Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek? Tapasztalatok...

Ti mit tennétek? Tapasztalatokra lennék kíváncsi! Csana-ovi?

Figyelt kérdés
Kisfiam októberben lesz 3, de még nem szobatiszta és nem beszél, csak szavakat mond, kb 60-70. A terv az volt hogy szeptembertől megy oviba, de ugye most már látom, hogy nem fog menni. Mit gondoltok megviselné, ha családi napközibe vinném 3 hónapra és utána kezdené az ovit? Ha beszokna egy közösségbe és utána átraknám egy másikba? Gondolom a beszéd és a szobatisztaság is jobban kialakulna egy közösségben. Tanácstalan vagyok. Köszönöm a válaszokat....
2017. aug. 26. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktatnám be olyan helyre a gyerekem ahonnan aztán elviszem másik, számára idegen helyre/közösségbe.
2017. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Arra ne vegyél mérget hogy alakulna a beszéd és a szobatisztaság...mikor én bekerültem oviba onnantól visszafejlődtem, annyira nem éreztem ott jól magam, mert nem álltam készen rá. Lehet a kisfiad is így van. Nem tudnál még egy évet otthon maradni vele?
2017. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
4 éves koráig itthon? Nem tudok sajnos. De ő lehet hogy szeretné a közösséget, ezt ugye nem tudjuk amíg nem járt sehová... Volt valaki hasonló cipőben?
2017. aug. 26. 14:01
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

De próbálkoztok a szobatisztasággal? Elutasítja a bilit, wc-t?

Szobatiszta pát nap, hét alatt lehet akár. Tapasztalat.

Szerintem mindkét dolgon lendíthet az ovi ha türelmes óvónőkhöz kerül.

2017. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen persze próbálkozunk. Bilivel, Wc-vel mindennel. Úgy látom fél pisilni, tartogatja, az okát még nem tudom, de nem erőltetjük, türelmesek vagyunk.

Az oviba így nem veszik fel, amíg nem szobatiszta. Ezért gondoltam néhány hónapig a családi napközire. Vagy esetleg heti 2 alkalommal délelőttönként elhordanám...

2017. aug. 26. 14:17
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
3 éves kortól kötelező az ovi, vagy bölcsi szóval vmit muszáj... lehet a bölcsi is felvenné 1 évig maradhat ott. törvényileg egyébként az oviba menetelnek nem feltetele a szobatisztaság, csak nem szivesen 'bajlódik' az ovi ha bepisil a gyerek
2017. aug. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mivel ő októberben lesz 3, így csak jövő szeptembertől kötelező neki az ovi. És igen, pelussal nem veszik fel, megkérdeztem... Pedig nekem is így lett volna egyszerűbb...
2017. aug. 26. 14:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha így áll a helyzet, akkor én bölcsibe vinném még 1 évre. Az nem megoldható?
2017. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
És ha a csanába vinnéd egy évre és jövőre oviba?
2017. aug. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor én 1 évig bölcsiztetném. A kislányom másfél évesen került be, a kezdetektől imádja. Hozzá képest a te gyermeked dupla annyi idős, menne neki a közösségbe szokás, simán maradhatna a bölcsiben egy évet, jövőre pedig ovi.
2017. aug. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!