Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák és óvónénik, szerintet...

Anyukák és óvónénik, szerintetek óvodás gyerekek közt mi az, amit már agressziónak tekintetek, mikor mondjátok egy gyerekre, hogy agresszív?

Figyelt kérdés

2015. jún. 9. 17:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
nem vagyok óvónéni, de szülőként ha odaüt egyik gyerek a másiknak, belecsíp, belerúg, rendszeresen elveszi a játékokat a másiktól. mindezen túl, ha félelemben tartja akár sz-óval a másik gyereket.
2015. jún. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Tehát a mindennapos konfliktus is, ami a saját gyerekeid közt is előfordul, vagy több annál?
2015. jún. 9. 17:47
 3/24 Baranka ***** válasza:
Nálunk van egy kisfiú, nemrég úgy megkarmolt egy kislányt, hogy az arcán, nagyon csúnya lett neki . Káromkodni is szokott :-(. Egy másik kislányt kivettek a szülei ez a kisfiú miatt, mert a gyerek elkezdett újra bepisilni, pszihológushoz kellett vinni stb. Egyik apuka megmondta ha az ő gyerekét is megkarmolja mint azt a másik kislányt akkor másnap rendőrséggel fog menni az oviba, mert ő is megfogja "tépni" a gyereket. Szerintem, szerintünk valami nagy baj lehet ezzel a gyerekkel.
2015. jún. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Értem. Mondjuk az enyémeket is harapták meg durván, karmolták is meg úgy, hogy nyoma volt sokáig. Én nem szóltam emiatt, mert bizony előfordul ilyen, főleg amíg kicsik.

De pl. az is agresszió szerintetek, ha kitépi a másik kezéből a játékot, vagy az még nem annyira gáz? Vagy hasonló dolgok. Én nem azt mondom, hogy erre kell bátorítani, éppen ellenkezőleg, gondolom senki nem erre tanítja a gyerekét otthon, de nem tudom elhinni, hogy nem fordulnak elő hasonló megnyilvánulások a saját gyerekeitekkel.

2015. jún. 9. 18:39
 5/24 anonim ***** válasza:
33%
Anyuka vagyok. Utolsó kérdésedre válaszolva, az én gyerekemmel nem fordul elő, hogy ok nélkül megütne mást, elzavarna egy játékról, le akarná lökni, kivenné a kezéből a másik játékát, bocsánatot kelljen kérnie valakitől. De játszótéren rendszeresen, már minden alkalommal belebotlunk olyan pöttöm, vagy nagyobb gyerekekbe, akik így viselkednek. Egyáltalán nem tartom normálisnak, a játszótér tele van látszólag mintaszülőkkel, de a gyerekeken látszik, hogy valami nem stimmel. Ezeket a dolgokat ugyanis nem lehet csinálni és ha a gyereknek százszor is elmondták már, mégis csinálja, ott valahol nincs rendben a szülő-gyerek viszony vagy a családi helyzet, a nevelésben hibázik valami. Mondom ezt úgy, hogy én is szülő vagyok, ismerem az egésznek a nehézségeit és tudom, hogy a gyerekek nem egyformák. Vannak gyerekes csínytevések, de a fenti dolgok nem ide tartoznak. Ha egy gyerek képes 10-15 percig azért nyaggatni az anyját a játszótéren, hogy ő is hintázni akar, hogy lezavarja a már ott hintázó ismeretlen gyereket, majd miután megkapja a hintát a kellemetlen magatartása miatt, talán 1 perc után már ki is akar szállni, mert ő csak az előző gyereket akarta onnan elzavarni, az már nekem agresszivitás. Van, hogy az ovis gyerek a másik gyerek szülőjére rá mer szólni, hogy vegye ki a gyerekét a hintából, mert ő akar beleülni! Nekem ez mind agresszió, mert nem hagyja a másikat játszani. Nap mint nap szemtanúja vagyok ilyesminek. Egyébként a gyerekek viselkedése teljesen leképezi a mai magyar társadalmat, olyanok, amiben felnőnek.
2015. jún. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Hát határeset ez a játékelvétel. Persze azonnal rászólnék, ha megismétlődik, akkor pedig szétültetném őket, de azért ez nem annyira egetverő eset szerintem. Lányom alól egy időben állandóan kihúzta a széket egy 4 évvel idősebb nagylány, sőt, volt már, hogy sállal fojtogatta valamelyik elkényeztetett kis tehénke, na ez tutira agresszió
2015. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

5-ös válaszhoz:

Akinek csak egy gyereke van, el sem tudja képzelni, milyen apróságokon össze tudnak kapni (akár két ugyanolyan színesceruzán is). Ha lenne tesó, rájönnének, hogy mindennaposak a csetepaték, hiába szólsz rá 100x. Az pedig megint csak a bunkóság másik oldala, ha valaki fél órára lefoglalja a hintát, mikor látják, hogy más is szeretné használni. Nálam alap, hogy ha többen várnak, akkor max 5 perc, és átadjuk másnak, viszont én is szólok 5 perc után, hogy mi is szeretnénk hintázni.


Kérdező:

Számomra az egyszer-egyszer megeső csetepaték, nem minősülnek agressziónak. Gyerekek még, most tanulják mit lehet, mit nem. Nem mézem el, de nem is lövöm agyon egyik gyereket sem (sem sajátomat, sem másét) ha pl egyszer megütik egyást, vagy elveszik egymás játékát stb. Az agresszió akkor kezdődik, ha ezt tudatosan, sokszor, és nem csak hirtelen felindulásból teszi a gyerek, hanem mert élvezi a másik felett gyakorolt hatalmat.

2015. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
5-ös: Azt hol írtam, hogy ok nélkül? Amikor a gyerekek összevesznek, legtöbbször igenis van előzménye.
2015. jún. 10. 18:07
 9/24 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es, szívemből szóltál.


5-ösnek is köszönöm, amit később írtál, szerintem is agresszió.

2015. jún. 10. 18:11
 10/24 anonim ***** válasza:
63%
A hetes még privátban is elküldte nekem, amit itt írt, talán nagyon szíven ütötte, amit írtam. Annyit hozzáfűznék még, hogy nem kell, hogy több gyerekem legyen (bár nem írtam, hogy csak egy van, a másik lehet éppen suliban..), hogy tudjam, milyen csetepaté lehet a testvérek között, ugyanis nekem is voltak testvéreim... Úgyhogy ezt akkor ki is pipálhatjuk. Viszont nem mindegy, hogy egy gyerek a testvéreitől veszi el a játékot, vagy egy ismeretlen gyerektől. Ismeretlenekkel ugyanis nem viselkedünk úgy, mint a tesónkkal vagy a rokonunkkal, idegen helyen sem viselkedünk úgy, mint otthon... Ez gondolom, evidens. Hogy a hintában a kisgyerek mennyi ideig volt, azt nem tudom és ti sem, akkor pedig honnan ítélkeztek? (10-15 perc hintázás teljesen rendben lenne, lehet addig másnak mást csinálni, én nem bosszantanám a gyerekemet és más gyerekét sem, hogy odaállok, mintha az egész játszótéren csak hintázni lehetne) Én arról beszéltem, hogy a másik hisztis gyerek csak ki akarta túrni onnan azt a gyereket, folyamatosan mondta, hogy bele akar ülni, majd miután a kisgyereket kivették a hintából, egy percig lehetett bent, de már nem is akarta, gáncsoskodni akart és miután elérte a célját, attól lett boldog. Mindennaposak ezek a jelenetek, hogy a gyerekek nem hagyják egymást játszani, sok esetben pedig képtelenek is rá. Nem tudnak mit kezdeni magukkal, az az örömük, ha a másikat piszkálhatják. Sok anyukától hallom, hogy az oviban eltanulják egymástól. Kedves kérdező, nem írtad, hogy okkal vagy ok nélkül.. Én az ok nélkült írtam le, mert én így értelmeztem a kérdést. Az okkal agresszívnak lenni kapcsán nem tudom mi lenne a kérdés? Egyébként a többi válaszoló is az ok nélküli verziót ecseteli. Ezzel én le is zártam a kérdést.
2015. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!