Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez valóban káros lenne a...

Ez valóban káros lenne a gyerekre?

Figyelt kérdés

Nemrég rákérdezett, hogy hogyan született. Röviden hüvelyi úton, ténylegesen meg a fél szülészeti osztály ott pörgött körülöttem és úgy húzták-nyomták ki, minden csupa vér, elég horrorisztikusra sikeredett.


Annyit mondtam neki, hogy a pocakomban volt, ott úszkált a vízben (itt szerinte gumikacsái is voltak), aztán kibújt, amiben a doktorbácsi segítette.

Aztán viccből eljátszottunk egy lebutított szülést. A pólóm alá tettem egy plüsst, kicsit erőlködtem, mint ő szokott nagydolognál, aztán kipottyantottam az állatot és nagyon örültünk neki.

Utána eljátszotta ő is, hogy a pólója alá dugta, kicsit nyögdécselt, aztán kihúzta és örült neki. Utána a kérésére az apjának is "szülnie kellett". (Azt még korainak és feleslegesnek tartom elmagyarázni, hogy férfiak nem szülnek, majd pár év múlva.)


Egy ismerősnek meséltem, illetve látta "szülni" a kislányt és kiakadt, hogy ezért majd évekig hordhatjuk pszichiáterhez, mert nem neki való még a téma.

Komolyan, ilyen tálalásban sem?


(Azt még nem kérdezte meg, ezért nem is tértünk ki arra, hogy a hasamba hogyan került.)


2017. márc. 18. 22:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kimaradt, hogy nemsokára tölti a 3. életévét.
2017. márc. 18. 22:21
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ezzel a magyarázattal el lesz egy darabig. Nem hinném,hogy ártottál volna ezzel. Egy pár év múlva lesz izgi,mikor kitértek a "magocskákra" és hogy azok hogyan is kerültek be hasadba. Engem császároztak,az output egyszerűen le lett tudva,na de az input....
2017. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nincs ebben semmi, az ismerősöd túlreagálta. Bár én azt azért elmondanám neki, hogy a férfiak nem tudnak szülni.
2017. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez így volt jó, ahogy elmondtad neki.

OFF: láttam egyszer egy képet, ahol a nagytesó (kb 3-4 éves) részt vett a családi -szülésen - na neki biztos nem lesz elég egy pszichiáter.

2017. márc. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is túlreagálta az ismerős, nem hinném, hogy baja lesz ettől. Viszont az nem értem, hogy te miért kezdtél bele, hogy ilyen értelmetlen dologba, mint a szülés eljátszása. Mert biztos vagyok benne, hogy nem ő kérte, hogy mutasd be!
2017. márc. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

A gyermeknek a kora szintjén kell válaszolni, szerintem jo volt, habár apát én is mondtam volna, hogy ő nem, de sebaj.


A szülőséget is mindenki tanulja, olyat nem mutogatunk a gyereknek amit nyilvánosan nem kéne csinálni.


Ismerős pl egy gyerekkel azon szórakoztak hogy egymás zsebéből lopnak játékbol, nevettek, kacagtak. Gondolhatod, hogy ez pl közösségben nem lesz vicces..

2017. márc. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

Kisiskolás voltam, mikor egy nálam picivel fiatalabb, olyan óvodáskorú lány ismerősöm játék közben egy hasonló bemutatót tartott nekem.

Azóta én úgy látom (30 éves vagyok, ő a húszas évei végén), nincs semmi baja, de a biztonság kedvéért rákérdezhetek, szokott-e pszichiáterhez járni.

2017. márc. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Inkább a katolikus vallással ránk erőltetett prűdség a káros. Nagyon jól tetted, hogy beszéltél a gyerekkel. Normális szülőnek nem tabu téma a szexualitás. Akinek meg igen, az ne csodálkozzon, hogy a gyereke olyan ostoba kérdéseket tesz fel tiniként is, mint ide egyesek. Pl. egy kádban fürödtem a barátommal. Lehetek - e terhes ? Vagy ruhán keresztül ujjazott. Lehetek - e terhes ? Gumi nélkül bennem volt fél percig. Lehetek-e terhes ? Minden ilyen kérdés a szülőt minősíti. És nem, nem elég az iskolai felvilágosítás. Az egy nagy nulla. Nem elég részletes, ráadásul a gyerekek elviccelik, nem figyelnek közben. Az internet és főleg a haverok szintén nem megbízható forrás. A szülőnek kell a gyereket felvilágosítani és nem egy adott korban, hanem folyamatossan, mindig a korának megfelelő dolgokkal kiegészítve.
2017. márc. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Egyáltalán nem mondta senki azt, hogy gond lenne azzal, hogy ilyet mondott. Nyilvánvaló, hogy a szülő feladata a felvilágosítás. Ez egyértelmű. A kérdés itt arra a irányult, hogy a kora megfelelő-e, és hogy miért szólja meg az ismerős, amikor a kicsi bemutatót tart neki ebből. A szülők felvilágosítási feladatát senki sem kérdőjelezte meg!
2017. márc. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Nincs baj az elmeselessel de a bemutato nekem is tul realisztikusnak hangzik :) Bar pszichologushoz nyilvan nem fog emiatt jarni, de nem tul kellemes, amikor a gyerek szulest jatszik az oviban :)


En szoban mondtam csak ket mondatban, ennyi eleg volt, nem "szultunk" utana mindannyian, plane nem apuka..

2017. márc. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!