Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Léteznek ilyen játékok?

Léteznek ilyen játékok?

Figyelt kérdés

Egy 6 éves fiúnak és egy majdnem 2 éves lánynak, akik eszméletlenül ingerszegény környezetben élnek, a szülők nemhogy nem viszik őket sehova (templomon kívül), de még otthon sem játszanak, foglalkoznak velük, még a gyerekműsorokat is elkapcsolják, amint hazaérnek. Kertjük alig van valami, ott nem sok mindent lehet csinálni.


Olyan játékokat szeretnék venni nekik, amikkel egyedül el tudnának játszani, nem elektromos, legjobb lenne, ha még elem sem kellene bele, mert tudom, hogy úgysem lesz kicserélve, de gondolom ez már túl nagy kérés. Valami olyat keresek, ami elég hosszú ideig lefoglalhatná őket, nem foglal sok helyet, és ha a lányé szétszedhető, akkor sem veszélyes rá.


A fiú szeret focizni, fogócskázni, néha házi feladaton kívül összeadásokat, kivonásokat csinál, nagyon ügyes benne, bár ettől mégis valami aktívabbat szeretnék. Ipaden néha játszhat, de nem folyamatosan (mondjuk ez persze érthető), tehát hasonló dolgok nem lesznek jók. Valami tetriszféleségre gondoltam, csak attól izgalmasabbra.


A lány szeret rohangálni, dolgokat egymásba rakni (igen, egy kicsit le van maradva a korához képest...), mindenfélét felfedezni, ezeken kívül viszont minden nap más érdekli.


Abban biztos vagyok, hogy minden kritériumnak megfelelő nem lesz, de mit tudnátok ajánlani, amivel ellennének egy ideig szegények?


2017. júl. 21. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A kisfiúnak esetleg Lego vagy Playmobil? Még a Jenga jutott eszembe, a Rush hour (mikor úgy kell tologatni az autókat az alapon, hogy utat nyiss közöttük. [link] ) esetleg az az operálós játék ami berreg ha hozzáérsz a széléhez. Bár az utolsó elemes, de én szerettem ennyi idősen.

A kislánynak gyurma, az fejleszti a kreativitást meg multifunkcionális is, vagy homokozókészlet, valami építőkocka.

Hát nem írtad milyen értékben, de remélem tudtam azért segíteni. :) De amúgy nagyon rendes vagy, sok sikert!

2017. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát, nem szeretnék túl sokat költeni, de ezek beleférnek.

Nagyon jó ötletek. Köszönöm, sokat segítettél!

2017. júl. 21. 21:54
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagyok a játékárakkal képben, de olcsóbb kategóriában a kisfiúnak: esetleg kis figurák, pl műanyag játékkatonák, állatkerti állatok, de tök egyszerű dolgokra is gondolhatsz, pl kérhetsz ismerőseidtől megunt is dobozkákat, ami szebb kivitelezésű, pakolsz bele színes, és szebb gombokat, a 6 éves kincsesládának is megélheti...


Bár kérdezd meg a gyerekeket előtte az ötleteidről, szerintem!


Én nem bíznám a véletlenre, nem biztos, hogy a meglepetés jó volna, ez esetben.


Mindkét gyermeknek kis "gyömöszölős" állatkákat is vehetsz, nem muszáj plüsst, olcsóbbat hátha kapni, esetleg mások megunt játékait összegyűjteni, megkérdezel rokont stb.


Konstrukciós játékból valami olcsó kategóriás?


Sajnos az a baj, tényleg nem ismerem a mai árakat és játékmárka trendeket, divatot. Ha megnézek egy új, mai játékot, van róla meglátásom, pszichológiai szempontból is, viszont nem vagyok mostanság játékok közelében.


Könnyebben tudnék interaktív, közösségi gyermekjátékokról ötletet adni, főleg, amelyek nem igazán eszközigényesek. Ellenben játékszerekről kevéssé. De hátha adtam valami ihletet én is ezáltal...


Jól értelek, ugye, hogy a gyerekekkel nem nagyon foglalkoznak otthonukban a felnőttek, és kortársakkal se nagyon találkoznak otthon?

2017. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!