Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire szamit a gyereketek...

Mennyire szamit a gyereketek alvasaban a szoba besotetitese?

Figyelt kérdés
Mennyire sotetitetek be es foleg nem az elalvas erdekel, hanem az alvas hossza (az is foleg reggel).
2017. júl. 16. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Semennyit. Télen, nyáron, világosban, sötétben nem alszik 6-nál tovább.
2017. júl. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
A kicsik nagy része fél a sötétben, ilyenkor kislámpa, félhomállyal.
2017. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyémeknek sokat számít. Nappalra sosem sötétítek be teljesen, éjjelre igen. Nagyon jó alvók, ha adottak ezek a körülmények. Világosban nehezen alszanak el, de reggel nem zavarja őket, ha felhúzom a redőnyt, ha álmosak még, alszanak tovább.
2017. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi csinálhatunk akármit semmi nem változtat semmin. A kislányom 2 éves legkésőbb fél 10 kor alszik el, nagyon ritka esetben, de általában este 20:45-21:00 között van lefekvés és már alszik is, elég könnyen alszik el szerencsére, de másnap legkésőbb 6 óra és fél 7 között ébred, nagyon nagyon ritka esetben alszik 7 óráig vele együtt én is, meg a férjem is. Persze mi is eleinte próbálkoztunk azzal hogy a redőnyt teljesen lehúzzuk hogy reggelre ugyanúgy sötét legyen hátha tovább alszik, férjem direkt ezért szedte ki az ajtó üveget és rakott be helyette falapot hogy ezzel is megszüntessük a kívülről bejövő fényforrást és csak egy halvány éjjeli fény világításunk volt hogy ha esetleg ki kell mennünk ne essünk hasra.

Mivel ez sem működött mert a gyereknek is van időérzéke nem is akármilyen így gyakorlatilag feladtam ezt a dolgot így már nem is engedjük le a redőnyt teljesen éjszakára sem, ezzel több levegő jön be főleg így nyáron, meg persze kint a házunk előtt van a közvilágítás is ami elég sok fényt juttat be a szobába így gyakorlatilag az az éjjeli lámpánk ami nem is baj, mert a gyerek is könnyebben elalszik hogy bejut némi minimális fény, meg én is valamiért nyugodtabban tudok pihenni. A páromnak meg mindegy mert ő teljes fényáradatban is képes elaludni, vagy teljes sötétségben is, ő szerencsére sötétbe is jól tud közlekedni

2017. júl. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk számít. Napközben is csak úgy alszik két órát, ha be van húzva a sötétítő függöny és be van csukva az ajtaja.

Az esti alvásnál is számít a reggeli időkre. Mivel hamar világosodik, hamarabb is kel ha világos van.

Reggel 8-ig elalszik így a félévesem.

2017. júl. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
napközben nem sötétítettem neki, max behúztam a sötétítő függönyt, ami világosbarna, inkább csak kicsit felfogja a fényt, de bőven 'világos' van. Először azért kezdtem így, hogy tudjon fényben is aludni, mert én nem tudok, másrészt meg megszokja, hogy du. csak kicsit alszunk :) este be van sötétítve, de lukacsosra van engedve a redőny, így reggel félhomály van
2017. júl. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!