Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovira teljesen alkalmatlan...

Ovira teljesen alkalmatlan bioritmussal mit kezdjek? Fokozatosság vagy drasztikus változás?

Figyelt kérdés

Nálunk ez nem új dolog, de most a nyáron kiteljesedett és ennél jobban még nem csúsztunk el a "normáltól".


3 éves a lányunk és a 28-ai héten indul a beszoktatás, ahova fél 8-ra lekésőbb be kellene érnünk. Nekünk ezt ha holnap kellene csinálni, lehetetlen lenne.


Mivel a párom délután viszonylag későn ér haza és mivel nem vagyunk itthon ülősek, ezért szinte mindig megyünk valahova. Ha máshova nem, akkor legalább a barátokkal, testvérekkel megyünk valami kiülős helyre vacsorázni, ahol lehetőleg játszótér is van a közelben. De van hogy csak a szülőkhöz vagy egymáshoz megyünk. Bár ha itthon vagyunk akkor sem alakul másként az esténk.


Szóval a lényeg, hogy 11, fél 12 előtt nem igazán szokott a lányunk ágyba kerülni. Ez babakorától kezdve hasonló volt. Emiatt a késői fekvés miatt 9, fél 10 előtt nem kel fel. Az ebéd is csúszik így 2-re és délután 4-ig, fél 5-ig alszik, így fent szokott gond nélkül maradni.


A kérdésem az lenne, hogy mivel próbálkozzak először, min változtassak? A gond az, hogy születésétől kezdve így van, fürdeni például reggel szokott, ami most nyilván át kell, hogy kerüljön estére, mivel reggel neki 6-kor kellene majd kelnie így is az ovira.

Ma megpróbáltuk, hatalmas hiszti volt, végig üvöltötte a fürdést és persze le sem akart feküdni 10-kor.

A párom szerint azzal kellene kezdeni, hogy fél 7 fele felébresztem és nem hagyom aludni délig, akármi is lesz. Szerintem meg kellene valami fokozatosság, nem azonnal felrázni 7-kor, mert így tuti nyűgös lesz és azt sem tudja, hogy mi lesz.


Attól legalább nem kell félni, hogy fog majd aludni az oviban, mert már 3 éves, de kb még mindig el tud aludni bárhol, autóban, kezemben, idegen helyen is, ismerősöknél.

Viszont nem tudom, hogy egy hét múlva, hogyan fog ő 9 fele lefeküdni és 6-kor kelni. Ti mit tanácsolnátok nekünk?



2017. aug. 20. 23:51
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%
Drasztikusan holnaptól. Akkor lesz egy hete egy kicsit megszokni. Esetleg megpróbálhatnád úgy kezdeni, hogy holnap aludjon reggel, ameddig akar, ne tedd le délután aludni és akkor korán elalszik este. Így kedden már könnyebben kelthetnéd reggel. Amúgy mindenképp kínszenvedés lesz.
2017. aug. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk nem értem, hogy szándékosan miért kellett így tonkrevagni a gyerek bioritmusat. Egy kisgyereknek nem 11 órakor kell elaludnia éjjel...

A drasztikus módszer lesz a megoldás

2017. aug. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
85%

Ha már használod a bioritmus szót, akkor nézz utána, mit jelent!

Intő jel, hogy szegény gyerek bárhol be tud ájulni, ebből látszik, hogy ez az életmód nem neki való.

Este kilenc körül kell ágyba kerülnie, legkésőbb. Pont azért, hogy a bioritmusa szerint kb. 11-12 között már a mélyalvás szakasza van.


Nem apához kellene igazodnia a családnak, hanem a gyerekhez.

Szomszédban ugyanezt csinálják. Este tízkor még kint visítozik a gyerek az udvaron.

Már iskolás.

Minden reggel meg ide hallani a veszekedést, hogy keljen.

2017. aug. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Csak a te felhívásod miatt megnéztem: "Főbb életfunkciók szakaszos ismétlődése (ébrenlét - alvás)." Számomra ebből áll például egy nap és ez van felborulva nálunk, tehát nem értem, hogy szót hogy nem a jó helyen használtam de mindegy. Sőt, az orvosom azt mondta, mikor nem tudtam aludni, és csak hajnalban tudtam elaludni, hogy felborult a bioritmusom. Szóval szerintem jól használom a kifejezést!


Tehát akkor csak ez lesz a megoldás, hogy hirtelen mindent megváltoztatunk az életében. Fogalmam sincsen, hogyan fogja viselni, ráadásul cumizik is. Ezt engedik az oviban? Szinte állandó jelleggel használja, egy esetleg 1,5 órát van meg nélküle, de amikor feszültebb, nyűgösebb vagy olyan helyen, helyzetben van, ami számára idegen, akkor állandóan kéri és nagyon sír is utána.

De ezt most nem merem megkockáztatni, hogy ezt is egyszerre vegyük el. Vagy lehet az kellene?


Akiknek legkésőbb 9-kor alszik a gyereke, ti hogyan altatjátok? Ti is már akkor lefekszetek aludni? Vagy hogyan? Mert az enyém így is, ha elalszik és én megpróbálok kijönni mondjuk egy félórán belül, általában felriad minden kis neszre. Ti hogyan csináljátok?

2017. aug. 21. 07:38
 5/39 anonim ***** válasza:
78%
Mikor a gyerek megszületett át kellett volna állni a normális életmódra, jól ki lett vele cseszve az biztos. Most persze kapkodsz.. mert eddig nem láttad előre hogy egyszer óvodába fog járni.
2017. aug. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Ez igazán hasznos válasz volt 5-ös! Köszönöm!
2017. aug. 21. 07:52
 7/39 anonim ***** válasza:
77%

Meg egy iskolasnal sem egeszseges ez...de egy picinel plane.

Reggel hetkor ebreszto, reggeli.

Tizorai stb. a maga idejeben, ahogy kell. Ebed is delben, max. fel egykor.

A cumi nem baj.

2017. aug. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Egyébként nem értem, hogy más amikor 40 fokok voltak mikor mentek ki a gyerekkel. Nálunk is van a családban másik 3 éves, és az anyja azt mondja inkább ki sem viszi olyankor, vagy fél órára. Az enyém ha csak félórát lehetne kint megbolondulna a szobában. Így meg hogy 10 fele kelt, az egész eltolódott este simán kint lehettünk, amikor már nem tűzött a Nap és nem volt olyan fülledt meleg. Mert még 6-7-kor is elég meleg szokott lenni. Így meg egész nap a légkondis szobában elvoltunk és csak este mentünk ki. Máshogy szerintem mi nem bírtuk volna.
2017. aug. 21. 07:57
 9/39 anonim ***** válasza:
81%

A drasztikus megoldas a megfelelo mar csak. Ebreszd fel (ha most meg alszik), es tartsd ebren delig, de legalabb 11-ig. Aztan holnap is (keltsd fel 7- 7 korul). Persze ehhez az is kell, hogy hamar fekudjon le.


Hogyan csinaltuk a kanikulaban? 8- ig bevasaroltam + kis jatszoter, aztan max a teraszon 10-ig jatszhattak. Du. 5-tol ujra terasz, majd 6-7-tol ujra a varosban.

2017. aug. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
79%

Reggel mentünk ki, 7-8-kor már kint voltunk és 11 fele már bent, délben ebéd, utána alvás. Hát így.


Este 8-9 között altatunk, előtte fürdés, alvás előtt esti mese (könyv), bent maradunk míg elalszik. Utána halkan tudunk még tévézni, olvasni vagy egyebet csinálni.


Ez a mi éghajlatunkon simán megy. Amikor nyaraltunk és ott 5-10 fokkal több volt, akkor is csak 1-2 órával tolódott a ritmus (eleve +1 volt ebből az időeltolódás).


Drasztikusan csinálnám a helyedben. Kelteném korán.

A cumit mi fokozatosan vettük el, csak 1 éves koráig hagytuk álló nap, onnantól elóbb csak otthon, ha elmentünk nem vittük. 1,5 éves korától caak alváshoz kapta meg és most itt járunk 2 évesen.

2017. aug. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!