Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet az oka, ha harmadikos...

Mi lehet az oka, ha harmadikos kisfiamnak nincs barátja?

Figyelt kérdés
nem jövök rá :(
2017. aug. 9. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
lassan itt a szeptember..kérdezd meg az osztálytársait!
2017. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Oviba volt barátja?


Nem biztos, hogy benne a baj, és még alakulhat.

2017. aug. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért más, mint a többiek (pl. okosabb, vagy más dolgok érdeklik), vagy már kialakult barátságok közé csöppent, stb.
2017. aug. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Óviba sem volt.

Elsőben az az osztályban nemigen ismertek egymást a gyerekek kezdéskor, nem voltak klikkek.


Pedig közvetlen, nyitott gyerek.

2017. aug. 9. 13:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem is játszik a többiekkel?

Azt gondolom, ebben a korban még elég jól jön, ha a szülők is segítenek „ápolni” a barátságokat (no és jó példát mutatnak, hogyan is kell azt tenni), így ha van olyan gyerek, akivel elvan, akkor a helyedben megpróbálnék sulin kívüli programot szervezni vele.

2017. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De, játszik, csak nem hívják el sehova.

Én nem tudok bejárni a suliba a munkaidőm miatt,ezért a szülőket nem ismerem.

2017. aug. 9. 14:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor hívjatok ti gyerekeket.
2017. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Talán nem elég kreativ.nincs játekötlete a többiekkel nem motivál senkit maga mellé, egyke játékot játszhat, nincs fantázia hogy pl valakivel versenyt dobjon kaviccsal vagy fára másszon rejtekhelyet mutatni vagy szurkot égetni nagyitoval ami vonzaná a többieket
2017. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Talán nem elég kreativ.nincs játekötlete a többiekkel nem motivál senkit maga mellé, egyke játékot játszhat, nincs fantázia hogy pl valakivel versenyt dobjon kaviccsal vagy fára másszon rejtekhelyet mutatni vagy szurkot égetni nagyitoval ami vonzaná a többieket."


Off:Ne haragudj, de jó nagy hülyeséget írtál kedves utolsó. A kreativitásnak mi köze van annak, hogy nem akarnak egy gyerekkel barátkozni? Én 9 évesen nem voltam az osztály közepe, ezek az ökörködések sosem érdekeltek és vonzottak.

Mi az hogy "nem motivál" arra valakit egy 9 éves gyerek, hogy barátai legyenek? Eleve utálom ezt a modoros "motivál" szót, de nehogy már a gyerek bűnös legyen azért, mert nem olyan, mint az osztálytársai - ami messze nem az átlag - mert az átlag több kortársból tevődne ki, 20-25 9 éves pedig nem fedi le ezt.


On: Kérdező, nem kell kétségbeesni még csak 9 éves, fog még nagyon is változni, főleg 2-3 év múlva kezd el.

2017. aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak sem volt, sokszor volt egyedül, néha azért belekeveredett valami közös játékba. De Ő igyekezett elhatárolódni inkább.Nagyon szelíd gyerek volt, két nővérrel itthon.

Felsős ahogy lett, bár nem szeretett focizni sem, de valahogy rábeszéltem, nem volt kötelező, hogy próbálja ki a focit. Beíratkozott, nem járt sokáig, de valahogy bátrabb lett.Azért volt 1-2 fiú, akiket otthon emlegetett, bár nem voltak barátok.

Születés-névnapján rendeztem otthon bulit, és meghívhatta akiket akart.Sőt mivel a szülők hozták el a gyereküket, velük is tudtam erről beszélni.Hétvégente kialakítottuk, hogy 2-3 kisfiú hol nálunk, hol náluk összejárt játszani.Hetedikben meg rákattant pár kislány, velük volt legtöbbet.Jöttek ők is, hívták, stb.

Középiskolában már inkább az volt a baj vele, túl bandázós lett, a tanulás rovására, folyton együtt volt haverokkal.Szóval finoman lehet neki segíteni,de nem kell megijedni.

2018. okt. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!