Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Grande Punto hideg...

BAAT kérdése:

Fiat Grande Punto hideg indítás problémában kérek segítséget. A jelenség: az első hideg indításnál csikorgó hang hallatszik 1-2 mpercig, mintha megcsúszna az ékszíj. Nem indítom "túl", nem kerregés, csikorgás. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Az cserélve lett, és nem is csinálja további indításkor, sem az 1-2 mperc után. Tehát nem ékszíj lesz.

2016. dec. 20. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pedig valószínűleg az ékszíj nem lett eléggé meghúzva.
2016. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A generátor gerjesztése annyira erős, hogy az ékszíj nem képes csúszás nélkül megforgatni. Indítás után nagy árammal akar tölteni a generátor, ilyenkor visíthat..nekem öt éve visít pár másodpercig, főleg, ha a klíma is be van kapcsolva.


ha tovább feszíted, az sem jó a csapágynak, ha lefújod tapadásjavítóval, az csak pár percig ér valamit.


hagyd a francba, majd megúnja.

2016. dec. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Leginkább olyan hang, mintha az önindítónak lenne valamilyen utóhangja. És csak a hideg indításkor csinálja.
2016. dec. 21. 09:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Kísértetiesen ugyanez a helyzet az enyémmel. Cseréltem én is szíjat, hang megmaradt, de ezen kívül semmi gond nincs vele, sőt már lassan el is múlik mert egyre gyakrabban van az hogy nem nyűszít hidegindításkor. Valószínűleg az önindító az, nem tudom. Megnéztem a kis lendkereket is hogy nem vált-e el a gumibetétje, se nem. Ja, 1.4 8V motor (350A1000).
2016. dec. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Érdekes,mindenkinek télen van ilyen nyűgje viszont jókat lehet röhögni itt a generátor gerjesztésétől kezdve a többi baromságig...

A szarráfagyott ékszíj megcsúszik a szarráfagyott ékszíjtárcsán akkoris ha anyjáig van húzva

2016. dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem, kb tavasz vége, nyár elejére tehető a hang felbukkanása és az a döbbenet benne, hogy az előző szíj szanaszét volt repedve, könnyen hihető volt hogy az a baj, de nem, a vadiúj szíjjal is ugyanúgy csinálja, tök ugyanaz a hang.
2016. dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mint kiderült az önindító kezdett haldokolni, a persely kopott és a szénkefék is, hidegben nem akart visszahúzni a bendix, emiatt volt a zaj. Kicserélték és meg is szűnt a probléma, tehát nem volt köze az ékszíjhoz.
2016. dec. 26. 11:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Két csepp olaj megoldotta volna a problémát,a keményrefagyott zsírtól ragadt be a fogaskoszorúba a bendix.

A behúzótekercs tette volna a dolgát.

Gondolom jól lehúztak anyagilag

2016. dec. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hány kilométer van az autóban?
2016. dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
76 ezer km van most benne.
2016. dec. 27. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!