Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerek 6. szülinapján...

A gyerek 6. szülinapján szabadságot kivenni butaság?

Figyelt kérdés
A gyerekem szülinapján szeretnék szabin lenni, a férjem szerint hülyeség csak a szülinap miatt otthon maradni. Értelmesebb dologra kell kivenni a szabit. Azt ezekután nem is mondtam neki, hogy elvinném a barátnőjével játszóházba vagy ilyesmi...egy görbe nap lennne... Szerintetek?
2017. aug. 2. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Amióta dolgozok (tizensok éve) minden évben szabit vettem ki a SAJÁT szülinapomra, mert "megérdemlem". :)

Na most nem nagyobb hülyeség a gyerekére kivenni, elvégre őt jobban szereti az ember, mint saját magát.

2017. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Bocs, fogalmam sincs, én kivenném-e, úgyhogy mázlista vagyok, hogy március 15-én szültem. Mindenesetre érdekel, mit fognak mások mondani, mert nekem 20 szülinap volt munkaszüneti nap...
2017. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Miért lenne hülyeség? Ha van szabid miért ne vennéd ki? szerintem a gyerkőc is örülne neki.

Mellesleg én amióta dolgozom, a saját szülinapomon mindig szabadságot veszek ki :) Ha hülyeség, ha nem. Szóval a saját érzéseidre hallgass szerintem! Ez pont olyan dolog, amiben neked kell, vagyis inkább lehet dönteni mások véleménye nélkül. Az enyémet se kell figyelembe venned :)

2017. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Ezt neked kell tudnod, mennyire fontos aznap "ünnepelni".


Nálunk nem szokás aznap bármit tartani, ha munkanap, akkor reggel boldog szülinappal kezdünk, és ennyi. Majd ünnepeljük, amikor együtt a család.

Sőt, idén a 4. szülinapját a fiam pont a mamánál töltötte. Anyós kérte, húsvétkor úgyis megyünk, had maradjon azon a héten nála. Fiam is szeretett volna. Szombaton amikor hozták, akkor volt buli.

Nem dőlt össze a világ. Oviba meg következő héten vittünk tortát.


Kinél mi a szokás. Van, akinek fontos pont aznap ünnepelni.

Előző években hogy volt? Hogy csináltad?

2017. aug. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

A te szabiddal te rendelkezel, nem a férjed. (Meg persze a munkáltató.)

Ha te ki akarod venni, vedd ki.

Én a páromat is meg szoktam kérni, hogy maradjon a szülinapján itthon. Ha már nagy felhajtást nem csinálunk, legalább egy közös szabadnap legyen.

2017. aug. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nagyon jó ötlet, aranyos dolog. Egyébként a saját szabidat úgy intézed, ahogy akarod.
2017. aug. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem vedd ki es nagyon szep emlek lesz a kislanyodnak kesobb, amikor visszaemlekezik, hogy az o Anyukajanak olyan fontos volt a szulinapja, hogy elmentek ide-oda-amoda. Csodas szokast lehet ebbol kiepiteni, nem is gondolod, hogy megmarad az emberben, akar sok-sok ev mulva is. Ha a ferjed szerint nincs ertelme, akkor o ne vegyen ki :-p Majd ha par ev mulva latja, milyen fontos ez a gyereknek, majd meggondolja magat ;-)
2017. aug. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Én a sajátomra is mindig kivettem minimum azt a napot! A gyerekére meg egyértelműen ki fogom ha nem gyesen leszek. A párom is kiveszi mindig a gyerekére
2017. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Én csak akkor venném ki, ha hétvégén nem tudjuk rendesen bepótolni, de ettől függetlenül egyáltalán nem tartom butaságnak.
2017. aug. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
ha sok szabid van akkor vegyél ki ha már nincs sok akkor tartalékolnám inkább olyankora amikor muszáj kivened szabit ovi miatt vagy ha iskolás lesz most akkor a szünetekre illetve én a páromal együtt veném ki .
2017. aug. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!