Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 3 éves a gyerek és még...

Lassan 3 éves a gyerek és még nem beszél?

Figyelt kérdés
Milyen szülőre vall, akinek a 2 és fél éves gyereke egy szót tud kimondani mást nem? A nagyobbik gyerek aki már oviba fog menni az is kevésbé tud beszélni. A kisebbik gyerek ráadásul nem szobatiszta. Hogyan értessem meg a szülővel hogy tanítsa a gyerekeit? Vagy az ilyen szülő reménytelen?

2017. aug. 4. 12:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Uhh... Neked nincs gyereked, ugye? Ahány gyerek, annyi fejlődési ütem és annyi igény. Lehet, hogy nem beszél, de talán ügyesebb másban, mint a társai. Ez nem a szülők hibája. Különben is úgy nevelik a gyereküket, ahogy ők a legjobbnak ítélik, ne törj pálcát felettük.
2017. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Most akkor 2,5 vagy 3 éves? Nem mindegy.
2017. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekem, mert még fiatal vagyok, de mikor csak leül és kakil egyet a szobában vagy bárhol ahol jól esik a gyereknek az már igen furcsa. Tudom hogy van aki későn tanul meg beszélni de ilyet még nem láttam hogy lassan 3 éves a gyerek és azon kívül hogy anya, apa mást nem tud mondani. Nekem azt mondták ilyenkor már orvoshoz kell fordulni a gyerekkel.
2017. aug. 4. 13:02
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

Mi foglalkoztunk rengeteget a fiunkkal, mégis alig beszélt 2,5 évesen. Aztan akkor nekiindult es be sem all a szája. Rengeteg mondókát elmondott onnantól magától.

Mi voltunk vele pedagógiai szakszolgalatnal is. Az okát a lemaradásnak ők is csak találgatták. Végül azt mondták, hogy a sok felsőlégúti betegség lehetett az oka.

De ha valaki azzal jött volna, hogy foglalkozzunk vele, meg meg akarta volna értetni velünk, hogy tanítsuk, hát nem lettem volna kedves.

2017. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
A fiam négy volt, mikor végre elkezdett beszélni. Ez nem tanítás kérdése te ostoba. Ne dumálj bele a nagyok dolgába, maradj meg a homokozó lapátnál.
2017. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Mondom LASSAN 3 éves nem azt írtam hogy 3 éves. Olvass. Köszi.
2017. aug. 4. 13:03
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

Az h 2,5 évesen nem beszél, és nem szobatiszta teljesen mormális.

Mondom ezt úgy h a 2 évesem már szobatiszta és beszél is. Az ő gyereke ilyen, az enyém olyan.

Biztos van amiben az övé ügyesebb az enyémnél.

Neked meg semmi közöd hozzá.

Amiről pedig semmit nem tudsz, ne szólj bele!

2017. aug. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%
A 2,5 meg nem lassan 3 éves, hanem fél év múlva. Te meg tanulj meg számolni!
2017. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%

Rokoni kapcsolatban vagy a családdal? Vagy szomszéd?

Ne ítélkezz!

Most a szülőket kéne szapulnunk vagy a gyerekeknek segíteni? Te mit szeretnél, milyen célzattal írtad ki a kérdést? (logoépdus)

2017. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Úristen!

HAGYD BÉKÉN!!!!!!


Fiam is kb 3 évesen kezdett beszélni úgy, hogy 2,5 éves korától bölcsibe járt.

És 2 hónappal a 3. szülinapja előtt lett nappalra szobatiszta.


"Hogyan értessem meg a szülővel hogy tanítsa a gyerekeit? Vagy az ilyen szülő reménytelen?"

Ez nem tanítás kérdése, hanem agyi érettségé. Mármint a gyerek érettségének kérdése.


No meg a tied. Inkább nem írok véleményt rólad... Te vagy a reménytelen.


Ja, a fiam áprilisban múlt 4 éves , éjjelre is szobatiszta már, és gyönyörű mondatokban, választékosan beszél, minden hangot ("r", "l"...stb) tisztán ejt...

2017. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!