Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti minden este olvastok mesét...

Ti minden este olvastok mesét 3-4-5 éves gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Ha nem minden este, kb hetente hányszor? Van akinek erre se ideje, se kedve nincs?
2017. aug. 9. 12:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%

Én bevallom őszintén, hogy nem olvasok neki minden este. Egyedül nevelem (4 éves), napi 8,5 órát dolgozom, este a házimunka után megfürdetem, ágyba teszem, és van, hogy előbb elalszom, mint ő... Sajnos. Nagyon fárasztó ez a folyamatos mókuskerék.

De ha tehetem (heti 3-4x) olvasok neki, rengeteg könyvet vettem (Boribon, bár ezt már lassan kinövi, Bogyó és Babóca, és az autós-vonatos könyvek jöhetnek minden mennyiségben), szívesen hallgatja is a meséket, de van, hogy én találok ki neki valamit, amibe ő is beleszőheti a saját kis gondolatait, ezt is nagyon szokta élvezni.

Lehet, hogy emiatt rossz anya vagyok, de hihetetlen szókincse van, nagyon szépen beszél, hosszú verseket is el tud mondani, szóval nem feltétlenül érzem, hogy baj, amiért erre nem mindig jut időnk/energiánk.

2017. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
47%
4 éves, 2x próbáltam meg neki olvasni, először kb 3 mondatonként más mesét kért, a másodiknál rövid időn belül horrorba ment át a story, úgyhogy nem is folytattam...
2017. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
47%
Nem, és változtatni fogok rajta. Régebben minden este meséltem, mostanában sokkal gyakoribb, hogy cd-ről, pendrive-ról hallgat meséket. Nekem is hiányzik az összebújós mesélés. Már elmúlt 5 éves.
2017. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

Bár most már idősebb, de minden este meséltünk neki ilyen korában. A férjem fejből is remekül tud mesélni (nekem ez nem ment), így ő ezt váltogatja az olvasással.

Szerencsére mindig volt időnk erre, az persze előfordult, hogy kedvünk épp nem lett volna, de megerőltettük magunkat, mert nagyon szerette (és szereti!) a mesélést.

Mondjuk olyan is volt sokszor, hogy elbóbiskoltam közben, és a gyerek szólt, hogy valami tök másról hadoválok. Bezzeg ő sosem aludt el mese közben! :)

2017. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%
Még nincs 3 éves a nagy és a pici megszületéséig (3 hónapos) minden este olvastam. Most nem érek oda csak egy kis éneklésre, simire, de vissza fogjuk hozni. Most napközben szoktam neki olvasni.
2017. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden este olvasok vagy a férjem.
2017. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%

Kb 2,5 éves kora óta igen.

Kedvence az Anna,Peti és a Boribon. (nekem is, mert rövidek)

Most 4 éves. De van amikor már nincs erőm mesélni, vagy késő van, akkor azonnal villanyoltás, és mivel mindig mellette fekszem, amikor elalszik, akkor kitalált mesét mondok neki fejből. Ő a "főszereplő", és ő találja ki, hogy mi lesz a mese témája. (néha jól megdolgoztat, pl "Dani és a hűtő". na erre találj ki mesét... :-))


És könyvtárba is járunk, ő választja ki, milyen könyvet hozzunk ki, azokból mesélek.

2017. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
44%
3,5 éves, igen minden este olvasok neki. Ő választja a könyvet amit akar épp.
2017. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

2,5 éves és 4 éves a két gyerekünk.

Minden este olvasunk nekik,általában én.

Vagy Boribon;Bogyó és Babóca;Anna,Peti és

Gergő;Thomas a gőzmozdony stb.

2017. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
A férjem olvas nekik már évek óta minden este (nálunk a kicsi 5 éves). Általában könyvből, de ha kérik ő is szokott fejből mesélni (szerencsére tud, mert én nem). Ez max nyaralásnál marad el.
2017. aug. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!