Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónaposan korai még elkezde...

16 hónaposan korai még elkezdeni a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 8. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Bilizni akar?

Lányom 19 hónapos, most kezdi hogy bugyit kér, meg a bilin, wc-n ücsörög.

Konkrétan nem nevelem, hanem hagyom csináljon amit akar --> legyen bugyiban vagy ücsörögjön 20 percig a bilin ha akar. De konkrétan nem nevelem, nem is tudom hogyan lehetne, mert egy csomó mindent ért, de azt még szerintem nem tudják, hogy na szóljál ha pisilni kell. :)

Fiam az 2,5 évesen lett szobatiszta, őt sem neveltem, hanem akkor mutatott érdeklődést és szerencsére 3-4 nap alatt teljesen szobatiszta lett.

2016. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen az.

És olyan nincs, hogy szobatisztaságra "nevelés".

Előbb érik meg rá a gyerek, aztán lesz belőle szobatisztaság, nem fordítva!

Szóval amíg nem ismeri fel időben az ingert és nem jelzi, hogy kell neki, márpedig gondolom 16 hónaposan ezt nem teszi meg, addig meg semmi értelme, mert úgysem lesz eredménye.

2016. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen-igen.. A szó nem helyén való mint nevelés! Helyesebb a szoktatás! :)
2016. ápr. 8. 16:02
 4/16 A kérdező kommentje:

Hát jelzi ha pisilnie kell. Vagyis amikor már pisil:)

Azt is tudom mikor kakil.:) de hát akkor ugye nem rohanhatok vele a wc-re ledobálva róla a pelenkát, ruhát. :)

2016. ápr. 8. 16:05
 5/16 anonim ***** válasza:
A kakilást első naptól láttuk a fiunkon, a pisilést csak később, de ez nem jelent semmit, ez nem lépcső a szobatisztasághoz. Az lenne jel, ha szólna előre. Én nem erőltettem ennyi idősen még, nem szoktattam, abszolút feleslegesnek éreztem. Maga kezdte jelezni, hogy pisilnie kell vagy kakilnia, de pl kakiláshoz ő már nagyon hamar elvonult, de feleslegesnek éreztem, hogy amikor már neki áll, akkor megzavarjam vetkőztetéssel.
2016. ápr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Korai.
2016. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én anno viccből ráültettwm a bilure még egy éves sem volt. Pont belekakált. Minden reggeli után kakált akkor tájt. Rá is ültettem. Ő nagyon hamar beszélt mondta hogy kaka. 14 hónapos korától igy nem volt kakis pellus. Pedig nyugodtan lehet ismertetni a bilt a gyerekkel. Nem kell eröltetni de még az is lehet hogy tetszene neki!
2016. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahány gyerek annyi féle.

Ha fogékony rá, nem erőltetésnek érzi, akkor szerintem próbálgathatjátok.

Nekem 3 gyerekem van. Az első 9 hónapos volt, mikor az unokatesóját tesóm szoktatta bilire, és ő is mindig mászott oda, hát raktunk oda neki is bilit és ő is hamar rászokott a bilire. Rendszerré vált már viszonylag hamar, 10hós korától, hogy a reggeli ébredés után és délutáni alvás után biliztünk vele, és rendszeresen belepisilt-kakált. Napközben többet nem biliztünk, de volt, hogy jelzett, szólt, hogy biiii- akkor hoztam. 2éves kora után 1-2hónappal lett éjjel-nappal szobatiszta, és ágytiszta. Naponta csak 2-3db pelenkát használt el, nagyon költségtakarékos gyerek volt. :)

A középső gyerekemet akárhogyan is akartam a bilire ültetni ő erőltetésnek, szenvedtetésnek érezte, sosem akart ráülni... 2,5éves elmúlt már és semmi hajlandóságot nem mutatott a bili iránt. Kerek 3évesen lett szobatiszta és ágytiszta.

A legkisebb szintén- hallani sem akart a biliről. Ő is 3évesen szokott le a pelenkáról. Vele sokat próbálkoztam 2éves korától. Volt havonta 1-2nap mikor elkezdtem a próbákat, levettem róla a pelenkát... de semmi sikerélmény nem volt. Februári születésű és majd három évesen karácsonyra egy nagy csomag pelenkát raktam be neki a fa alá. Persze volt más is, de elsőnek azt kapta meg, nagy örömködve, hogy júúúj de szép pelenkák.. nagyon ki volt akadva. :) Január végén mondtam neki, hogy ha nem szokik le a pelenkáról szülinapjára is pelenkát fog kapni. Erre 2nap múlva már teljesen szobatiszta volt. Érett volt már rá, csak nem akart megválni tőle, de emlékezett a karácsonyi pelenkás ajándékára és a nagy csalódásra és így pont jókor mondtam neki a jó mondatot- és egyik pillanatról a másikra leszokott róla. :) Rögtön szobatiszta ágytiszta lett, éjjel-nappalra.

2016. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szobatisztaságra nem lehet egy gyereket nevelni, majd ha megérett rá akkor elhagyja a pelust, ne szabad erőltetni :)
2016. ápr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Tényleg gyereke válogatja . Van amelyik korán érik és van h későn . Hagyni kell időt neki rá .
2016. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!