Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves alvási problémában...

2éves alvási problémában kérhetek segitséget?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves fiacskám, aki nagyon okos, ugyes, értelmes gyerek.

1-2 honapja rátort az az uj szokás hogy nem mindig akar nappal aludni. Van hogy reggeltol estig nem alszik és semmi baja jol elvan, nem nyugos. Majd màskor pedig van olyan napunk hogy dèl-1-2 nem álmos. Oké. Gondolom magamban ismét egy nem alvos nap. Majd 4-5 korul a fáradtságtol és álmosságtol hisztis lesz, visitva sir, szinte megse lehet nyugtatni, majd kidol és alszik. Persze olyankor este 11ig nem álmos.

Mit csináljak ? Amikor aludnia kellene nem álmos, csak vergodik az ágyban, utána meg vagy kidol vagy jol birja a napot. Nem tudom eldonteni èpp milyen napja lesz. Tanácsot kērek.


2017. aug. 12. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Tenni nem tudsz sokat, azért ilyen, mert lassan kinövi a délutáni alvást, de még nem nem egészen jön ki anélkül. (VAN sok olyan gyerek, akinek már két évesen nincs szüksége a délutáni alvásra!)

Ezért van, amikor kevésbé fáradt és kibírja estig, aztán pár nap alatt felgyülik az alváshiány és valamikor kibukik.


Megpróbálhatsz az alvásidöben valami nyugodtabb elfoglaltságot keresni neki - rajzolás, könyvnézés, vagy amit szeret -, azzal kicsit pihen, és könnyebben átszokik az új rendszerre.

Idövel - pár hét alatt - beáll az új rendszer nála, lehet, hogy este korábban elalszik, addig meg ki kell bírni.

2017. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted ne eroltessem a dèli alvást ? Már arra is gondoltam hogy reggel felkeltem 7kor (8-9 kozott kel alapbol) és akkor hàtha konnyebben elalszik ebéd után. De ez megint ilyen nyakatekert megoldás. Mert lehet akkor sem sikerulne mindig elaludnia. Neki kevesebb alvás kell, tolem orokolte énsem aludtam, oviban sem soha. Csak olyan rossz látni mikor igy kikel magábol :( Remélem elm
2017. aug. 12. 17:36
 3/6 A kérdező kommentje:
*remèlem elm
2017. aug. 12. 17:36
 4/6 A kérdező kommentje:
Remélem elmulik, megszokja a nem alvást és rendezodnek a dolgok.
2017. aug. 12. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt nálunk is a lányommal.9 körül kelt,2- kor sem tudtam még ágyba parancsolni.5 körül már nyűgösködött,de csak 7 óra környékén engedtem lefeküdni.Nálunk a bölcsi oldotta meg a problémát.Fél 7kor kel,így a bölcsiben és otthon is délben alszik.
2017. aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Neki sem minden napja ugyan olyan, van amikor jobban elfárad, többet mozog, többet van levegőn, változik az időjárás...
2017. aug. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!