Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor mondjuk/mondjátok egy...

Mikor mondjuk/mondjátok egy gyerekre, hogy más?

Figyelt kérdés

Meddig habitus, személyiség kerdése és mikor kell orvoshoz/szakemberhez fordulni vele?

A családban van egy kisfiú, 6 éves (nem megy iskolába majd csak jövőre) és kb olyan szinten van mint egy 3 éves ( van a családomban 4 éves, ő érettebb szellemileg sokkal)

Olyan butaságokat mond, kérdez néha, mindenért sír, nem is sír ordít torka szakadtából ha elesik, ha a körmét vágják, ha a haját.

A keresztlányomnak is volt egy miért korszaka, amikor mindenre megkérdezte miért így van, miért úgy van és ezt 1000x egy nap. Na a kisfiú is ilyen csak ő nem 2-3 évesen hanem még 6 évesen is.

Olyan kérdéseket tesz fel amit egy 2-3 éves. Pl a nagyszülőknél most születtek kiskutyák, mondja nekem, hogy mutassam meg őket.

Megmutatom, mondom neki, hogy látod most mind alszik erre megkérdezi, hogy az anyjuk meghalt? Mondom dehogy halt meg horkol is. Válasz: de horkol o.O Kérdezem tőle, ha meghalt volna szerinted horkolna?

Válasz:és a kicsik meghaltak?

Kb 2 hónap van a kisfiú és az unokatestvére között és ha együtt van a ket gyerek annyira szembetűnő ez a visszamaradotság, főleg úgy, hogy a másik 6 éves kisfiúnak van egy 4 éves testvére és szellemileg még ő is erettebb.

Ez utalhat valami betegségre?

Vagy csak ilyen?



2017. aug. 25. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Az, hogy mi foglalkoztatja, az nem szellemi szint kérdése. Lehet frusztráció, emlék, elhanyagolás, félelem, bármi.


Az ordítás haj és körömvágás közben ... nos, autizmusvizsgálatot javasolnék, s ne legyen igazam.

2017. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Olyasmiket írtál le amikhez hasonló dolgokat csinál egy ismerősöm 3 éves kislánya és őt most épp kivizsgálásokra hordja az anyukája, autista gyanús.

Náluk az első jelek azok voltak, hogy a kislány mindenen ordít, van hogy csak úgy simán sikítozik. Persze nem lehet összehasonlítani a 6 évessel akiről írsz de nekem azonnal az autizmus ugrott be.

2017. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az ordítást úgy ertettem, hogy hangosan sír, bömböl. Megneztem az autizmud főbb tüneteit és ez az indokolatlan sírás ami passzol rá meg az, hogy nem érti a viccet-iróniát, illetve, hogy szó szerint veszi a mondatokat. Nem repked, nem erzékeny az étel színére, szerepjátekozik, felveszi a szemkontaktust stb.
2017. aug. 25. 12:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Így pont nem lehet meghatározni. Szerintem is autista gyanús.

Viszont előfordulhat valóban amit azv1 es válaszoló írt. Nem törődnek vele. Nem tud gemessen szocializálódni. Vmi stress éri. Mennyit van közösségben?

Elég érdekes. Nevelők, dadusok akkor is észreveszik, ha az anyuka esetleg kissé elfogult.

Szval szerintem akik 20 ,30 éve ovónők, azok simán észreveszik, hogy más.

Előfordulhat ,hogy lassabban fejlődik, ilyen is létezik, azok általában behozzák a lemaradást.

2017. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rendesen*
2017. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Én úgy tudom, hogy a gyerek alapból ordít, ha úgy gondolja, hogy számára kellemetlen dolgot csinálnak, piciknél még az arcmosás is ilyen. Hozzá kell szoktatni, és akkor egy idő után eltűri, megszokja. Körömvágás, hajvágás is hasonló lehet, mozdulatlanul kell ülni, a gyerek inkább ficánkolni akar, ez természetes.

Hogy hülyeséget kérdez, az simán lehet elhanyagolás, nem kell egyből arra gondolni, hogy alapból "hülye" a gyerek. Honnan tudna bármit is? Nem úgy születik...

Mondok egy példát. Anyósék se voltak éppen mintaszülők, finoman szólva. Sógornőmmel egyszer beszélgettünk mesékről, fogalma sem volt mi az a hófehérke, csipkerózsika, stb.

Próbáld ki egyszer, ha van időd, foglalkozz vele egy órácskát, tanítsd. Nem mondom, hogy szentírás, de lehet azért nagyjából látni, hogy figyel, érti, vagy olyan mint a sült hal.

2017. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Oviba jár, plusz sokat van az unokatésókkal. Jatszóházban is kb heti 1x, játszótéren heti 2-3 szor.

Sokat foglalkoznak vele a szülei.

2017. aug. 25. 13:15
 8/8 A kérdező kommentje:

Szoktam rá, rájuk vigyázni, pl tegnap is.

Elnondom neki 5x, hogy öltözzön megyünk a játszótérre.

Elkezdi venni a cipőjét ès megkerdezi, hogy most miért kell felvennie?

Meg mondom neki, hogy vegyen fel egy hosszú ujjú felsőt. Rögtön jött, 10 miért? Miért kell felvennie? Miért? Miért?

Lemegyünk és már tök jó idő volt, mondtam neki, hogy leveheti ha szeretné mert már nincs hideg.

Akkor miért mondtam, hogy vegye fel? Miért? Miért? Miért?

Oké elmagyarázom neki ezeket meg elmondom csak tenyleg kemény. Most először voltam vele 10 órában és minden tiszteletem a szülőké. Nagyon kemény ezt egész nap csinálni.

2017. aug. 25. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!