Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdted csinálgatni a...

Mikor kezdted csinálgatni a kislányod haját? (összekötni, fésülgetni, befonni vagy ilyesmi)

Figyelt kérdés

Anyukám mindig azt mondta, hogy minél előbb kezdjem el csinálgatni a haját, nem is nagy dolgokat kell, csak hogy szokja, hogy foglalkozva van vele, mert később már nem fogja hagyni. Most megszólt egy ismerős, hogy miért ilyen szedett-vedett szegény gyerek, csak mered a haja mindenhova, legalább megfélsülhetném, ha már lusta vagyok megcsinálni, nézzem meg az ennyi idős kislányokat, még az is rendezett legalább, akinek nincs különleges frizura csinálva. Hát rosszul esett, én mindig azt nézem, hogy olyan aranyos babás, hogy nincs megfrizurázva...


Három éves múlt, végül is elég hosszú lenne a haja ahhoz, hogy valamit csináljak belőle, de eddig eszembe se jutott. Most hogy beszóltak akartam, de nem engedi. Tényleg azért, mert későn kezdenék vele foglalkozni? Mit tegyek? Vagy szarjam le, hogy megszóltak?


2017. aug. 14. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg meg se fésülöd? Oké, van akinek későn nő a haja. Az én gyerekeim hajjal is születtek, a lányomnak 3 évesen már hátközépig érő sűrű haja volt. Neki ahogy a suemébe vagy a nyakába lógott volna, elkezdtük a csattok, gumik használatát. Ez kb egy éves kora körül volt.
2017. aug. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 2 éves, és hát 1 évesen már volt pálmafája, ma már parkettától kezdve mindenhogy csinálom neki. Egyébként a szemébe lógna, a sima copfot szétugrálja hamar. Leengedve is szeretem neki, de akkor is elől muszály eltűznöm hogy ne lógjon a szemébe. Bár a 40fokba kicsit kínzás volt ha leengedve hagytam. Egyébként szerintem is kicsit furi mikor egy kislány csupa kóc, de nálunk is elő szokott fordulni, és kb az első ismerős akivel találkozunk szóvá is teszi, én meg szégyenlem magam h tényleg megcsinálhattam volna. Egyébként szard le mert ha rendszeresen foglalkoznál vele is elő fordulhat egy elalvás, egy nyűgös nap mikor nem fogod tudni megcsinálni neki, és akkor is megjegyzik. Szóval ahogy neked tetszik. 😊
2017. aug. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

1 éves, sajnos alig van még haja (illetve sok van, csak nem elég hosszú), pedig én már nagyon fodrászkodnám :D vettem neki egy gumifejes fésűt a rossmannba, néha szoktam úgy csinálni, mintha fésülném (csak ugye nincs mit), nagyon tetszik neki.

Szerintem te is állj neki, és márpedig fésüld meg, kösd össze. Nem kell minden nap, de ha elmentek pl. akkor nem árt. Nem azért, mert megszólnak, hanem mert ha most nem állsz a sarkadra, lobonccal megy majd a suliba is, márpedig azt nem nézik jó szemmel.

2017. aug. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azóta fésülgetem, hogy van mit fésülni. Mivel lányom hosszú dús hajjal született, így születésétől. ;)


1 évesen már bőven "frizurázhatóan" hosszú volt a haja, de mindig a legegyszerűbb, számára legkényelmesebb módon fogtam fel, pl. : szilikongumival szökőkút. Ekkor már muszáj is volt, mert szemébe lógott volna.

Csatokat akkor még nem bírta. Most már időnként engedi, hogy simán eltűzzem, de most se visszük túlzásba. Fonogatáshoz még nyilván nincs türelme, ráér.


Most lesz 2 éves, vizesen a lapockájáig ér a haja, szárazon loknisan göndör, felugrik a válláig.

2017. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm három éves lányának a haja folyton tök így néz ki: (ez nem az ő gyereke, meg ez kisebb is, de a haja kb. ugyanez.)


[link]


Annyi, hogy az övének úgy van forgója, hogy a szemébe nem megy bele, ezért aztán azt hiszi semmit nem is kell vele csinálni. Szerintem tiszta gáz, én mindig azt nézem, hogy tök elhanyagoltnak néz ki, de persze nem mondok semmit. És akkor is így néz ki szerencsétlen kislány, mikor esküvőre vagy valami alkalomra mennek. Vagy mikor fúj a szél gondolhatod. Fel nem foghatom valaki hogy lehet ilyen. Nem is tudom, hogy ez most akkor lutaság, vagy igénytelenség... Vagy lehet ő is azt hiszi milyen babás. Hát nem, nem az. Olyan mint egy elhanyagolt nagylány.

2017. aug. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
én amint megnőtt akkorára a haja, hogy lehetett értelmes copfot csinálni, próbálkoztam. Ez kb 2 éves kora körül jött el. Hát sokszor tiltakozik ellene... De van, hogy megengedi, szerintem attól függ, milyen kedve van.
2017. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagy hajjal született a babám, fésülni első perctől kezdve fésülöm.

5 hónapos kora óta kötök neki kis pálmafát, tűri is. Most 10 hónapos, néha rakok csattot, pálmafát.

Én pont azért kezdtem el időben, hogy szokja.

Nővérem soha nem csinálta a kislánya haját, mert jaj szegény biztos rossz neki, meg biztos kényelmetlen stb. Hát ő is olyan kis csapzott volt mindig a kócos hajával. Most 10 éves, fésülködni kb heti egyszer szokott hajmosásnál, inkább mindig fonva van a haja, mert azzal egy darabig semmit nem kell csinálni.

2017. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Aranyo, babás a kócos haj? :o

Pici korától fésülgettem baba fésűvel épp azért hogy szokja, mert csak egy évesen lett akkora haja hogy picike csatot lehetett beletenni. 3éves, göndör haja van, minden nap hajcsat, hajgumi amit épp szeretne.

2017. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogat mosni sem akkor kezdtünk el amikor már kint volt a fogsora.
2017. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb lányom 3 szál hajjal született, 1 éves koráig nem is sok volt, de fésülve az is volt. A szeméből mindig el volt csatolva. Most 2,5 éves, a lapockájáig ér és mindent ki lehet belőle hozni. Szereti leengedve és frizurázva is.

A pici nagy hajjal született, most 3 hónapos, így még csak fésülködés van, de az első csat hamarosan kelleni fog.

2017. aug. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!