Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra szoktatásban...

Szobatisztaságra szoktatásban kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

3 éves lesz októberben a kisfiam, szeptembertől kezdené az ovit, de egyelőre nem fogja. Sajnos még csak rá sem akar ülni a bilire, nem jelzi ha pisilni kell, a Wc-szűkítőre sem ül rá.

Kint le szoktam venni róla a pelust, akkor sem jelzi ha bepisilt, csak észreveszem. Tudnátok valami tanácsot adni mit csináljak? Tudom hogy idegrendszeri érettség, de akkor is hátha van valami ötlet. Levegyem pl róla egész napra, idebent is a pelust? És akkor hátha zavarni fogja?


2017. aug. 7. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
A nappali szobatisztaság nem az idegrendszerrel kapcsolatos. Az az éjszakai. Nappal szépen meg kell beszélni, hogy szóljon, illetve minden ivás után, indulás és alvás előtt is rátenni a wc-re. Ha azt mondja, nem kell, akkor is. Fog az jönni! :)
2017. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom idegrendszeri érettség az, hogy szól-e hogy pisilni kell, az éjszakai szobatisztaság pedig hormonális érettség. A baj az hogy nem akar ráülni, meglátja és elszalad hisztikézve, erőltetni meg nem lehet a ráültetést...
2017. aug. 7. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit mond, fél tőle, miért nem akarja?

Beszélgettek róla?

2017. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem is beszél, ami szinten összefügg a szobatisztaság hiányával. Járunk beszédfejlesztésre. Szavakat mond, de a beszélgetés még nem megy...
2017. aug. 7. 14:07
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Semmit nem tudsz tenni, ha nem érett rá.

Írod is, hogy van, amiben el van maradva, tehát lehet, hogy ebben is. Már pedig akkor ilyenkor ezzel számolni kell, hogy nála nem fog időre kialakulni a szobatisztaság.

A szobatisztasághoz semmilyen praktika nincs, ha a gyerek megérik rá idegrendszerileg (mert bizony ez azzal összefügg), akkor felismeri az ingert, azt időben jelezni tudja, illetve ha kell, akkor vissza tudja tartani. Ez az érettség. Amennyiben ő ezekre nem képes, akkor sajnos a fejére is állhat az ember, azon kívül, hogy leveszed a pelust és mindenhová oda fog produkálni, ahol van, te meg csak takarítasz és mosol, annak semmi értelme nincs.

2017. aug. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor ne erőltesd, és ne hagyd pucéran hogy folyamatosan bepisiljen, mert annak semmi értelme.

Hagyd szem előtt a bilit, néha engedd be magadhoz ha pisilsz, néha mond el hogy mire való, és ennyi.

Egyébként az oviban lehet tetszeni fog neki a pici wc, és hamarabb rászokik :)

2017. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nyáron szoktattam rá, le a pelust – nem fázik meg - aztán mikor észrevettem hogy indul a pisi, gyorsan rá a bilire, és így szépen berögzült neki is, hogy figyeljen rá.
2017. aug. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!