Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "XY-nak ezt ne mondd el! "...

"XY-nak ezt ne mondd el! " Szerintetek normális egy kicsi gyereknek ezt mondani?

Figyelt kérdés
Egy 3 és egy 6 évesről van szó. XY-ról sértő dolog hangzik el (inkább csak a nagy érti), és anyuka ezt mondja nekik. Ez RENDSZERESEN ismétlődő dolog náluk. XY-nal hetente legalább egyszer vagy többször találkoznak, nyáron például 2 hetet is vannak vele. Még annyit, hogy elvileg nem nekik mondja, hanem meghallják ilyenkor, bár ironikus stílusban a gyerekek felé is közöl ilyeneket.

2017. júl. 29. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Ennek úgyis az lesz a vége, hogy az egyik gyerek be fogja nyögni hogy kééépzeld, XY, Anya azt mondta, ne mondjuk meg neked, hogy egy izé vagy! Aztán lehet égni, mint a Reichstag. 3:)
2017. júl. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mióta szégyen a stílus arra nézve, akinek mondják.
2017. júl. 29. 17:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukára gondoltam, hogy égni fog. Ilyet nem érdemes kicsi gyerekeknek mondani, mert úgysem tudnak titkot tartani, és tuti lebukás. :)
2017. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát titkot nem tudnak tartani, sőt! Én viszont kicsit taktikázom. Semmit sem mondok anyukának erről, amikor visszahallom a dolgokat. Így azt gondolja, hogy tényleg nem mondanak nekem semmit. És mivel én nem reagálok erre semmit, nem kommentálom, így a gyerekek semmit sem tudnak mondani, hogy "de elmondtuk és azt mondta XY, hogy..." Így még egy ideig biztosan tudom, hogy mivel mocskol a gyerekeknek és másoknak. Gondolom, ha mondják is esetleg otthon, hogy az egyikük elmondta, akkor nem hiszi el az anyjuk, mivel én erre nem lépek se a gyerekek előtt, se a szemébe.
2017. júl. 29. 17:50
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Ja értem, te vagy az új anyuka, és a régi ribizik. Ezer éves történet, nem kell ezen pörögni. :)
2017. júl. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Hú, de ravasz vagy! ;)
2017. júl. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Biztosan nagyon vicces, kár hogy nekem nem az. Azért a gyerekek lelkét ilyennel megfertőzni, elég érdekes anyai hozzáállás. Aggódni, nem aggódom annyira, mivel szinte a gyerekei is hülyére veszik ezeket a dolgokat, inkább mint érdekes sztorit mesélik. Ettől függetlenül utolsó, kifejthetted volna akár a kérdésemre is a véleményed...
2017. júl. 29. 20:01
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedre úgyis csak egy helyes válasz van. Azt minek leírni?

A véleményem pedig úgysem érdekel, szóval...

2017. júl. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Javult azóta a helyzet?
2018. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!