. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

4-es valaszolo irt hatalmad baromsagot. Nem novik ki, nevelni kell oket. Azert van a szulo. Tudom, sokan vannak ugy vele, mint 4, hogy a gyerek csak "dackorszakos" es ez normalis, ezert elviselhetetlen ki gorcsoket hordanak a homokozoba, bolcsibe, oviba, es le se tojjak a viselkedeset.

Erdekes, en fiam nem ilyen, sot, baratnoim gyerkocei kozul egyetlen egy csinal agressziv dolgokat, de az anyukaja probalja leszoktatni.


A gyerekek jelleme nem egyforma. Amelyik hajlamos az agressziora, annal ezt a viselkedesformat csirajaban el kell fojtani, hogy kesobb ne legyen rosszabb.


Sajnos ismerem 4-es hozzaallasat, volt oviban olyan gyerek akinek az anyja cs eszik nevelni a kis agresszorjat mert egyszerubb abban hinni hogy majd elmulik mint kicsit foglalkozni a problemaval, de az a gyerek mar 8 eves (keteves kora ota ismerjuk) es egyre elviselhetetlenebb.

2017. júl. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
#4-es: Az látott könyvből gyereket, aki azt hiszi, hogy kinövi. Nem, nem növi ki. Csodálkozhatsz majd, amikor később csak még jobban elfajul a helyzet. Mi a fenének változna meg egy gyerek MAGÁTÓL, amikor azt látja, hogy a viselkedésével mindenki meg van elégedve, mert ez a "dackorszak" meg stb? Létezik dackorszak, de attól még nevelni kell a gyereket, mert egy undok kis görcs lesz belőle.
2017. júl. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
1-es vagyok. Természetesen nem magától változott mostanra, nagyjából ugyan úgy reagáltunk a dolgaira mint amiket a 3-as ír. Azért nem részleteztem, mert nem ez volt a kérdés, gondoltam mindenkinek egyértelmű, hogy egy gyereket nevelni kell. Miért lettem lepontozva?
2017. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!